Tehotenské strie

veronika773
1. apr 2012

Ahojte maminy...chcem sa spýtať ako ste na tom so striamy....ja som z toho zúfalá, krémikujem sa od začiatku tehotenstva a nič nepomáha...ako idú kilá hore, tak sa mi všade objavujú tie potvory...Vám niečo na to zaberalo?..Ďakujem

gabina23
16. apr 2012

@kika1111 to som si nasypala trochu a prstom poroztierala. no do pyžama sa mi to potom vnoci vtrelo ale svoj účinok splnilo 🙂

dana_l
25. máj 2013

rady ako predist striu - nielen ked ste tehotna ale i pred ci po
http://zivot.azet.sk/clanok/13726/strie-da-sa-i...

lencika
30. mar 2014

my sme si kremikovanie proti striam s partnerom vychutnavli on to bral ako radost a ja ako povinnost myslim skraslovaciu a pouzivala som a stale pouzivam krem od Bepanthenu

milota164
25. apr 2014

ahojte, ja som tiez pouzivala krem na strie od Bepanthenu, dobre sa vstrebava , co je fajn lebo by sa mal pouzivat dva krat denne , rano som sa natrela a mohla som sa hned obliect a nemala som mastne oblecenie.

zuzankaolej
14. máj 2014

Ahojte ja som tiež používala krém od bepanthenu, je síce pravda že sa veľmi rýchlo vstrebáva, tiež zachvíľu som sa mohla obliecť no začali sa mi pri ňom vyhadzovať strie, tak som ho musela vymeniť. Kúpila som si v lekárni Elasti-q vstrebáva sa síce pomalšie ale žiadne nové strie sa mi pri ňom nevyhodili 🙂

graziela
30. máj 2014

Zenusky, mate niektora prosim skusenosti s tym olejom na strie? http://www.nutrimas.sk/Telovy-a-masazny-olej-PR...
Dakujem vopred.

milota164
30. jún 2014

ja som pouzivala pocas tehu krem proti striam od Bepanthenu, je po nom jemna a hydratovana pokozka, nie je mastny takze som sa mohla hned obliect ked som sa nim natrela a nemala som flaky na obleceni

marikalysik
16. mar 2015
Používateľ marikalysik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marikalysik.

Ja som teraz v šiestom mesiaci a určite odporúčam na strie elasti-q olej, mne veľmi pomáha,a dokonca tie čo som mala mi tak sťahuje alebo ako to napísať. Bepanthen som neskúšala a vlastne ani iné, nemám s čím porovnať, pretože som hneď naďabila na elastiq a ten mi úplne vyhovuje 🙂

pe
2. apr 2015

zarukou je sa naozaj poctivo natierat, idealne rano aj vecer, nikdy nevynechat a ked uz brusko poriadne narastie, vtedy fakt poriadne - dostatok kremu a urcite 2 x denne, vtedy je to najkritickejsie, stoji to potom za to, ze sa pokozka neposkodi, ja odporucam Bepanthen proti striam, ma vyborne zlozenie, porovnajte si ho s inymi a uvidite, najlepsie je ho pouzivat uz od zaciatku tehotenstva, je velmi dobry - velmi ucinny

modrofuzik11
13. júl 2015

kazdemu vyhovuje nieco ine. ja som tiez spokojna s bepanthenom proti striam. na brusku sa mi ziadne strie nevyhodili. na stehnach, kedze som ich vobec nenatierala, tak ano. preto odporucam rano aj vecer kremovat nielen brusko, ale aj stehna a ked zacnete kojit, tak aj prsia...

maykaaa1122
17. apr 2016

ahojte, ja som si bruško, stehná aj prsia natierala bepanthenom na strie. Som veľmi spokojná, pleť je hydratovaná a pružná..len odporúčam časté natieranie.. 😉

gabikam23
17. apr 2016

Za celé teho som nepoužila ani kvapku krému...jedine na dovolenke krém na opaľovanie,klasickú značku nič špeciálne...a strie žiadne. Pribrala som okolo 15 kg. 😀

tobnuf
17. apr 2016

Vsetko je o genetike .. ziadne kremy nepomozu ide o pruznost pokozky.. ked ju raz nemate pruznu mozte si kupit vsetky kremiky sveta a nepomoze to a naopak niekto nekremikuje vobec a nema strije. Tieto kremy su cisty odrb a vacsinou je to drahe ako svina .. aby zase zarobili..

lili007
20. apr 2016

Mne v puberte popraskali stehna od rychleho rastu a priberania. V tehotenstve som sa vsak poctivo kremovala kremom proti striam od Bepanthen a ziadne strie nemam. A to som pribrala 19kg 😀

prirodka
25. apr 2016

Existuje prírodný krémik,obsahuje aloe vera-vysoký obsah,jojobový olej,kolagén,elastín a prírodný vitamín E. Moja dcéra ho používa od začiatku tehotenstva,malý má mesiac a absolútne nemá strie.Mnohí sa tomu čudovali, je vynikajúci.treba natierať nielen raz denne, aj viackrát.Viac info meilom, ak budete chcieť....

lilu74
16. okt 2016

Ja som skusala oleje, ale boli mi velmi mastne, lekarnicka mi doporucila bepanthen a ten som pouzivala pocas celeho tehotenstva a aj po nom. Kremovala som sa rano aj vecer a posledny mesiac aj cez den-pre istotu😉a strie sa mi nastastie nespravili comu sa velmi tesim😃

prirodka
17. okt 2016

Každý sa musí rozhodnúť, či chce farmáciu-chemickú pomoc, alebo si nájde kvalitnú pomoc prírodnú... 😉

misko_alicka
20. okt 2016

Ja používam už od začiatku tehu, keď ešte bruško nerástlo z DM-ka babylove Mama olej proti striám... lekárka mi odporučila natierať sa hneď od začiatku, aby pokožka nadobudla potrebnú elasticitu a bola dosť pružná, keď začne bruško rásť... teraz za posledné 2-3 týždne mi bruško dosť vybehlo dopredu a zatiaľ žiadne náznaky, ani suchosť... na pocit je krásne hebké a jemnučké, tak uvidíme, ako to bude pokračovať ďalej 🙂 a myslím, že aj drobčekovi sa páči masáž 🙂 mňa natiera pekne poctivo manžel každý večer a je to jeden krásny rituál, odporúčam 🙂

prirodka
20. okt 2016

@misko_alicka V pohode, ak si spokojná,ale je to olej a lilu74 páve olej nechcela. ☹

misko_alicka
20. okt 2016

@prirodka majú aj krémik 😊 takže je na výber... a za podstatne nižšie ceny ako sú bepanthen či elastiq, kvalitné rovnako ako menované drahšie produkty... ale každá žena si musí nájsť čo jej vyhovuje, dôležité je pravidelnosť podľa mňa 🙂

nivea777
20. okt 2016

@misko_alicka kolko stoji jeden krem a akeho objemu je?

misko_alicka
20. okt 2016

@nivea777 objem je 150 ml a cena okolo 3€ to už presne neviem

prirodka
21. okt 2016

@misko_alicka vieš, je tam alkohol a chémia-je jasné,že každý si má možnosť vybrať.My v rodine uprednostňujeme len čisté prírodné veci, možno aj sú drahšie ako napr. z lekárne,ale zasa prírodné-a to je u nás rozhodujúce.Treba len vyskúšať a pravidelne užívať, ako píšeš.

misko_alicka
21. okt 2016

@prirodka môže byť, každý preferuje niečo iné... ale viem, že DM má aj značku prírodnej kozmetiky alverde a tam tiež majú nejaké krémiky proti striám, ale to som nepozerala 🙂 v dnešnej dobe si môžeme vyberať ;)

lilu74
24. okt 2016

@prirodka presne tak skusala som olej raz a bola som po nom cela mastna a skusila som bepanthen krem a ten sa rychlo vstrebal takze som pri nom ostala cele tehu.

prirodka
27. okt 2016

@lilu74 no vidíš, aj my sme ostali pri tom našom, čo sme vyskúšali a pomáha naďalej... 😉

prirodka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luna116
4. nov 2016

- na začiatku tehotenstva som krémovanie neriešila, čo bola chyba, lebo sa mi vytvorili strie na prsiach možno už v 2.mesiaci,
- teraz končím 38.tt, zatiaľ žiadne strie na brušku či bokoch - pila som veľa tekutín , vyhýbala sa sladkostiam, pozvoľne pribrala cca 10-11 kg, natierala som sa 2x denne , niekedy i častejšie, doteraz som použila 5x Bepanthen krém proti striám, 1x Elastique krém (ale ten mi nevyhovoval, robili sa mi šupinky),1x Lactovit lactourea na veľmi suchú pokožku, 2x Babylove mama olej proti striám, 1 a niečo 250 ml balenia mandľového oleja z DM-drogérie + som z bio obchodu kupovala agar v prášku, kt.som rozriedila v zriedenej ovocnej šťave a jedla na podporu elastínu, je navyše plný vitamínov

prirodka
5. nov 2016

@misko_alicka Áno,len kvalita nie je rovnaká.Treba čítať zloženie.

prirodka
5. nov 2016

@luna116 Poskúšala si toho dosť,ak pomohlo, tak v pohode.My stále užívame a doporučujeme tehuľkám na strie prírodný krémik/o ktorom som už písala/,zatiaľ boli všetky spokojné, čo nás teší. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre