Tehotenstvo a trhanie zuba. Môžem dostať injekciu?

alexi333
23. mar 2013

Som v 7 týždni tehotenstva a opäť ma začal bolieť zub. Mali mi ho už vytrhnúť, ale nevyšiel termín a medzi tým som otehotnela. Bez injekcie to určite nezvládnem lebo pri vyššej bolesti odpadávam, len neviem aké máte skúsenosti s injekciami na umŕtvenie počas tehotenstva, budem Vám vďačná za Vaše skúsenosti.

henrietag
23. mar 2013

daju vam injekciu a zub vytrhnu mne kanaliky cistili tiez s injekciou nebojte sa 🙂

awalancha3
23. mar 2013

pred 20 rokmi, ked som bola prvy raz tehotna, mi davali mostik na vybity zub......bez injekcie sa to neobislo, uplne v pohode.......syn je maly, teda teraz uz velky genius, takze injekcia nemala na neho vplyv.... pri malej som ziadnu injekciu nedostala, a je chvalabohu normalna... takže neboj sa, maximalne porodis super nadane dieta 😉

katka1981
23. mar 2013

ano, posobi len lokalne. Tiez mi tehotnej trhali zub mudrosti, pytala som sa na poradni, ci babatkuneublizi jedna injekcia, zasmial sa, ze ani dve.

trish31
23. mar 2013

Mne tu v Kanade povedala lekarka,ze anesteza sa pri stomato zakrokoch davat nema tehotnym zenam,nakolko nie je bezpecna.Dala mi detsku polovicnu davku pri cisteni zubnych kanalikov

aknicul
24. mar 2013

Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz. 7 tyzden neviem, ale treba si zavolat zubarovi a spytat sa .... mne trhali v 28tt a v pohode mi dali. bola som na stomatochirurgii, tam maju mozno aj viac injekcii na vyber, som sa pytala dopredu, povedala tyzden tehotenstva, dali iba lokalne ze k babatku to neprenikne a vytrhli pekne bez bolesti. drzim palce.

mia18112
24. mar 2013

Jasne, ze moze byt injekcia!!!!!! Posobi len lokalne. Vsak doktori vedia , co mozu !!!!! Mne v 6. tyzdni tahali nerv z bolaveho zubu a chcem vidiet tu hrdinku - ktora by to zvladla bez injekcie !!!!!!!

livocka21
24. mar 2013

ja som dostala v 5 TT a v pohode...nijaky problem...

cuculiatko88
24. mar 2013

mozes..ja som dostala v 13tt 🙂

simi222
24. mar 2013

mne tiež trhaly zub v 25 TT aj z injekciov,bolo všetko ok.Držim palce 🙂

jankagun
24. mar 2013

injekciu mozes kludne, pokial neberies ziadne lieky a injekcie na krvotvorbu,anemiu atd (napr.časty v tehotenstve je fraxiparine),ale mne pri obidvoch tehu netrhali zub kym som nedokoncila 1.trimester,cize az po 12tom tyzdni mi vytrhli,skor nikto nechcel trhat.

petkovamama
24. mar 2013

mne liecil zub pocas celeho tehu,povedal ,ze inekcia v ziadnom pripade.spytaj sa priamo zubara,aj tak mu musis povedat,ze si tehu.

reni1512
24. mar 2013

🙂 mozes..ja som si dala tak opravit tri zuby na zaciatku 🙂 neskodi to..pytala som sa ho, nedostane sa to k babatku

trinka
24. mar 2013

mne počas tehu cistili kanaliky a to by som bez injekcie nezvladla...

4gubka
24. mar 2013

Do 12tt ti ho nikde nebude podla mna riskovat vytrhnut... mne trhali v cca 30tt a mala som aj injekciu v pohode... ale bala som sa aj tak ist a pomahal mi gel na zubky co som davala aj malej 😀 skus... musis nejako vydrzat...

freyjanr
24. mar 2013

ja som bola pred tyzdnom u zubara a daval mi injekciu pretoze som v druhom trimestri...ze v prvom a tretom sa neodporuca

sandri
24. mar 2013

ja som bola v 9tt, sice mi "len" vrtal zub, ale mala som pocit, ze sa prevrta az do paty, tak mi dal injekciu na umrtvenie a v pohode 😀

adazdca
24. mar 2013

ja som chodila počas tehu k zubarovi ako na klavir, robil mi problemy zub mudrosti, ma bolel, zubar ho chcel trhat, ale ked sa dozvedel, ze som tehotna, tak sme to riesili stale tak, ze mi to vzdy prevložkoval a liečil a 6 týždnov po porode som si ho bola dat vytrhnut...
On sa nebal ani tak injekcie ako toho, že by mi to musel zrengenovať, keby ten zub bol nejak blbo vrastený a nešiel von a aj nasledne použitia antibiotík, ked by sa mi to potom zapalilo... -tak sme ho stale len liečili... Inak ked v tehu bolia zuby, ze to bude chlapec... mne sa to splnilo 🙂 🙂 vela stastia so zubom

babatko123456
24. sep 2013

🙂No..Ja sa tak ako do toho vyznam, kedze som od fachu🙂Anestetikum ako je supracain v kombinacii s adrenalinom v malej davke absolutne plodu neskodi...Je to lokalne anestetikum, ktore sa vstrebava lokalne, a ak sa nahodou nieco zmetabolizuje, plodu to nijako neuskodi, pretoze tam ide o mikro davky...Je milion tehuliek, ci uz prvy,druhy,alebo treti trimester, ktore bohuzial museli zakrok u zubara absolvovat a bez anestezy to neslo. A nie je zatial ani jeden pripad dokazany, kedy by to poskodilo plod.Samozrejme vzdy to treba konzultovat so svojim zubarom.Moj nazor je, ze ak lekar povie ze nie, nema v tom celkom jasno a iste by som zmenila lekara🙂Ja sama som mala 3 anestezy lokalne v prvom trimestri a babatko je zdrave!!! 🙂

skuste1983
24. sep 2013

Ahoj. Ja som tiež, čo tehotenstvo, to trhaný zub s injekciou. Teraz ma to čaká opäť. Už sa veľmi teším ☹. Deti sú v poriadku, ani mne nič nebolo. Dostala som "poučenie", že to je veľmi malá dávka a len lokálna. Dieťatku by naozaj nemala ublížiť. Prajem čo najmenej strachu a bolesti. Pekný deň 🙂

kaserik
24. sep 2013

Ja to tiez mozem potvrdit. Trhali mi zub na zapal okostnice a zubarka ma uistila, ze to nema ziaden dopad. A ani nemalo, skor uskodi ked zub nechas tak a dojde to az ku infekcii.

opica89
24. sep 2013

mozes aj ja som mala problemy so zubami pocas tehu a aj gynekologicka mi povedala že sa moze dat injekcia takže bez obav

suraya
24. feb 2014

Ahojte. chcela by som sa aj ja s Vami podeliť o svoju skúsenosť. Som v 6tt a už pár dni ma trápi (hlavne večer) bolesť zubov. Len ani sama neviem ktorého, keďže mám pocit že ma bolí celá strana a bolesť vyráža až do ucha a kosti. ☹ Brala som len raz paralen aj to len preto že moj muž už nevedel na mňa pozerať ako trpím, tak sadol na koň a naštudoval čo možem 😀 A tak som dnes vstala, sadla na koňa ja, reku pozriem ako to je s injekciou v tehotenstve. Keďže ja som veľký strachopud čo sa zubárky týka, mám strašne kazivé zuby a odmalička chodím k zubárke ako na klavír ☹ a bez inejkcie je nemožné so mnou niečo robiť. Tak veľká hrdinka som si naklusala k zubárke a prídem tam a ona mi rovno z fleku povedala že v tehotenstve sa injekcia nedáva. (Je ozaj odborníčka v tomto, takže jej verím, že vie čo robí).......Nakoniec mi musela vrtat zub bez umrtvenia, čo bolo hrozné pre mňa ☹ dala mi tam len vložku a kázala prísť za dva týždne kým sa to ukľudní a že mi bude čistiť kanáliky ☹ neviem ako to všetko prežijem bez injekcie...a ako by to nestačilo...došla som domov a zub pobolieva stále ☹ gynekologička tvrdí že môžem v klude paralen aj každých 8 hodín ale neviem neivem..bojim sa....

charllotte
24. feb 2014

moze ti pichnut injekciu a mne trhali tusim v 7. mes osmicku a vsetko bolo ok 😉

adulka1979
25. feb 2014

suraya.... neviem, čo máš za zubárku... ja som bola práve včera u zubárky s boľavým zubom a spýtala som sa, či mi môže dať injekciu, aby ma to nebolelo., Samozrejme, že môže a aj mi pichla, povedala, že by ma to dosť bolelo bez nej, lebo mi čistila aj kanáliky zuba. Injekcia pôsobí lokálne a neškodí. Ja som sa spýtala aj svojho gynekológa, ako je to s injekciami u zubára, lebo tiež som strachopud ako ty... 🙂 a gynekológ mi na to povedal: Čo to všetci máte s tými otázkami? Prečo by tehotné mali trpieť? Samozrejme, že injekcia je povolená.
Ja si ani neviem predstaviť, že by mi čistila kanáliky bez umrtvenia... 😒

zuzu84
19. apr 2014

Ahojte
Ja mam tiez skúsenosť so zubarom.Bolel ma zub pred mesiacom ale tak strašne tak som isla k svojmu zubárovi . samozrejme ten hneď ze v ziadnom pripade pocas tehotenstva nemôžem dostat injekciu ani keby som umierala od bolesti. Pichne ju len v tom pripade ak od gynekologa donesiem potvrdenie ze on povoľuje dat mi infekciu . Takze som pridla domov s neopravemym zubom nakoľko bez injekcie si trhat nervy nedam.Chvalabohu bolesť presla nie nadlho.Po mesiaci sa dostavila znova spolu aj s velkym opuchom lica.Kedze boli sviatky tak ostava len pohotovosť. Prisla som tam povedala som ze som v 5 mesiaci tehotenstva ci mozme trhat aj s injekciou nakolko uz bol aj opuch.Doktorka sa na mna diva ako na blázna ze kde som zobrala ze nemôžem dostať injekciu. Takze dala davku pre rizikovych a nehom par minut zub vonku.Takze kazdy doktor je iny.Ale zastavam nazor toho ze injekcia nijako neublizi tak potom neviem prečo su niektorí doktori taký staromodni.

vejana77
3. máj 2014

Ja som si tiez vytrpela svoje v 10 tyzdni ma tak zacali boliet zuby,ze som uz nevedela,co od bolesti.Som strachoputka co sa zubarov tyka,ale bola som donutena,pretoze som tam mala zapal a to je uz nebezpecne pre male,kedze sa to moze dostat k nemu cez krv.Zacala som brat antibiotika,vycistila mi kanalik a po tyzdni mi vytiahla jednu stolicku bez problemov s injekcou samozrejme a vsetko je ok.

brisilda
3. máj 2014

mne zubar na zaciatku tehotenstva nechcel davat injekciu ale vtedy slo len o vrtanie ...pri bolestivejsom zakroku je to stale na zvazeni lekara ...neviem ako velmi ta zub boli a v akom ho mas stave ale podla mna jedna injekcia isto menej ublizi ako dopovanie sa liekmi od bolesti a pri nahodnom zapale mozes skoncit az na ATB 😒 takze rozhodne to neodkladaj a navstiv zubara cim skor 😉 drzim palce 😉

majus136
3. sep 2015

Dievčence tejto téme bolo Už dávno sme nedá sa mi nepodelit O dnešnú skúsenosť je 1:45 v noci. Práve som dosla so zubnej pohotovosti v Ba kde dom sa trepat 100 km cesty spolu tam aj späť odbili ma S tým že prečo nespis doma ked dom tehotná A ja ukrutne bolesti zubu modlila som sa A verila zr ma tam tej bolesti zbavia. P Zubárka si zrejme myslela ze po nociach nemám vk robiť. A odbila ma s tym xe ma neošetri ze ona si to na triko nevezme že tehotným sa zuby netýkajú A S bolesťami som teraz doma

mamjka
19. okt 2015

no mňa by to tiež zaujímalo v piatok večer sa mi odlomilo zo zuba tak poriadne zub mudrosti 😒 mám to ulomené až do ďasna....1.musím počkať kým mi ostane mm z deťmi lebo je v robote a najskôr v stredu može... 2.bojím sa že keď mi ten zbytok bude ťahať zlomí ho a budem musieť na vysekávanie ☹ ....ja mám strašnú paniku z zubárky

viktoria007
21. okt 2015

Ja som absolvovala trhanie zuba mudrosti 12 dni pred porodom...dostala som aj injekcie....navstivila som pohotovosť a za minutu bol vonku....prezila som to,hoci mam panický strach zo zubara...musela som 🙂 nech je vsetko ok ked sa bude rodit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre