Tehuľky - fajčiarky

helka193
1. okt 2012

Ahojte chcem sa spýtať či ste tu aj vy fajčiarky ktoré ste tehotné? Chcem upozorniť vopred na ostatné užívateľky aby sa tu neuskutočňovali hádky a spory, odsudzovania a pod. Ak fajčiarkou neisi a chceš odsudzovať tak prosím nekomentuj. Diskusia je len pre tehulky a ich nikotínovú závislosť.

puncova
1. okt 2012

ahojte zienky....aj ja chcem povedat a pochvalit sa ako co bolo....som tehotna 6 mesiacov...zistila som to v nejakom 5 tyzdni a nevedela som s cigami prestat....vedela som ze je to zle....ale snazila som sa aj obmedzit....nic neponahalo a ja vyfajcila kopu cigosiek...ale potom, ked to uz aj v praci kazdy vedel som si nedovolila vyjst von a zapalit, lebo to po prve nie je pekne a nemala som zaludok na tie divne pohlady....tak som vyfajcila jednu rano a jednu vecer....keby to vtedy vedel moj manzel tak ma ozaj bez okolkov to priznam aj zabije....a zrazu niekedy koncom 4 mesiaca bum, prestala som.ja som bola taka stastna ked som si pocitala, ze jeden den za mnou bez cigy, druhy, treti a teraz som na seba pysna....odporucam ako prestat, aspon mne to pomohlo a to: zdrziavat sa cely den medzi ludmi kde by to bolo velmi cudne zapalit si....a robit si vycitky...tiez si nekupit cigarety, proste nemam tak nefajcim...hm???ja ked som si kupila tak som fajcila....ale nemozem sa dockat kedy konecne porodim, dokojim, dam ho spinkat a urobim si kafco a zapalim na balkone cigu....minule som vravela s gynekologickou kamaratkou na jej nazor a vravela ze nie...max 1 za dva tyzdne a to sa mi neoplati....ale nexcem ti robim vycitky, lebo ta xapem ale ozaj neskryvaj sa za reci typu ze ak ma byt zdrave tak bude a ak ma byt nedaj boze xorucke tak bude, lebo je to gesto slaboxa....radcsej sa priznaj ze nevies prestat a nemas pevnu volu....lebo aj ja som si to tak vravela ale teraz na to pozeram celkom inak....ozaj pomodli sa aj ked nie si veriaca a popros toho hore nex ti pomoze, ja uz som sa utiekala s vycitkami aj k nemu,...a prestala som, ja co som denne v robote aj vyse 20 stiahla....

bambulka63
1. okt 2012

no ja som tiez tehu a priznam sa ze fajcim tak isto ako pred tehu :( rada by som prestala ale musim cestne priznat ze vobec nemam pevnu volu uz vela krat som si povedala ze no tak ta je posledna ale nikdy to tak nebolo :/

helka193
autor
1. okt 2012

@misinn som zástanca toho ak má byť dieťa choré, choré bude a nepomôže ani ta najzdravšia výživa na svete, ak má byť zdravé tak zdravé bude a neovplyvní to už nič ani veci čo sú pre tehotne v tehu TABU, všetko je o génoch. Veľa sa píše, veľa sa hovorí, nižšia pôrodná hmotnosť, predčasný pôrod, potraty,choré deti ale POZOR tieto veci sa stávajú aj ženám ktoré nikdy ani nemali cigaretu v ústach takže všetko je len na úsudkoch.

helka193
autor
1. okt 2012

@bambulka63 jooj kolko naplasti, kolko žuvačiek, kolko polámaných cigariet už bolo 😖 a nič z toho

helka193
autor
1. okt 2012

Lásku k svojmu dieťaťu prejavujem bez ohľadu na to či fajčím alebo nie, ked sa narodí, nebudem po nom vrieskať, biť ho, nebude mi liezť na nervy ako tu ostatným super mamičkam, vonku ťuťu muťu a doma ty debil prestan vrieskať ! Tu môžeme hovoriť o láske a zodpovednosti úlohy matky k dieťaťu. Nikto nemá právo povedať ako som čítala v podobných diskusiách že matka-tehulka by nemala mať vôbec DETI že si ich nezaslúži !!! To ma dokáže totálne vytočiť.

helka193
autor
1. okt 2012

@puncova ked si prečítaš vyšie tak som sama na seba napísala že som slaboch, ja nemám problém si to priznať a aj to že nemám pevnú vôlu prestať do tejto diskusie som to napísala hned na začiatku. Vonku nefajčím, fajčím len doma na terase pri kave.

puncova
1. okt 2012

ok tak ak xces prestat, lebo to iste som mala aj ja...tak bud vonku cely den....ja som mala aj tu vyhodu, ze pred manzelom som si nemohla zapalit, to by bolo moje posledne...tak som dakovala bohu ze je pri mne....ale ak sa to nedalo vydrzat ukradla som mu cigu a vymyslela si trapnu vyhovorku ze nemame maslo a pod branou tahala jedna radost....ty musis vediet ci vobec prestat fajcit chces...mne pomohlo tiez to, ze som si na nete precitala ze s cigami vacsinou neskoncuju zeny, ktorenemaju dokoncene vzdelanie a su z nizsej nejakej inteligencnej triedy..bez urazky......a vtedy som tu vetu mala pred ocami zakazdym ked som si pripalila cigu a vravela som si, ta co som ja ciganka dajaka???a kamoska ma az preboha prosila nex nefajcim ze ona fajcila a jej maly je disgrafik a dislektik ci ako sa to pise....a ty xces prestat fajcit???alebo si len xcela vediet kolko z nas fajcilo alebo fajci aby ti bolo lahsie na dusicke ze nie si sama???aj ja som to robila...ale ozaj mysli na to vkuse a prestanes, presvedcis samu seba ze nemozes....hoci mas dve krasne zlatucke deticky, nemusi to vyjst a nedaj boze sa nieco stane kto si to bude vycitat???mna tiez cigy tahaju aj teraz ale uz sa bojíim ze ma slahne o zem po takej dobe 😉 ....no fakt sa neviem dockat kedy si zapalim...

helka193
autor
1. okt 2012

@puncova Keby som fajčiarka nikdy ani nebola a dieťa by som mala choré čomu by som pripisovala chybu, kde som zlyhala ked sa to stalo???? Teraz mi dajte odpoveď.

helka193
autor
1. okt 2012

@puncova nie ja by som výčitky nemala, ked to tak malo byť tak som tomu proste nijako zabrániť nemohla. Lebo by sa to stalo aj keby som nefajčila a jedla by som len a len zdravu stravu. J asom proste toho názoru a ten mi nikto nezoberie, čo maju robiť mamičky ktoré nefajčia a narodia sa im detičky s defektom na plucach, maju problemy z dýchanim, nepočuju, nevidia, a podobne veci komu čo budú vyčítať....budú sa brodiť v genetike, tak o čom sa tu teraz bavíme.

puncova
1. okt 2012

drzim prsteky...........

kacicka01
1. okt 2012

@helka193 Inak musim konstatovat, ze ako tak sledujem, tak tebe ide hlavne o to, aby si to svoje fajcenie ospravedlnila a nasla zopar sebe podobnych nastavajucich mamiciek, ktore sa zanic na svete slepo nedokazu zbavit tejto neresti, aby si samu seba ubezpecila, ze je vas viac, sama seba obhajujes argumentom, ze ak ma byt dieta chore, tak bude chore aj keby si jedla len zdravu stravu a nijak to neovplyvnis.. Naozaj veris, ze to tak je, a ze svojmu babätku nijak neublizujes, kedze jeho osud je uz vopred predurceny??? 😉 😉 ja si myslim, ze prave preto, ze tomu neveris a chces si najst "spoluvinnicky" si zalozila tuto temu.. Nechcem ta urazit, ale ako som uz napisala, ja som fajcila 13 rokov 20 denne a som zivym dokazom, ze odlozit cigarety hoc aj z minuty na minutu nie je az taky problem a teda by ma potesilo, keby si brala na vedomie aj tuto skutocnost 🙂
Ale inak ma tesi fakt, ze väcsina mamiciek ma dostatocne vyvinuty cit k svojmu dietatku a dokaze prestat.. 🙂

miskaska
1. okt 2012

@helka193 vsetko je v genoch..ale obcas, ci castejsie podnet z vonka spusti, to co by sa bez toho podnetu nestalo a fajcenie tym moze byt. Naco riskovat?

helka193
autor
1. okt 2012

@kacicka01 ja sa absolutne neobhajujem, ja som si sama priznala že som nezodpovedný slaboch, a ver či never je pravda to čo som napísala o zdraví dieťaťa. Ja sa necítim vinná a nehladam spoluviníčky to už vom koncom nie, len ma zaujímalo či v tejto dobe kde sú všetko BIO maminky či sú tu aj také čo žijú tak ako sme vyrastali my ked sme boli malé. Ja som prestala tiež fajčiť ako tu už jedna užívatellka spomenula zo strachu a inak by asi ani neprestala keby sa nezlakla diagnozy. Tak ako som ja zo dna na den prestala pri synovi. Je to myslím každého osobna vec a v podobných diskusiach ako podaktoré nazývate tehotne fajčiarky že tie si nezaslúžia mať deti tak to ma vytáča.

helka193
autor
1. okt 2012

@miskaska Máš pravdu a keby sme prestali a aj napriek k tomu by sa stalo niečo z miminkom tak čo v takom prípade???

helka193
autor
1. okt 2012

Každý hovorí nízka pôr.hmotnosť, predčasné pôrody, potraty, choré deti z akou koľvek diagnozou, mrzuté, nespavé, nervózne, hyperaktívne ale to sú všetko fakty od mamičiek pri ich odpovedi na lekárovú otázku či su alebo boli fajčiarky, povedia áno som fajčiarka alebo som bola a doktori podla štatistiky hned problém pripisuje k cigaretám a dalej neskúma čo mohol byť skutočný problém, to je celá veda aby ste vedeli. Mužov dedko ked bol u nás na návšteve bol zarmútený že mu zomrel bývaly kolega zo železnice na rakovinu pluc, doktori hned že cigarety, pri pitve sa zistilo že ten človek nikdy nefajčil.

miskaska
1. okt 2012

@helka193 ale taketo zmyslanie je zle. Tiez nejazdim po meste 150 km/h, ale to neznamena, ze nebudem mat nehodu aj pri 50 km/h 🙂
A este geny nie su tak nemenne ako sa donedavna myslelo - skus pozriet nieco o epigenetike.

helka193
autor
1. okt 2012

@miskaska život je len jeden a čím viac sa bude v nom davať pozor tým viac smoly v nom budeme mať, ja si život užívam a dalej aj budem. Som šťastná za to aká som a čo som v živote dosiahla.

katche
1. okt 2012

Caute, ja som fajcila asi do 8tt, najprv som to nevedela, takze 20-30ks bola moja denna norma, potom mi to smrdelo, mm som nemohla ani citit. Teraz sa mi chut na cigu vratila, ale svedomie nedovoli...dufam, ze uz nezacnem, no už teraz sa mi sniva o cigaretke a kavicke či pivku....uf...som na hlavu :D
Hm, otázka casu, kedy sa táto téma stane bojiskom nazorov. Urcite sa najdu take zienky, čo to pochopia, ale obávam sa, zeskupina "superwomen" to tu cele oznaci za uplnu zvrhlost...smutne.

anjelicek26
1. okt 2012

@helka193 - neviem, co chces touto temou dosiahnut 😖 Je tu jedna velka, obsiahla a chvalit ta ani v tej novej nikto nebude. Ak si to chces akokolvek ospravedlnovat sama pred sebou - dovod si najdes. To, ze sa dieta moze mat aj horsie, moze ho mama bit, moze byt zneuzivane, zle stravovane a boh vie co este, stale je tam moznost, ze niekto zvonka zasiahne a tomu dietatu pomoze, pokial je v brusku, na vyber nema.

Tento pristroj by mali mat aj u nas a ukazat kazdej tehulke, kolko kysliku sa chudatku babu dostava aj hodinu po dofajceni a aky stres to jeho malinkemu srdiecku sposobuje, kedze musi bit omnoho rychlejsie, aby sa "nadychlo"

https://www.youtube.com/watch?v=82fzOnq9h9Y

Toto nema nic zo superwomen.. ale zo zakladnymi pravami dietata... na zdravie... pochopit sa to... neda. Ale kazdy mame asi priority fakt inde.

helka193
autor
1. okt 2012

@anjelicek26 ja neviem či si si dobre prečítala uvod ale asi nie 😖 ja nepotrebujem chválu a ani sa neospravedlnujem ja som túto temu založila len z dovodu či ešte na tejto planéte existujú matky ktoré nežijú všetkým BIO 😀 Ale vitaj

helka193
autor
1. okt 2012

@katche 😀 😀 😕 😅

anjelicek26
1. okt 2012

@helka193 - ale ziju ziju... ja len vravim za nas, z sa borime kadejakym zdravotnymi tazkostami, nic vazneho, ale aj tak - maly nemoze laktozu, dcerka ma privysoke zelezo, cukor a stitnu zlazu nefunkcnu, zaostava v raste, berie lieky, uz s toho som na nervicky - clovek fakt nevie, ako im zosluadit obedy, desiaty a podobne 😖 Keby sa mi do toho ma pridruzit este nejaky problem tak ma asi porazi 😀 😀 😀 Takze v tretom tehu ak nejake teda bude 😀 Budem maximalne opatrna, aj ked budem za cvoka 😀 😀

katka0905
1. okt 2012

ja som sem zo zvedavosti klikla a jednu vec nepochopim: zena zalozila temu pre take, ako je ona sama - tehulky - fajciarky. Preco sa to sklzava zase k moralizovaniu z druhej strany? Ked nie som tehulka - fajciarka, tak do toho predsa nebudem miesat moje opacne nazory - ved hned v uvode je napisane, ze ta tema nie je pre mna. Ziadna z nas nie je dokonala. Neverim, ze existuje taka super matka, ktora svoje dieta uchrani pred negativnym vplyvom vsetkych zlych veci, ake su - nikotin, alkohol, pocitac, televizor, sladkosti, vyzarovanie z mobilu... a hlavne, vlastnych stresov. Vsetko je to skodlive. CIm viac toho je, tym je to skodlivejsie. POdla mna, ked sa nejaka matka nevie zbavit nejakej zavislosti uplne, moze ju maximalne eliminovat. Urcite je velky rozdiel v tom, ked niektora vyfajci 10 cigariet denne a niektora jednu.

helka193
autor
1. okt 2012

@anjelicek26 vidíš mate problémy čo mi je ľúto 😔 a moja otázka teraz znie ked veselo odsudzujete, fajčila si v tehotenstve??? Nie nefajčila si ako si pamätám v podobným diskusiách aj napriek k tomu máš chudatka detičky choručke ☹ tak kde je pravda? kde treba hladat vinu a povod?

helka193
autor
1. okt 2012

@katka0905 Nie oni si myslia len to že ked ja fajčím tak touto témou hľadám ako sa vyslobodiť z vinny a hladam touto cestou svoje spoloviníčky, čo vôbec nie je pravda a ked sa ma to už po tretí krat spýtali, tak si už pripadam ako papagaj že to tu stale musím vypisovať prečo som túto tému založila !!!

anjelicek26
1. okt 2012

@helka193 - ja viem, kde je vina povod - vo mne, zdedili to po mne 😖 Som o 20cm nizsia ako ktokolvek s rodiny, v detstve nefunkcna stitna zlaza (nasi to neriesili, dcerka uz berie lieky, prognoza je predsalen o par centimetrov viac, ako mam dnes ja), mlieko neznesiem dodnes, zijem na polo-diete :( Si to len podelili 😖 Nemozem povedat, ze by to mali len tak, z jasneho neba 😖

helka193
autor
1. okt 2012

@anjelicek26 vidíš genetika a o tom som písala , ale prajem tvojím detičkám najviac zdravia 🙂

anjelicek26
1. okt 2012

@helka193 - jj ved to je jasne... väcsinu robi bohuzial dnes genetika a s tym spojena nachylnost na urcite choroby a neduhy 😖 A vdaka, nejako sa s tym popasujem, zo vsetkeho je v podstate sanca, ze vyrastu, nic, co by sa nedalo riesit a navonok su uplne fit, len treba dodrziavat ten extra bio prepracovany jedalnicek bez sladkosti a mlieka😅 😅 😅 Ale zvladame 😅

helka193
autor
1. okt 2012

@anjelicek26 a o tomto je aj cela moja tema 🙂 ja vám velmi držím palčeky nech je všetko v poriadku 😉

radustek99
1. okt 2012

@helka193 ahoj...precitala som si tu par komentarov a zdielam tvoj nazor... ja osobne som prestala fajcit ked som ostala tehotna ale preto lebo mi to smrdelo a prestala som aj pit kavu... ale ako som prestala kojit som zacala opat...ale mam kamaratky ktore fajcili pocas tehotenstva a ich deti su zdrave...je pre telo vacsi sok ked zena prudko prestane s cigami...doktorka jej povedala ze max 5 cigariet denne... prajem prijemne tehulkovanie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre