3 roky sa mi nedarí otehotnieť

nina296
20. aug 2020

Ahojte, pár dní rozmýšľam, či sa aspoň tu vám zverím, pretože nemám komu:( 3 roky sa snažíme s manželom o dieťatko, konečne sa nám v roku 2019 podarilo a bolo z toho biochemické tehotenstvo. Toľko sklamania a plaču, prečo práve my:( mám krásne manželstvo a každý deň vstávam s nervozitou, čo bude ďalej, či sa vlastne staneme niekedy rodičmi. Veľmi ma ubíja aj to, že sme chceli z partie jediní dieťatko a už sú všetci rodičmi a my stále nič. Nevládzem sa už nad tým zamýšľať a nevládzem ani chodiť s kamarátkami von, pretože stále hovoria o deťoch, mňa to ničí. Nevedia dokonca, že sme podstúpili IVF, 2 vklady nevyšli a ja nemám silu ísť na ďalší. Mám 31 rokov a bojím sa, že čas uteká veľmi rýchlo...tie 3 roky som zvládala v pohode, že veď sa raz podarí, ale po pravde to IVF ma ničí, čakať 2 týždne, či sa embryo uchytí atď. Prosím vás, mali ste niečo podobné a podarilo sa vám potom bábätko?

evita2176
20. aug 2020

@nina296 hlavu hore. My sme mali 2x IUI, 1 mimomaternicove 2xmiss Abort a snazime sa dalej. Zivot vie byt kruti a nik to nema lahke ..rozmyslam asi ako ty ze kedy to pride a neviem ale tym si asi nepomahame ze sa stale stresujeme... Ja mam 37 a muz 40 snazime sa uz 4 rok. Ked pan boh da aj babätko pride...🙏 Niekedy riadia nadpozemske sily nas zivot inak ako by sme my chceli. Cize nezufaj a uvidis ono to urcite coskoro pride..🙏💪🍀🍀🍀

silviazlat
20. aug 2020

@nina296 Ahoj. Ťažko sa mi tvoj text už len číta... máš to ťažké. Chcem ťa v prvom rade podporiť a povedať Hlavu hore. Podľa toho čo píšeš si silná žena. Švagriná so švagrom sa snažili 8 rokov, liečili sa, boli na umelom.... všetko márne. Jedného dňa si povedali že snahy a nervov majú už dosť a nechali to na prírodu. Milovali sa preto že chceli, nie kvôli dieťatku. Na Vianoce otehotnela a dnes majú krásneho chlapca. Takže niekedy to prírode trvá trocha dlhšie. Neviem, či ste obaja zdraví a plodní, schopní počať prirodzene, ale budem Vám s mužom veľmi držať palce a priať Vám to zo <3

len_nig
20. aug 2020

Ahoj, chápem ťa. Tiež sme sa snažili skoro dva roky, otehotnela som nečakane prirodzene a hneď v 9 tt potratila. Samozrejme ako naschvál, každý okolo mna tehotný. Musíme len veriť, dúfať a neutápať sa aj keď je to hrozne ťažké.

nina296
autor
20. aug 2020

@evita2176 ďakujem pekne za podporu🙏 jeden deň mám pocit, že to nedá a iný deň si poviem, že to tak má asi byť a že raz to musí prísť...ale máš pravdu, toto stresovanie určite tomu neprospieva, ale chápeš ma, že to niekedy nejde aj keď by som veľmi chcela. Veľa šťastia ti prajem🍀

nina296
autor
20. aug 2020

@silviazlat ďakujem veľmi pekne🙏 veľakrát som počula, že sa podarilo prirodzene keď už nad tým tak nerozmýšľali...bohužiaľ mne sa to zatiaľ nedá:( sme zdraví a aj plodní, podľa centra, kde sme podstúpili IVF nám bolo povedané, že sa nám môže podariť aj prirodzene...ale verím, že veľa robí psychika.

nina296
autor
20. aug 2020

@len_nig to je to, že každá tehotná, aj tá čo chcela, aj tá čo nechcela. Počujem len: ani neviem ako a otehotnela som a ja už naozaj nemám silu. Rozmýšľam, že komu sme ublížili, aby sme sa takto trápili? Viem, že je dôležité, že sme zdraví, mám rodinu, perfektného manžela, ale dieťatko chýba, veľmi😢

silviazlat
20. aug 2020

@nina296 Na tvojom mieste by som pobalila kufre sebe aj manželovi a vypadla niekam do tepla. Zmena prostredia tiež spraví svoje. Zahodiť starosti, otvoriť si fľašu vína a spontánne sa pomilovať... alebo niečo podobné. Vyhodiť z hlavy ten stres a neustály strach a rozmýšľanie

adalmba
20. aug 2020

@nina296 my sasnazime 10 rokov. 3x umelé nič z tohto. Potom mimomaternicové, 2x potrat v 9 týždni.... skúšame ďalej

nina296
autor
20. aug 2020

@silviazlat ja viem, máš pravdu...boli sme pár dní na pobyte, teraz sme objednali ďalší, že aspoň na výletoch vypneme a aj sa teším...ale bohužiaľ na poslednom pobyte boli všade detičky a aj vtedy som sa trápila, ale verím, že to prejde. Musím ísť ďalej

nina296
autor
20. aug 2020

@adalmba ach😢 veľa šťastia prajem🍀 ktovie kvôli čomu sa nám toto deje

silviazlat
20. aug 2020

@nina296 Skúste teda hľadať Adults friendly hotel - nevhodný pre deti. Nebudeš ich mať na očiach a zároveň si oddýchnete, nakoľko nebude všade počuť detský krik.

adalmba
20. aug 2020

@nina296 ťažko poveda, my sme si zobrali 3 deti z DD. Tak na to toľko nemyslím

nina296
autor
20. aug 2020

@adalmba to je pekné a máte doma veselo s detičkami...

renirv
20. aug 2020

A preco sa teda do toho nutis ked vies, ze to nezvladas? Ja viem, ze chcete velmi babatko ale velmi zalezi na tom aby si prave ty bola psychicky v pohode ak sa to ma podarit. Nad adopciou ste nepremyslali nahodou?

nina296
autor
20. aug 2020

@renirv to je to, že nechcem sa nútiť, chcem rozmýšľať nad iným, riešiť iné veci a užívať si to, ale momentálne sa mi to nedá. Asi potrebujem čas, teraz sme boli na ďalšom vklade cez IVF a to ma už položilo, pretože práve som zistila, že sa embryo neuchytilo a v tom momente mi kamarátka oznámila, že ani nevie ako a je tehotná:( mám pocit, že všetky tieto správy chodia práve v tom čase kedy to je najhoršie.

gir
20. aug 2020

Povzbudím ta, my snaženie 5 rokov, 7x IVF neúspešne a keď som sa na všetko vykašlala, lekári, lieky, injekcie, vypadli sme na dovolenku, kúpila som psa a začali sme žiť, otehotnela som prirodzene a keď mal malý pol roka otehotnela som znova spontánne. Takže mám dve deti, ani neviem ako. Diagnóza PCO, manžel v poriadku. Všetko dobré prajem 🍀

natalia1619
20. aug 2020

@nina296 nie moja osobna skusenost ale mam v okoli 2 pary ktorym sa nedarilo mat dieta. 1. Par ked sa po roku snazenia nepodarilo tak sa rozhodli ist na vysetrenie na umele a a asi tyzden pred vysetreniami zistila ze je tehotna. Sami povedali ze ten stres opadol a potom si len uzivali a podarilo sa. 2. Par tak isto po umelom, podstupili az 5 vkladov a az ked si ona povedala ze posledny vklad a bud sa to podari alebo nie tak sa embrya ujali. A ma krasne 2 deti, chlapca a dievcatko. Tak psychika je velmi dôležitá. Viem ked som to nezazila lahko sa mi hovori aby si sa nestresovala ale podla nich vidim ako velmi to dokaze ovplyvnit

nina296
autor
20. aug 2020

@gir to je naozaj pekné povzbudenie🍀 ďakujem

nina296
autor
20. aug 2020

@natalia1619 verím ti....určite to robí psychika a momentálne ju mám strašnú:( len dúfam a verím, že mi bude lepšie a podarí sa možno aj prirodzene. Veď pred rokom sa podarilo, len to neskončilo dobre

renirv
20. aug 2020

@nina296 Ach ano ja viem. Nam tiez trvalo kym sa zadarilo skoro rok. Nikto nevedel preco, obaja sme boli v poriadku a predsa to neslo. Proste na to asi nebol este ten spravny cas. Tiez som uz z toho bola uplne zufala, po styroch mesiacoch co sme sa snazili mi oznamila kamaratka, ze je tehotna a tiez sa ani nesnazili, proste sa stalo a zrazu sa mi proste zdalo, ze kazdy v mojom koli zrazu caka dieta, ludia ktorych som poznala xy rokov, boli spolu napriklad 14 rokov a zrovna vtedy ked ja som dostala uz siedmy krat ms a bola uplne na dne nam oznamili, ze cakaju babo, proste tiez sa mi vtedy zdalo, ze cely vesmir sa proti nam spikol a chce nam dat pocitit, ze to dopraje kazdemu v nasom okoli len nam nie. chvilu to este trvalo ale potom som sa snazila uplne takychto myslienok uplne vyvarovat, prestala som riesit co maju a nemaju ostatni, co mame a nemame my, sustredila som sa na to aby bol pokoj doma aby sme proste mali doma dobru atmosferu aby sme spolu travili vela casu a spravili si pekne spomienky a uz ked to bol skoro rok co sme sa zacali snazit sa konecne zadarilo. je to tazke ja viem ale musis sa proste sustredit na seba. ak chces este vyskusat ivf tak jasne vyskusajte ale daj si cas, oddychni si, neponahlaj sa a ked budes na to pripravena a pripravena aj na moznost, ze sa to mozno znova nepodari, potom chodte do toho 🙂 velmi vam drzim palce ❤

len_nig
20. aug 2020

@nina296 ver mi, zažívam presne to isté. Brat s priateľkou tiež, len sa rozhodli že chcú a na prvý raz.....a my sme si prešli všetkým možným od liečitelky, čaje, voloviny a aj tak nič z toho. Tiež mám myšienky, čo som komu spravila, ale tak asi to tak má byť ja fakt neviem prečo je to takto. Už len veriť, že raz sa dočkáme aj my.....

seraa
20. aug 2020

Ja si myslim, ze to tvoja psychika škodí viac nez ine problemy ak mate.. dnes tvrdia ze 2-3 r od skúšania je normálna doba az po 3 rokoch sa to moze zacat riešiť ... podla mna treba proste klud a myslieť aj na ine .. viem, ze vek tlači ale to je problem ten stres.. viem aj, ze je zbytocne ti povedat nemysli na to lebo niekto to proste nevie.. takze je to na tebe .. podla mna si dajte pauzu rok akoze uplne vypnite, neskúšate .. dajte si nejaky gól, cestovat, prerobiť byt ... proste uplne iny plan a hlvne oddych od stresu a snaženia.. telo aj tak po ivf a hormónoch potrebuje pokoj a zotavenie a myseľ tiez...
Pises opat .. uz si pisala toto iste a baby radili co budu radiť aj tu ale ty to vobec neberies a nic nemeníš .. tak neviem co este napísať aby si sa cítila lepsie ..
veci idu a nejdú ale trápiť sa pre to nezmení chod a ani výsledok len zhorší

nina296
autor
20. aug 2020

@renirv ďakujem, pekne napísané a viem, že v tom máš pravdu. Je to ťažké, ale nedá sa nič robiť. Musíme ísť ďalej...

nina296
autor
20. aug 2020

@len_nig presne tak, už len veriť a myslieť pozitívne, čo stále počúvam🙂 držím palce🙏

nina296
autor
20. aug 2020

@seraa je to tak, nemyslieť sa na to nedá, ale ako píšeš musíme si dať pauzu. Od vkladov určite a uvidíme, čo bude ďalej.

janetinka27
20. aug 2020

@nina296 najhorsi je tlak okolia. my sme skoro 3 roky manzelia, budem mat 37. najhorsie to bolo na zaciatku, kazdy cakal, ze otehotniem priamo cez svadobnu noc a tie vecne otazky.... tiez maju znami okolo deti, medzitym niektori aj dve, ale clovek to tak nemoze brat. si este mlada, 31 dnes nie je ziadny vek.

nina296
autor
20. aug 2020

@janetinka27 presne,niektorí už pochopili a aspoň sa nepýtajú,no niektorí ako keby sa pýtali naschvál

evalin88
20. aug 2020

@nina296 moja mama nas mala troch, vzdy sa jej zadarilo na prvý šup... jej sestra s manzelom sa snazili 11 rokov, presli vsetkymi vysetreniami, potom mala jedno mimomaternicove, prisla o vajcovod.. vtedy to vzdali, prestali riesit, objehat lekarov... zmierila sa s tym, ze uz deti mat nebude.. vtedy otehotnela prirodzene, bez ratania plodnych dni a len s jednym funkcnym vajecnikom. Jej syn ma dnes 19 rokov.

nina296
autor
20. aug 2020

@evalin88 naozaj zázraky sa dejú

evalin88
20. aug 2020

@nina296 krsná ( mamina sestra) mi raz rozprávala, aké bolo pre ňu ťažké, že nas mama mala ako nič. Veľa sa mi venovala kým som bola dieťa, asi najviac z rodiny...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre