Strach na začiatku tehotenstva

sonika696
24. mar 2015

Ahojte kočeny... včera som sa dozvedela že som asi tehotná (podla testov) s partnerom sa veľmy tešíme, ale dnes ma pochytil stres a strach z toho čo povedia moji rodičia 😖 partnerovy budú šťastný ale moji neviem neviem... mame 5 mesiacov pred svadbou a moji rodičia sú veriaci tak sa bojím čo povedia.... môže tento stres a strach poškodiť babätku???

verronica
24. mar 2015

Caka ta najkrajsie obdobie zivota, neries co povedia ostatni🙂 skus mysliet pozitivne, neboj urcite vsetko dobre dopadne Vasi budu radi, ze budu mat vnuca, ved je to pozehnanie 🙂

terezka1947
24. mar 2015

...baby,buduce mamicky....trosku uz klud(teraz ma zjete)....neprehanajte to s prilisnym sebapozorovanim ☹
prave toto ublizi babatku najviac
pokial zena nema naozaj vazne problemy,vsetky ostatne riesenia,co a ako....a co by bolo,keby bolo, k nicomu nevedie-akurat tak k tomu stresu,na kt.sa kazda pytate
teraz to nemyslim v zlom a najma sa nechcem nejako dotknut
@sonika696 ....klud....hadam rataju s tym,ze raz tehotna budes....a ze teraz,no tak...stalo sa teraz...akoze preco mas stres teraz....ved ste mohli tych 5mesiacov etse pockat a o jeden stres by bolo menej-sorry za sarkazmus
je to ok,nepridavaj si k svadobnym stresom este toto

sonika696
autor
24. mar 2015

@terezka1947 ano mohli sme pockat ale tak teraz sa ho nevzdam

sonika696
autor
24. mar 2015

@verronica dufam ze to zoberu v pohode a vsetko bude ok

terezka1947
24. mar 2015

@sonika696 ale ved preco by ste sa ho vzdavali?ved ste pred svadbov-tak sa teste....to som tym celym, myslela,preco si pridavat k stresom zo svadby este takyto zbytocny stres?
vsetko je ok...a ostava sa iba tesit na babulko

terezka1947
24. mar 2015

@terezka1947 ...svadbou 😀 ...uuups

meaningful
24. mar 2015

@sonika696 ziadny strach, to zvladnete, rodicia to urcite pochopia. Este mozete svadbu aj urychlit hihi, kym nebude brusko vidiet. Je to naozaj krasna sprava, neboj, rodicia budu navetvy. Kedy im to poviete?

sonika696
autor
24. mar 2015

@meaningful zatial som si robila iba testy a vsetky su pozitivne a v piatok chcem ist ku gynekologovy nech mi to potvrdi alebo vyvrati a ked budem drzat tehotensku knizku tak im to povieme

meaningful
24. mar 2015

@sonika696 to je dobry napad. Neboj sa, iste sa rodicia potesia. Ved deti su radost. Ja mam uz skoro 35r a doteraz sa nam nepodarilo. Ty patris k tym statnym, co sa to podarilo hnedka, tak uz len pozitivne mysliet. Drzim ti palceky.

lavinis
24. mar 2015

@sonika696 neboj sa, stres a strach je prirodzenou súčasťou života, treba to predýchať 🙂 a predýchajú to aj rodičia, ak sú veriaci, no tak im treba pripomenúť, že dieťa je dar od Boha a nech sa radujú 🙂

anetkaadamko
24. mar 2015

toľko PCH pohromade :D som dlho nevidela 😀

sonika696
autor
1. apr 2015

No Ahojte dnes sme to oznámili mojím rodičom....len mame lebo ocino bol preč....bola to najhoršia reakcia....bolo mi to strašne ľúto...plakala som,dúfam že malé je v poriadku

deny81
1. apr 2015

@sonika696 drobecc urcite bude v poriadku neboj. aj rodicia sa o chvilku budu tesit, neboj sa, daj im cas spracovat sok. neboj sa, nic sa neje tak horuce ako sa uvari. dolezitejsi ste teraz ty a tvoj snúbenec a vase babatko ;)

sonika696
autor
1. apr 2015

@deny81 snažím sa myslieť pozitívne koli drobcekovi...priateľ ma ukludnuje a podporuje

maciatkolulu
1. apr 2015

@sonika696 prepac, budem uprimna, patris do skupiny snaziliek, tak potom nechapem, ved ked ste chceli babatko a snazili ste sa, tak si musela predpokladat, ze budes tehotna predsa a to aj pred svadbou. Babatku urcite nejakym stresom neublizis. Tiez trochu nechapem kam sa vobec v 20rokoch ponahlat... ,A potom zbytocne otazky tipu, neublizi to miminu, ved ked ste snazili vedela si co a ako aj s rodicmi atd. mozno aj skola by pomohla trosiiicku zlepsit gramatiku, ved budes mama, ktora bude ucit svoje dieta...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre