Tehuľky - fajčiarky

helka193
1. okt 2012

Ahojte chcem sa spýtať či ste tu aj vy fajčiarky ktoré ste tehotné? Chcem upozorniť vopred na ostatné užívateľky aby sa tu neuskutočňovali hádky a spory, odsudzovania a pod. Ak fajčiarkou neisi a chceš odsudzovať tak prosím nekomentuj. Diskusia je len pre tehulky a ich nikotínovú závislosť.

soni1
21. okt 2012

Ahojte, dievčatá! Mala by som jednu otázku, keď upratujem, tak sa častejšie zohnem a pritlačím si bruško alebo keď s mm sexíkujeme a ja som hore, ale si pritláčam bruško, nemôžem tým malému ublížiť v tomto týždni tehotenstva? Ďakujem. Viem, že otázka sem nepatrí, ale neviete poradiť?

miskalevica
21. okt 2012

@soni1 urcite to babatku neublizi, nemusis sa bat

soni1
21. okt 2012

@miskalevica Ďakujem za odpoveď, predpokladám, že je vnútri nejako chránené, nie?

miskalevica
21. okt 2012

@soni1 ano - placenta, plodova voda a v maternici je ako vo vaticke 😉

slavka034
21. okt 2012

@miskalevica no koľko karcinogénnych látok sa nachádza v ovzduší a to treba začať chodiť s plynovými maskami???? Ďalej pomaly každé jedlo obsahuje nejaké to E-čko čo tiež nie je zdraviu prospešné....a aj voda z vodovodu predsa len není bez chybičky...nepime nejedzme....to už potom nech cvaká každý kto vôbec žije a dýcha...príde mi trooošku absurdný Tvoj názor ale ok...neberiem...

miskalevica
21. okt 2012

@slavka034 ved ani ja tvoj 😀

katka0905
21. okt 2012

predpokladam, ze vsetky "super mamy" teraz zahodia mobily: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1173-studie-...

katrinka8
21. okt 2012

@helka193 - je to len a len Tvoje rozhodnutie, aky zaklad davas do zivota svojim detom. Predo mnou, ani pred nikym inym, sa obhajovat nemusis - snad len pred vlastnymi detmi. Dakuj Boju, alebo tomu, v co veris, ze Tvoje deti su zdrave - nemusi to tak byt naveky (bez ohladu na to, ci fajcis alebo nie). Fajcenie je skodlive, fajcenie zabija, ubera roky, kvalitu zivota - to su fakty, to nie je vymysel nefajciarov. Nielen fajciarovi, ale aj tym ktori musia (dobrovolne alebo z donutienia) dychat cigaretovy dym. a ver tomu, ze to dieta moznost vybrat si nema - splodiny idu do jeho tela nedobrovolne, nemoze pred nimi ujst. Tvrdit opak je bud obrovska naivita alebo arogancia. Fajcenie nie je diagnoza, ale fajcenie diagnozy sposobuje, a nie neskodne.
Klobuk dolu, ze si prestala. Je to to najlepsie, co si pre seba a svoje dieta mohla urobit 😉

helka193
autor
21. okt 2012

@katka0905 😀 zabila si 😀

katrinka8
21. okt 2012

@slavka034 - @miskalevica nehovori vobec od veci, v inych statoch takyto system funguje. Ak niekto fajci a dostane rakovinu pluc, hradi si liecbu sam a pod. 😉 Takze by som sa vobec nedivila, keby take nieco zaviedli nasi "mocipani" tiez - minimalne v snahe ziskat nejake peniaze do zdravotnictva- resp. usetrit ich, ak nie v zaujme znizit pocet fajciarov ci ludi, ktori si sami dobrovolne nicia zdravie.

zunyl
22. okt 2012

myslím, že táto téma nemá konca. Akurát minulý týždeň dávali na dvojke dokument, že rakovinu na 90% spôsobuje vírus. Čoraz viac sa v práci stretávam s prípadmi, že na rakovinu ochorejú práve ľudia, ktorí žijú zdravým život. štýlom a vôbec tomu nerozumiem prečo je to tak. No tak kde je pravda...čo nám skutočne škodí. NIE, ja sa týmto nechcem zastávať fajčiarov a nehovorím o feťákoch a alkoholikoch....to určite nie! Ale zabudli sme na najhoršieho strašiaka nášho ľudstva a tým je obezita!!! To by ma zaujímalo akú fintu by zdravotné poisťovne vymysleli na týchto ľudí, keďže je ich pomaly 2/3 populácie 🙄

whiterosses
4. nov 2012

@helka193 Ahoj .. ja som tiež bola fajčiarkou .. ale počas tehu som fajčila málo .. cca 3za deň, a dá sa prestať ... prestalo mi to chutiť časom, ono to na každú príde .. ktorá chce prestať samozrejme. ked si zapáliš potiahneš zo pár krát a už ti chutiť nebude je to dobre znamenie :D

katulienocka69
4. nov 2012

Ja som bola dost silnou fajciarkou - zacala som na strednej skole a postupne sa len zvysovali davky. Moja davka bola aj cela skatulka za den a v piatky (vsak piatok vecer bol pre mna ako sviatok 🙂) to bolo aj viac. Avsak ked som sa dozvedela o svojom tehotenstve - bolo to cca v 6. tyzdni, bola som z toho tak v soku, ze som sla za kamaratkou, zobrala som ju na kavu, sfajcila som pri nej zostavajuce cigarety v mojej skatulke + este cca 2-3 z jej skatulky a od toho dna som si nezapalila ani jednu. Zatial sa stale drzim a som v 31. tyzdni tehotenstva. Je vsak pravda, ze som mala zoparkat chut si zapalit, ale ked som si spomenula na to male, ihned ma ten pocit presiel a viem, ze by ma to hrozne stvalo, keby som si co len raz potiahla. Zvykne sa mi sem tam snivat, ako si s chutou zapalim, dokonca citim v sne aj chut cigarety, avsak drzim sa, som vsak zvedava dokedy ;)

monika1308
5. nov 2012

Ja som tiež pred tehotenstvom fajčila a dokonca aj v začiatkoch. Ja som veľmi skoro zistila že som tehotná, ešte ped očakávaným príchodom menzesu. Jednoducho som to cítila a bolo to tak. Nevedela som sa ale stotožniť s predstavou že úplne seknem s cigaretami. Ja som v práci robila 12 hodín denne a ísť na tú cigu 3x aj 4x za deň bolo pre mňa trošku uvolnenie a ked som otehotnela nevzdala som sa tohto ritualu v práci. Ale potom som v 7.tt ochorela a začala som špiniť, tak som sa strašne vyľakala, lebo som prekonala 2x missed abb. Hneď som utekala do nemocnice, tam som si poležala 3 dni, špinenie prestalo a ostala som doma na rizikovom. Odvtedy som si nezapálila aj keď som mala chuť. Všetci okolo mňa fajčia, ale ja sa držím. Tiež mám niekedy sny ako si zapálim a fajčím, ale stále som nepodlahla. Teraz mám 4 týždne do pôrodu a budem sa snažiť nezačať fajčiť aj ked dokojím. Stále si hovorím, že keby ma to premohlo tak si dám len elektronickú. Aj keď možno tá škodí viac ako obyčajná. Držím palčeky všetkým tehulkám ktoré sa nevedia vzdať cigariet aby sa vám to podarilo ked nie úplne tak aspon čiastočne. Viem ako sa cítite, že sú to výčitky svedomia a strach s každou zapálenou cigaretou, ale budte silné. Sme ženy, my zvládneme všetko. Ja mám teraz ináč výčitky svedomia aj ked idem s mužom do kaviarne kde sa fajčí, lebo on je tuhý fajčiar a kávu bez cigarety nevypije. A myslím že ženy ktoré to nepoznajú odcudzujú práve pre tú nevedomosť. Ja neodcudzujem aj keď už nefajčím.

helka193
autor
7. mar 2013

Ako sledujem sú tu už čerstvé mamičky 🙂 Gratulujem k uzlíčkom 🙂

bebsi
9. apr 2013

Tak ja som fajcila asi 10 rokov, Niekolkokrat som prestala a vzdy to bolo pre mna jedno velke utrpenie a vzdy som sa k tomu po kratsej alebo dlhsej dobe zas vratila. Ked som otehotnela, tak som si prve dva tyzdne po spraveni testu ani az tak neuvedomovala ze som tehotna, napriek tomu som to obmedzila na 3 cigy denne a jedneho dna som to prehnala a vyfajcila som 6. Zacala som si citat presne taketo fora o mamickach ktore nevedia prestat fajcit a ich strach a vycitky svedomia mi dodali taku silu, ze som si odvtedy nezapalila uz ani jednu cigaretu. A uz si ani nezapalim.

janka57
8. okt 2013

Musím reagovať aj ja. Som naozaj silná fajčiarka. fajčím už 10 rokov. vedela som že ked otehotniem,budem ma veľký problém s tým prestať. Hľadám,čítam a pravdupovediac sa sama utešujem,že niesom sama. Denne som vyfajčila aj krabičku 19ks. ked som sa dozvedela že som tehotná tak som neprestala ale som to obmedzila. teraz vyfajčím tak max. 4 slim denne. Veľmi sa preto trápim, ale jednoducho, mám také absťáky,že sa nemôžem z hlboka naddýchnuť. dokonca môj manžel prestal fajčiť a kúpil si tú alektronickú cigaretu, vraj mu už normálne cigy smrdia a kúpili sme si pokladničku do ktorej každý den hodím 2 eurá to akože za to čo si nekupujeme cigarety :D Fakt neviem,neodsudzujem,poznám naozaj veľa žien čo fajčili, ja by som vážne chcela prestať,a dúfam že sa mi to podarí... najhoršie sú tie zlozvyky ráno po ranajkách ku káve,potom po obede ked sa dobre najem a potom len tak na balkone,vonku na záhrade... och. držte palce, urobím všetko preto aby som čím skor prestala nadobro. aj vám držím palce.

mominko
9. okt 2013

@janka57 držím ti silno silno palce ale dá sa to 😉 tie abstinenčné príznaky sú len v tvojej hlave, všetko je to len o psychike, takže si povedz že ti to nechýba a hotovo...hlavne vynechať rannú kávičku, tá je najväčší zabiják, bez nej to bude oveľa ľahšie 😉

tamarka9
9. okt 2013

ahojte baby, ja sice tehotna nie som,a le snazime sa. S manzelom sme obaja dlho a dost silno fajcili a proste jedneho dna sme si povedali ze staci. Hlavne manzel sa citil unaveny a nejako mu v hlave preplo, ze ked bol mladas tak to k tomu nejako patrilo a teraz sa pohybude v okruhu ludi, ktori uz nejako vyzreli a nefajcia, alebo prestali. Ja to nechapem iba opisujem jeho pocity. No a ked povedal on ze dost, tak ze ja sa pridam a podporime sa navzajom. On musel brat aj lieky, ktore mu velmi pomohli, hlavne tie prve mesiace. A prestali sme pit rannu kavu, namiesto toho ranajky+ cajik, takze si aj tak posedime rano v pohodke spolu. Sme pribrali aj, lebo predsa po tom obede napr clovek isiel na cigu a kavu a ked nebola ciga, tak nieco sladke a tak sme si cca tych 8 kg prilepsili 🙂 Ale stoji to za to, teraz nefajcime 9 mesiacov a mame z toho radost. Ide to, vsetko je to v hlave! drzim palce vsetkym!

kudlakovaaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
polacka
14. feb 2014

Ahojte baby ja som tiež fajcila jak duha. Začala som v 14 rokoch a fajcila som denne 15 plus mínus. V 25 rokoch som otehotnela a prestala som okamžite. Vtedy meskala menzes 10 dni. A nefajcila som cele trhu. Ale. Po dvoch týždňoch od narodenia som začala znova fajčiť. Ani som nekoljila tak čo. No a po roku som otehotnela zas a zas som hneď prestala. Ale viem že znova začnem. Nikdy som nefajcila v nutri vždy az celkom vonku v altanku a po prichode aspom ruky umyla. Teraz som v polke trhu a už sa tesim keď si zapalim. Som asi divna. Ale cogaretka v klude na zahradke ma vie uvoľniť tak sa odreagujem trocha urobi mi to dobre. Fajcim zasadne len doma. A keď už bolo babo tak to nebolo tak veľa cig. Ale aspom v tom tehotenstve som sa zaprela a urobila som pre bábätko čerstvý vzduch a nie zafajceny. Ale ako vravím začnem zase... Ste na tom niektorá podobne? Ze už máte dietatko a začali ste? Síce menej a hlevne vonku? Mate z toho výčitky?

carmen23
14. feb 2014

Ja tiež fajčím od 17tich, no keď sme sa dali dokopy s manželom, povedal mi, že mu to vadí a mám prestať. Tak som sa bála, že ho stratím, tak som mu povedala, že som prestala, ale stále som fajčila potajomky, a to aj dodnes. No nedarí sa mi otehotnieť, už som aj raz potratila, a niekedy mám tiež strašné výčitky, že možno kvôli tomu sa nedarí, že fajčím, síce som to už obmedzila na 5-6 cigariet. Ale lepšie by bolo prestať.

gabika51
18. feb 2014

tak ja sa priznam ja som asi tak 8rokov fajciarka a fajcila som 1-2 krabicky a teras som tehu a som to obmedzila na 1-4 cigy.a co som bola na kontorlach tak vsetko v poriadku aj krv.. a poznam aj baby co tiez fajcili pocas tehotenstva a jedna fajcila pri 3 detoch a vsetky su zdrave.poznam vela takych.. a po pravde aj kebyze prestanem tak sa nikotin drzi 1-2 roky v tele takze akoby som fajcila.pozrite sa na ciganky ktore droguju piju a fajcia a su tehotne a porodia zdrave deti. a kamoska co je nefajciarka nepije nedroguje je na rizikovom :( je to dost smutne ale nerobia to vzdy cigarety ako povedala Helka193 kazda zena je ina a ma ine geny takze co sa stane tak sa stane ale je to hlavne o geoch... a matka co nosi v brusku babo ona vie co je dobre pre babo ked jej cigy nerobia dobre tak prestane a ked jej chutia tak to obmedzi..kazda vie co robi a ma svoj rozum.. !!

brady1
18. feb 2014

@helka193 to sa nedá, ste obyčajný sebci

magdushc
6. sep 2018

Ahojte..je tu este niekto v tejto diskusii??

anitu
6. sep 2018

@magdushc nie je, ale asi máš otázku..v diskusiách sa to už aj tak zobrazuje. Tak sem môže niekto nakuknúť ako ja

magdushc
6. sep 2018

No par otazok by sa urcite naslo..clovek sa to ale boji riesit lebo hned odsudzuju :(

anitu
6. sep 2018

@magdushc myslím ze ide o to, že si otehotnela a fajčis..pozri,kym som mala veľmi slabé čiarky, čiže asi tak do 5.tyzdna keď som už tušila, som 2-3vyfajcila.a potom nič. Vedela som ze nemôžem. Aj keď sa mi chcelo zapáliť, som si povedala, že na čo? Aj tak musím prestať. 6rokiv sme na 2 čiarky čakali, nemôžem predsa fajčiť ďalej. Načo? A proste nefajčím. A sa sa to vydržať, lebo viem ze sa nesmie. Čudujem sa tiež sebe, že takto pekne mi to ide.takze uhadla som tvoj problém? 🙂

kianka5
6. sep 2018

@magdushc ak ťa bude niekto odsudzovať proste nečítaj a ignoruj....chcela si radu a tak čítaj len tie čo ti naozaj chcú poradiť ( nájdu sa tu aj také neboj ) .... Ja teda nefajčím, ale moja maminka je silná fajčiarka už dlhé roky. Keď bola tehotná som mnou nefajčila vôbec, pri bratovi už áno celé tehotenstvo. Keď sa narodil stále plakal, vraj mal absťáky. Ale prešlo to a teraz je z neho zdravý chlap 😊

magdushc
6. sep 2018

@kianka5 presne toho placu tych abstakov sa bojim a chcela som vediet ci to je pravda ze to moze byt a ze ako dlho potom trva kym to prejde...ja fajcim cele tehu uz som 35tt :( pred tehu som vyfajcila skoro dve krabicky denne odvtedy tak max 5-6 cigariet aj ti hlavne rano ku kave..nie som na to hrda ale neda sa mi prestat aj ked som skusala ale zijem v spolocnosti ludi ktori fajcia a mavam dost aj nervy a stresy s kadecoho..proste nepodarilo sa mi :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre