Zmeny v tehotenstve pri chlapcovi a pri dievčati

veronka30
3. jún 2013

ahojte maminy,chcem sa opytať tych mamin čo maju chlapcov a dievčata,ake boli ich tehotenstva,v čom boli odlišne,ked čakali chlapca a ked čakali dievča,myslim zmeny na matke,tvar brucha,nevolnosti ranne a celodenne,ake chute ste mali,priberanie a podobne,či je to ine alebo ani nie,dakujem za vaše odpovede,

evinalc
3. jún 2013

Ja som pri chlapcovi pribrala rovnako ako pri dievčatách,nevoľnosti boli tiež rovnaké,jediné,čo mi "nesedelo" bolo,že pri babách som jedlá ako pečienka nemohla ani cítiť a pri ňom som sa jej nevedela dojesť 😀 a naopak-ryby,čo som dovtedy milovala,zostávali nedotknuté a smrdeli mi.a veľmi mi chutilo pivo :P a keďže sme nevedeli,čo čakáme,"záhada" sa rozlúštila až pri pôrode 🙂

lubiku
3. jún 2013

Ja som mala prve tri tehu s dievkami- nebyvalo mi zle, citila som sa skvelo. Pri stvrtom som od zaciatku vracala, k masiarovi som ani nakupovat nemohla ist, co mi maso smrdelo, zle mi byvalo, unava strasna, zacala som tajne dufat, ze uz by to mohol byt ten chalan a bol🙂

lenuska6666
3. jún 2013

Pri prvom tehu s dievčatkom mi nič nebolo keby nerastlo bruško ani neviem že som bola tehu 😀 ale pribrala so ovela viac ako teraz pri druhom tehu s chlapcom ale možno aj preto že pri chlapcovi som vracala až do 6mesiaca a všetko mi smrdelo a nechutilo mi jesť:( potom to prešlo a teraz som v 9.mesiaci a mám strašné pálenie záhy :( už nech je na svete 🙂

ichbinich
3. jún 2013

Prve tehotenstvo - chlapec: nevolnosti ziadne, iba unava, ktora bola nedostatok zeleza. Priberanie malo, celkovo asi 8 alebo 9 kil. Inak som jedla a pila vsetko, ziadne chute a nechute, bola som super fit, dva dni pred porodom som tancovala spolocenske tance 😀
Druhe tehotenstvo - dievca: od 8 tyzdna celodenne nevolnosti, zila som na bielom pecive a instantnych kasiach pre babatka, nedostatok zeleza sa dostavil neskor. Ovocie a zeleninu som dlho nemohla ani vidiet, najma papriky. To sa potom upravilo, a od asi 18 tyzdna som mala nonstop palenie zahy. Tabletky Rennie som chodila kupovat pomaly na kila. Ale uz som mohla jest vsetko, a zaha ma palila zo vsetkeho, tak som na to kaslala. Niekedy mi bolo horsie z chleba s maslom ako z bufetu u cinana :-/ Okrem odporu ku paprike ale ziadne chute a nechute.
Pribrala som tiez relativne malo, tiez tych 8-9 kil, ale brucho bolo opticky vacsie, aj mi viac "zavadzalo". Citila som sa ako velryba, co ju vyplavilo na plaz. Uz len nech na mna volaju Greenpeace 😉 😀

hajajanka
3. jún 2013

@veronka30
1. tehu - chlapec: velka unava na zaciatku, nevolnosti ziadne, na zaciatku veeelka chut na maso, inak priznaky ziadne, tesne pred koncom palenie zahy, tesne pred porodom bolest zlcnika. Nemohla som citit kari korenie a pizzu.

2. tehu - dievca: unava na zaciatku nebola taka silna ako pri 1. tehu, nevolnosti neskoro v noci (okolo polnoci) bez zvracania. chut na sladke, tri mesiace pred porodom zacalo velmi silne palenie zahy, oproti predchadzajucemu tehu som bola ovela viac unavena, neobratnejsia, ovela horsie sa mi spalo, mala som vacsie brucho, bolel ma zlcnik uz niekolko mesiacov pred porodom - takze v kombinacii s palenim zahy som cele noci nespala. Nevadila mi ziadna vona alebo pach.

Tvar brucha som mala rovnaky bez ohladu na pohlavie (ved to predsa nezalezi od pohlavia, ale od polohy dietatka), pri oboch som mala okolo 4. mesiaca neovladatelnu chut na stavu z citrusovych plodov. Pri prvom som pribrala 6 kg, pri druhom 8 kg.

Musim povedat, ze druhe tehu bolo pre mna ovela narocnejsie a uz som sa nevedela dockat konca a predcasny porod bol pre mna doslova vyslobodenim.

cerez
3. jún 2013

@veronka30 Ja mám párik a odlišné boli tehotenstvá. Pribrala som cca rovnako, u syna asi o 2 kg viac, ale to bolo druhé tehotenstvo. Pri dcére som inak trimestrovo priberala ako u syna. Pri dcére: chutili mi jablká, kukurica, mäso, sladké a pri synovi som nemala rada mäso a išla som sa umlátiť po paradajkách. Tvar bruška bol iný, ale oba mi šli dopredu, nie na kríž. To si myslím, že nesúvisí s pohlavím, ale to v akej polohe je dieťatko. Dcéra bola KP a syn klasicky dole hlavičkou. Takže pri dcérke som mala také štvorcaté bruško a syn ako loptička. Veľký rozdiel bol len to, že pri synovi som cítila, že som plná vody. Nevoľnosti: Pri dcére som zvracala a to doslovne, ale uľavilo sa a pri synovi ma len nadrapovalo ako žaba, iba šťavy a tak mi bolo zle kedykoľvek cez deň. A ešte veľkú zmenu čo som postrehla, tak pri dcére ako tehotná mi nechýbal vôbec sex a pri synovi mi to nevadilo. 😀

nextik
3. jún 2013

Pri prvom tehotenstve pri dievcatku to bolo super a pri druhom pri chlapcovy to dalo zabrat.
Prve (zimne tehu) dievca - vaha + 7kg. brusko sa neukazalo dlho. vedela som ze som tehu od 2 tyzdna len podla toho ze som mala bolestive, citlive prsia. inak som bola super fit. Nevolnost ziadna, palenie zahy ani raz, zvlastne chute - ziadne. Unava velka - spala som vela.
Druhe (jarno - letne tehu) chlapec - vaha + 11kg, chute hlavne jogurty, kysle mlieko a sladkosti ☹ spalo sa horsie, palenie zahy stale od 6 mesiaca. Nevolnost ziadna. Hrozne bolesti v krizoch a v rebrach - celkova obratnost bola horsia.

veronka30
autor
3. jún 2013

tak ako čitam prispevky tak je to asi individualne,neda sa to zrovnavať,zaleži od matky,od životospravy,od polohy maternice atd,

lucy299
3. jún 2013

ahojte chcem sa opytat..som v 10tom týždni tehotenstva a neberiem žiadne vitymíny v tabletkovej forme...a byva mi zle skoro každy den zvraciam, nechutenstvo..podla Vás by som mala niečo brat alebo to nevadí?
Ďakujem pekne

lucy299
3. jún 2013

jooj to sem nepatrí moja otázka...ospravedlnujem sa 😵

j.a.n.e.7
3. jún 2013

Pri chalanovi som pribralal aj 20 kg (no ale zase vážil cez 4 kg a mala som aj veľa vody) a jedla som mastné a ťažké mäsové jedlá, musela som sa krotiť 🙂 Pri malej mi naopak chutilo viac ovocie, zelenina a sladkosti, pribrala som len 11 kg. Čiže chute boli odlišné, to je pravda. Ale kávu som nemusela pri oboch deťoch, hoci normálne ju pijem aj 2x denne.

dejka77
3. jún 2013

Co sa tyka chuti tak to bolo u obidvoch v podstate rovnake, mala som chut akurat tak na colu a hranolky 🙂 , ine chute ani neboli. Tvar brucha skoro rovnaky, pri synovi som mala vacsie brucho a tiez som pribrala dvojnasobok toho co pri dcere aj ked nechapem ako kedze som sa nenapchavala. Druhe tehotenstvo bolo horsie v tom, ze ku koncu som citila strasne tlaky a bolela ma panva, krize, aj porod bol tazsi.

grenka
14. jún 2013

@hajajanka a strie sa ti neporobili?lebo tiez badam ze druhe tehu a vacsie brusko mam...som v 6 m

hajajanka
14. jún 2013

@grenka Nie, ziadne strie som nemala, nastastie. V tomto ma moja koža nesklamala 🙂

grenka
14. jún 2013

@hajajanka ani ja pri prvom uvidime teraz kedze rychlejsie rastie brusko

marionetta
14. jún 2013

1. tehotenstvo-chlapec 2.tehotenstvo-dievča.Pribrala som rovnako,zle mi bolo viac s dcérou ako so synom.So synom som bola taká mrštná a s dcérou som bola nemotorná a nervózna,podráždená.Najväčší rozdiel bol v tvári.Pri synovi som bola taká pekná 🙂,to si aj sama neskromne priznám a pri dcére som mala tvár nejakú opuchnutú,mala som väčšie pery,nos,bradu,krk...no vyzerala som hrozne 🙂 aj to si žiaľ priznám

deda
14. jún 2013

ja som pri chlapcovi mala neuveitelnú chuť na sex, chuť na pomaranče, tresku, a pleť sa mi strašne pokazila, samé akné...pri dcerke chuť na sex nebola skoro vôbec, chutilo mi sladké, pikantné, a plť som mala ako bábika 🙂 a pri oboch som pribrala 12kg, pri chlapcovi som bola veľmi unavená, pri malej ani nie

andy57
17. jún 2013

takže v podstate u každého to je rôzne. Mne napríklad nie je až tak zle, žeby som aj vracala a som v cca.10 týždni. Mama si myslí, že budem mať chlapca, ale ako tak čítam nemusí to byť tak 🙂

klaudulenka
31. jan 2014

ahoj-ja som mala prvé tehotenstvo absolútne bezproblémové....mala som dievča...pri druhom tehu to bolo hrozné..vracanie,bolesti žalúdka-chrbtice-a bol to chlapec....teraz som tehu tretí krát a zasa mi je zle,vraciam,som hrozne unavená a bolia kríže a chrbtica,takže predpokladám,že to bude opäť chlap 🙂

jlp
31. jan 2014

ahoj ja sice cakam aj druheho chlapca, ale pri prvom synovi som mala tehu uplne bez priznakov - brucho vpredu - zozadu som ani nevyzerala tehotna a chutilo mi najma horke. Teraz pri druhom synovi mam brucho rovnako, chuti mi viac sladke a kazdy mi podla priznakov typoval dievca 🙂 ... na to sa spoliehat neda. V druhom tehu mi dvihalo zaludok pri vsetkom, ale nevracala som ani raz.

milota164
27. apr 2014

mam dievcatko a strasne ma palievala zaha a zo zaciatku sa mi strasne dvihal zaludok, brala som na to rennie zuvacie tabletky

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lily111
19. dec 2015

U mna dve uplne odlisne tehotenstva- pri dcerke to bolo bezproblemove tehotenstvo,jedine co mi nesedeli boli rozne specificke pachy a zhnusili sa mi moje najdrahsie vonavky,teraz cakam chlapceka a bol to zaberak 10tyzdnov celodenne nevolnosti,uz som nevedela co so sebou a tak som sa naucila zvracat hoci som nemala co a sa mi ulavilo,inak vacsie prsia,vacsia unava ako pri dcere.

evittam
19. dec 2015

Tak ja pri oboch tehotenstvách - to isté - zo začiatku som bola strašne unavená a musela som si vždy poobede hodinku pospať, inak vôbec mi nebývalo zle, nevracala som nič...Ani nejaké špecifické chute -jedla som všetko a tak isto ako aj keď som nebola tehotná. Jediná zmena bola - že pri synovi ma začali bolieť bedrové kĺby a všetky tie "veľké tehu problémy" až okolo 34.-36.tt a pri dcérke už oveľa skôr - okolo 20.tt. - ale to ani moc nepripisujem tomu či to bol chlapec alebo dievča ale veku. 😉

kllamarka
13. jan 2016

Prva dcera - nevsimla som si nic specificke, iba troska zle travenie na zaciatku a unava celkom vyrazna. Teraz pri druhom, zatial neviem co to je, ale strasne ma naduva, absolutne zle travenie, som ako plynovy balon. 🙂
Chute pri dcere som nemala nijake specificke, jedla som vsetko vo velkom 🙂 Teraz pri druhom mam skor chut na vsetko z cesta...pizza, kolace, rozky...hlavne jedla z cesta. A bohuzial mi to velmi zle travi, vacsinu dna pretrpim s plnym tlaciacim zaludkom.
Tak som zvedava co to bude. 🙂

ivciatko
30. apr 2016

Ja som mala prvé dve tehotenstva také v pohode len ma občas naplo. Pri prvom mi chutilo palive a pivo a bol chlapec, pri druhom sladké a káva a bola baba. Teraz cakam tretie povedali na 100 pro chlapec a chuti mi zase sladke, káva a kysele ale toto tehotenstvo strašne je, vracanie každý večer , bolesti pod bruškom, svrbenie nôh. No des. Tak uvidíme nemyslím že sa pomýlili.

harvanovasimona
30. apr 2017

Prve tehu bezproblemove akurat unava..jest som mohla hocico ..a co mi viac chutilo netusim ..ale pametam ze vela mlieka jogurtou slane ..a bol to chlapec pribrala som dobrych 15kg..teraz druhe cakame ..som sice v 14tt ale uz viem ze je to uppplne ine ...vracanie napinanie..neskutocna unava..krce po bruchu ..inak vela zeleniny teraz sladke slane...popcorn musi byt..a cucoriedky..tie mozem teraz..inokedy vobec ...zatiial to vyzera na dievcatko a uvidime ci sa to zmeni..zo zaciatku som schudla 4kg...uvidime kolko pojde vaha hore...

luluncek
10. feb 2019

@evittam presne to mám aj ja tak prvá dcérka a teraz ak by to príroda tak zariadila túžim po chlapcovi))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre