Bezdetné manželstvá, ktoré deti chceli, ale nemajú ich

tromboska
29. máj 2015

Ahojte, budem rada, ak sem prispeju svojim nazorom, postrehom, ale hlavne radami,
ako sa zmierit s tym, ze manzelia su nedobrovolne bezdetni, ti, ktori taky zivot ziju.
Prosim nepiste, ze netreba na to mysliet, ze sa to urcite podari, ze na adopciu sa necaka dlho.
Nech sem pisu ti, ktori ziju zivot bez deti, aj ked stale deti chceli mat.
Velmi ma zaujima, ako sa s tym zmierili, akym smerom ide ich zivot.
Pripadne kludne moze byt aj interna posta.
Vdaka.

ckatka
22. nov 2017

@zuzka1008 je velmi dolezite, aby manzelia mali podobne hodnoty. Ak vstupuju obaja do manzelstva s tym, ze deti nechcu, nemozu mat, resp je im jedno ci ich budu mat, take moze fungovat.
Ale ak jeden chce a druhy nie - cele zle.
Ak obaja chcu a jeden nemoze - cele zle. Skor ci neskor pridu konflikty a obvinovanie (seba alebo partnera).
Mnohi podlahnu tlaku rodiny, spolocnosti, a podobne.
Ja som sa uz tu raz vyjadrila, ze svojho manzela som si brala ako cloveka, co deti nechcel a ja som o tom vedela. Brala som si jeho, lubim jeho a vzdy bude u mna na prvom mieste, podla moznosti, samozrejme, aby si to hned niekto nevysvetlil tak, ze dieta necham hladne, kym sa tatko nenaje :D :D
Povedal, ze casom mozno zmeni nazor a aj tak bolo. Dnes je najlepsi otec nasmu srdieckovemu dietatu akeho si viem predstavit. ALe aj tak je u mna na prvom mieste, lebo viem, ze bez neho by to neslo. Aj ked su deti, aj ked su konflikty a neviem co,... manzelia musia byt ta silna nerozhadzatelna dvojka, a vtedy maju deti dobry vzor a konzistentnu vychovu.

robin_claire
28. nov 2017

@diva83 Ja nemam ludi, ktori ma podporuju - nespolieham na sponzoring ako ty. Na vsetty iVF som si zarobila pracou. Rozumieme sa? PRACOU!!!! Normalnou serioznou pracou a kazdy cent som si tvrdo odmakala. Peniaze mi neba nespadli. Asi tazko pochopitlene pre teba, ze zena si vie aj zarobit a nemusi byt hned niekym podporovana ako pises.

diva83
30. nov 2017

@robin_claire Vážne? Prácou? Neuveriteľné...A čo myslíš, že ja som sa narodila ako šejkova dcéra? Tieto "zmysluplné" debaty ma už nebavia. Daj si pohov

robin_claire
30. nov 2017

@diva83 Ano, vazne pracou, nie som sejkova dcera. Pri tvojej agresivite bude asi lepsie to dieta nemat

karmen007
26. mar 2021

@vargatomas1 ahoj, prosím Ťa mohla by si mi napísať do súkromnej posty? Veľmi ma zaujíma téma pestunstvo. Lebo i ja nad ym rozmýšľam. Ďakujem.

vargatomas1
26. mar 2021

@karmen007 ahoj kludne napis spravu čo ta zaujima rada odpoviem ak budem vediet

karmen007
30. mar 2021

@vargatomas1 ahoj, poslala som Ti súkromnú postu. Prosím ťa prišla Ti? Lebo mne sa zdá, že ti neprišla.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre