Tehotenstvo po potrate. Budem na rizikovom?

nunka166
5. nov 2013

Dobry den.. ja by som sa chcela spytat...zena po potrate ked otehotnie je automaticky na rizikovom?? Dakujem

katusska0251
5. nov 2013

neviem ako u ostatnych ale v mojom pripade to tak nebolo.potratila som 11.11.2010 a presne do roka sa mi narodila dcerka 🙂

katiehotmess
5. nov 2013

Ja som samovoľne potratila v 7tt a nikdy to nikto neriešil. Nebola som riziková ani viac sledovaná. Podľa mňa záleží aj od dĺžky trvania tehotenstva, keď došlo k potratu a jeho príčiny (ak vôbec na niečo prídu). Podľa mňa potrat do 12tt lekári berú akože "príroda zariadila". Ja som otehotnela po troch mesiacoch a všetko vyzerá byť "klop, klop" v najlepšom poriadku. Hlavu hore a hurá do snažilkovania 😀 .

kazka
5. nov 2013

určite nie....na rizikovom by si bola, iba ak by si mala nejaké závažné problémy v aktuálnom tehotenstve...alebo ak sa dohodneš so svojím gynekológom, že by si chcela ísť na PN (ale to už je na ňom, či ti to odobrí, alebo nie).... 🙂

magic08
5. nov 2013

nie, na rizikovom je zena ak ma problemy v prebiehajucom tehotenstve. Predchadzajuci potrat nie je indikaciou na rizikove tehotenstvo...

natalinka1111
5. nov 2013

Ahoj ja som prvý krat tiez potratila a druhe tehotenstvo som bola viac sledovana a brala som lieky do 5 mesiaca na spevnenie maternici aby sa nestalo to co prví krát,teraz som tehotna znova a uz bez liekou a zatial je vsetko v poriadku dufam aj ostane az do konca.rizikove je ked su nieake problemy

kika8259
7. jan 2015

#natalinka1111 ahoj prosim ta ake lieky si brala v tehotenstve? ( na spevnenie maternice ) dakujem

mumrik
7. jan 2015

Ahoj ja som dva krát potratila behom roka, behala som po rôznych vyšetreniach a všetky dopadli dobre, po poslednom potrate som po dvoch mes. znovu otehotnela, zistila som to až asi v 6tt, keď mi začalo byť zle a dok. ma automaticky chcel poslať na rizikové, ale nemám ťažkú prácu, takže som odmietla. Beriem od 6tt Duphaston na udržanie plodu, pomaly to už ale vysaďujem lebo sa uživa len do 12tt. Je to v podstate umelo vytvorený hormón.

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre