Som vysokoškoláčka a som tehotná

stiewe
5. máj 2014

Ahojte 🙂 tak sa zdá,že som sa pridala k tejto skupine, ale zatiaľ to nie je 100 percentné. História je dlhá,ale jednoducho, začnem odtiaľ,že som sa vrátila dokončiť si školu,čiže akurát som v 4.ročníku Mgr. Pracovať som pracovala len ako brigádnik alebo na dohodu. Ale k veci, ako sa zdá, čakám malý prírastok,ja osobne som rada, síce mám strach a všetko okolo toho..ale skôr sa bojím o rodičov,ako to vezmú, keďže som opäť študent a financie žiadne. Síce mám toho roku 25, ale i tak 🙂 poprosila by som reakciu najmä mladých študujúcich mamičiek alebo tí,čo boli v mojej situácií, ako ste to zvládli a ako okolie. Ďakujem 🙂
)

lulu369
5. máj 2014

@stiewe Ahoj, ja som v tvopjej situácii nebola. No z toho čo povie a ako zareaguje okolie si nerob ťažkú hlavu. A ak sa otec dieťatka na dieťatko teší, tak si to vôbec nevšímaj 😉 A čo sa týka rodičov, možno máš zbytočne strach a zareagujú lepšie ako čakáš...
Ja som pracovala necelé 2 roky keď som otehotnela s dcérkou a reakcie rodičov (najmä otcovej) som sa veľmi bála, no ich reakcia ma prekvapila - mama mi síce povedala, že sme pohli ešte počkať, ale na vnúčatko sa veľmi tešila od prvej chvíle a otec len mikol plecom 😀

ivett1
5. máj 2014

@stiewe ahoj, ja som v podobnej situácii nikdy nebola, len som ti chcela napísať, že ti držím palce a podstatné je, že ty sa na dieťatko tešíš🙂 len to povedz všetkým, ktorým to chceš povedať, čo najskôr😉

namornicka
5. máj 2014

Oznámte "okoliu" s partnerom že budete rodina, kto bude mať negatívnu reakciu jedným uchom dnu, druhým von, nedaj si pokaziť radosť. Nedaj najavo, že ti nejako veľmi záleží na názore druhých. Vek na dieťa máš akurát. Držím palce.

stiewe
autor
5. máj 2014

@lulu369 to má skôr trápi,že som nerobila,že nemám finančné to tak zabezpečené,ako by som chcela,čiže nič z materskej...ale inak dieťa som vždy chcela 🙂 partner je už psychicky pripravený 😀
čo sa týka reakcie rodičov,aj ja sa bojím ockovej reakcie, on je špecifický a je schopný sa so mnou kvôli tomu aj nerozprávať,ale uvidíme

lulu369
5. máj 2014

@stiewe to, že ťa trápia financie je tiež úplne normálne (to asi každého z nás, najmä keď sa dozvie takúto novinu). no na materskú mať nárok nebudeš, no aspoň rodičovský 🙂 Kým budeš môcť ty zarábať, tak sa bude musieť o rodinku postarať partner 😉
A neboj sa ani ockovej reakcie, možno sa bude v prvom momente hnevať, ale to ho prejde a bude sa ma vnúčatko tešiť (môžeš mi veriť, viem to z vlastnej skúsenosti - ani my sme s manželom neboli finančne zabespečení keď sme čakali prvé bábo, ale dá sa to zvládnuť 😉 )

janusa139
5. máj 2014

@stiewe Ahoj 🙂 ja som studentka tretieho Bc. rocnika, akurat o mesiac mam statnice a v brusku 8 tyzdnovu fazulku 🙂 podarilo sa nam na prvy raz, velmi sa tesime,,ja nepracujem, ak tak len kratke brigady cez leto,,financie trapia aj nas, snad to zvladneme aj s jednym platom a s rodicakom..planujem pokracovat v skole, aj ked sme este vela ludom nepovedali, ze som tehotna (nechceme to velmi rozpravat, este je predsa len skoro), nikto nemal z najblizsej rodiny zatial problem s tym, ci dokoncim alebo nie skolu, myslim si, ze dieta je krasne a pozehnane v kazdom veku..mozno to budeme mat aj vy aj my tazke, ale verim, ze vdaka podpore a laske najblizsich to zvladneme 🙂

bambala
5. máj 2014

ja koncim 2 rocnik teraz, ak vsetko pojde dobre a ako ma, v decembri je termin. a v letnom semestri + statnice uz budem mamca 😵

katuli3nocka
6. máj 2014

ahojcek, viem, ze ma niekto odsudi, co uz, ale otehotnela som tento rok maturujem.. do poslednej chcile som si nechcela pripustit, ze som tehotna a to, ze mi meska menstruacia som davala do suvisu s pisomnymi maturitami, ale ranne vracanie a da sa povedat, ze celodenne mamke stale napovedalo co sa so mnou deje, ale ja som stale yvrdila, ze nie som.. otecko so mnou isiel k mojmu lekarovi a ten mi povedal, ze mam zapalenu slinivku, tak mi odlahlo, ale raz v pondelok mi mamka povedala, ze ideme ku gynekologicke.. bala som sa, lebo som tam este nebola.. a ked uz som bola dnu, sla som rovno na sono a netrvalo ani 5 sekund a gynekologic,a mi povedala, ze som tehotna.. bala som sa co na to moja mamicka, ale na moje uzasne prekvapenie, este nikdy som ju nevidela tak stastnu🙂 ..stara sa o mna a patri jej neskutocne belke dakujem za to aka uzasna je a dufam, ze raz budem taka mamka i ja🙂

dobromila1111
6. máj 2014

Ahoj, ja som v tejto situácii nebola, no spolužiačka na vš áno. Ostala na škole, študovala diaľkovo. Aj doštudovala. Ešte počas tehu sa vzali, no nie nadlho, aj sa rozviedli. Pokiaľ máš partnera, tak sa neboj, Bábo zvládnete aj sami, dá sa to🙂 všetko dobré prajem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre