Bezdetné manželstvo

cervena_ciapocka
5. apr 2010

Ahojte 🙂 chcela by som aby do tejto temy prispeli hlavne taky co nemaju vlastne ani adoptovane deti, proste ziju zivot bez deti. Zaujima ma ako ste sa vyrovnali s touto situaciou, cim naplnate vase dni a zivoty.
Prosim nepiste, ze "kazdy sa urcite docka miminka" , ze "treba len verit" . Nechcem pocuvat stale nejake povzbudenia, proste ma len zaujima ako vizera zivot ludi-manzelstiev bez deti, ak tu teda take su.

latvia
5. apr 2010

je to velmi individualne, ak ste s manzelom spokojny aj bez deti, tak je dobre....moja teta nemala nikdy deti, ale ta mala hrozneho manzela....a podla toho aj zivot.... 😒
na vasom mieste by som asi cestovala 😉

cervena_ciapocka
autor
5. apr 2010

latvia, vdaka za odpoved, 🙂 ale ja sa nepytam co mam ja robit, nechcem pocut ziadne rady, ale realne skusenosti ludi s tymto osudom

zelmirka1
5. apr 2010

cervena ciapocka, ja sice uz dieta mam ale prislo po 10 spolocnych rokoch takze sme boli dost dlho sami a myslim
ze je tazsie udrzat manzelstvo bez deti aj ked mi to nikto moc neveril, ked su deti vsetko sa toci okolo nich ale ked nie su je narocne to co pises vyplnit svoj zivot. Niekedy som mala pocit ze zijeme kazdy svoj zivot, mame svoj program....je dolezite mat niake spolocne zaujmy, je jedno ake a tiez sa zhodnut obaja ze budete bez deti. V podstate su moznosti len take ze sa clovek realizuje v praci alebo ma vela konickov. Poznam zopar parov ktori ziju bez deti a v kazdom je aspon jeden velmi uspesny v kariere a inak sa venuju tomu co ich bavi. Kazdy to vnima aj preziva inak a musi najst svoju cestu. prajem vsetko dobre.

cervena_ciapocka
autor
5. apr 2010

vdaka za odpoved 😉 asi to bude pravda ze kazdy z manzelov akoby zil svoj zivot.

zajama
6. apr 2010

Áno, sú tu aj také manželstvá (partnerstvá), ani my nemáme deti a sme spolu šťastný. Je pravda, že sme občas dve samostatné bojové jednotky, ale všetko záleží od toho ako sa s tým človek vyrovná.

filipal
6. apr 2010

v podstate aj ja splnam kriteria bezdetneho manzelstva. ale mam dieta z prveho vztahu.
s mojim druhym manzelom zijeme uz 12 rokov a mozem povedat, ze nas vztah je naplneny. mame spolocne hodnoty, zaujmy.
chodime cez vikendy do prirody, na turistiku, na bicykel....na kratke wellnes pobyty. spolu travime vecery, dookola si rozpravame to iste 😅
mam pocit, ze by som to mohla charakterizovat takto: zo zaciatku sme zili ako frajeri a teraz uz pomaly ako starsi manzelia ( s odrastenymi detmi). totizto az taky velky rozdiel v tom nie je, aj v manzelstve s detmi trva to obdobie len takych 20 rokov....

podla mna takyto vztah je narocnejsi na kvalitu skutocneho " vztahu"

cervena_ciapocka
autor
6. apr 2010

filipal tou poslednou vetou si to asi velmi dobre vystihla 🙂 a asi je tiez dolezite aby vo veci deti mali obaja manzelia rovnaky nazor, lebo by to asi velmi nefungovalo, keby jeden z nich dieta chcel za kazdu cenu a ten druhy by som zmiereny aj s bezdetnostou.

zajama
6. apr 2010

Určite s tým musíme byť zmierení obaja, inak by to bolo trápenie...

cervena_ciapocka
autor
6. apr 2010

Aj ked kto vie ci sa s tym vobec zmierit da, mozno to len nejak potlacit a presadit rozum pred citmi, ale aj tak ako hovoris musia na to byt dvaja a aspon sa vzajomne podporovat.

filipal
6. apr 2010

ja si myslim, ze to moze fungovat. ano, musia byt obaja zmiereni, vyrovnani s tym, ze dieta nebudu (nechcu) mat.
ciapocka, teba to trapi?

bellada
6. apr 2010

No ja som si svojho manzela nebrala len preto ze mam potrebu rodit deti, ale preto ze ho milujem a dufam, ze on si ma bral tiez z toho dôvodu, deti zatial nemame, hoci sa uz dlho snazime, ale ja to nebudem brat ako zivotnu tragediu ak sa nam to nikdy nepodari, mat deti predsa nie je povinnost. Aj bez deti mozeme prezit krasny a naplneny zivot, zatial sa nam to dari, vacsinu casu clovek aj tak travi v praci a volny cas travime spolu, mame spolocne zaluby, chodime na vylety, cestujeme, travime cas s prietelmi...nemam pocit ze by sme sa nudili, alebo si nemali co povedat. Je pravda, ze bez deti je vztah narocnejsi, tam sa skutocne ukaze ci sa dvaja k sebe hodia a ci si naozaj rozumeju a vzajomne sa doplnaju. 😉

nguyen
6. apr 2010

ja mam sefa a sefku (manzelov) ktori sa dobrovolne rozhodli deti nemat. Ich zivot sa toci okolo prace ale hlavne okolo vsetkych moznych akcii s pracou spojenych. Sefka vela cestuje, pracuje pre OSN a stava sa ze chodi na misie na blizky vychod ci do afriky. Sef je vasnivy zberatel veteranov ale tiez novych aut v style stasieho dizajnu, okrem toho chodia na rozne podujatia, okruhy, preteky, ale aj plesy, maju uzasny byt v style loft, cely zivot maju zariadeny, tak ze v nom deti proste miesto nemaju, nie je to ich zivotny ciel, ani zmysel. Napriek tomu su to uznasni, obdivuhodni, pracoviti a velmi inteligentny a rozhladeni ludia. Su spolu uz 25 rokov a nemam pocit ze by im nieco dolezite v zivote chybalo, alebo ze by bez deti nevedeli vyplnit zivot.
Osobne by som raz deti chcela mat, ale v ziadnom pripade si nemyslim ze je to to najdolezitejsie v zivote cloveka, dokazom coho su ludia ktori ziju dobrovolne bez deti a su stastni. Podla mna zivot nie je o detoch, zivot je o zivote. My sme spolu s priatelom 5 rokov a stale je este tak strasne vela veci co by sme chceli zazit, vidiet, ochutnat a skusit pred tym ako sa staneme rodicmi a nebyt vsetkych nasich (cim dalej tym viac otravnych 😅 ) pribuznych a v poslednom case aj mojho draheho, este by sme minimalne zo 5 rokov bez deti aj boli 😀 😀 😀

murinka
6. apr 2010

niektori ludia si zivot bez deti vyberu dobrovolne-ini nedobrovolne.ja sice dieta mam ale-keby som ho nemala tak by som venovala vsetok cas,zaujmy atd.manzelovi resp. priatelovi cim by si myslim sa nas vztah utuzoval 🙂 zelam vam do zivota len to naj 😉

depecko
6. apr 2010

ahojte,s manželom budeme spolu tretí rok a nemáme deti.zatiaľ.je to také dobrovoľné z obidvoch strán.Je nám spolu dobre.Nenudíme sa.Nemám pocit že nám niečo chýba,skôr mám pocit že máme málo priateľov,stále sa to točí len okolo rodiny,ale to je ok.Uvídíme čo prinesie budúcnosť.Nehovorím však že dieťa NIKDY. Mám sestru,ktorá je s manželom 10 rokov,nemajú tiež detičky,ale je to krásny vzťah.Žijú naplno.Pracujú,cestujú,študujú obidvaja VŠ...Nie som zástancom názoru,že bez detí je život prázdny...a každá žena musí byť matkou... 🙂 tak nech každý žije tak,aby bol spokojný,bez detičiek,či s piatimi deťmi.... 😉 😉

murinka
6. apr 2010

suhlasim s depecko 🙂 ale keby to bolo take jednoduche pre kazdeho-vybrat si sam co v zivote chce 😒

cervena_ciapocka
autor
6. apr 2010

bellada, nikto tu nechce povedat ze mat dieta je jediny zmysel zivota. Len su to rozne zivoty s detmi a bez nich. Niektory sa pre to rozhodnu dobrovolne, iny nie, pre niekoho je to lahsie pre ineho nie. A proste som len zvedava napriklad na to ako sa s tym zmierili pary ktore velmi tuzili po dietati alebo prave naopak, ktore sa pre bezdetne spoluzitie rozhodli sami.

filipal
6. apr 2010

aha a ty, cervena ciapocka napises co si o tejto problematike myslis ty? nepises nahodou nejaku pracu do skoly?

cervena_ciapocka
autor
6. apr 2010

pracu? nie.
Ja sa k tomu v podstate este nemozem vyjadrit. Zatial deti nemame ale radi by sme mali. Lenze nikde nie je dane ze ich aj budeme mat. Zijeme jeden pre druheho a viac neriesime.

bambusko
6. apr 2010

ciapocka, s mojim parnerom sme zili bez deti 11r. prvych 7 to bolo ok, lebo sme deti este nechceli, najprv sme studovali, potom vela pracovali, cestovali, kazdy si udrzal svoj okruh znamych a konicky. ako sme sa rozhodli, ze sa staneme rodicmi, ze to je to, po com obaja tuzime, zacalo trapenie, pretoze to nevychadzalo. budovali sme hniezdo, neskor chodili po dr. aj k liecitelovi, pocuvali vecne rypanie okolia 😒 nas vztah presiel velkou skuskou a krizou, nechceli sme sa zmierit s tym, ze ostaneme bezdetni. o rodine sme spolu vzdy snivali a mali nejake predstavy ako chceme zit a akym smerom posunut nas vztah. vsetko sa nakoniec na dobre obratilo, mame 3 deti, sme spolu 20r a obcas sa zamyslim, ci by sme boli spolu, aj keby sa nam nepodarilo mat vlastne deti... ja som bola otvorena adopcii, partner ju odmietal.
mam kamaratku, ktorej jedine dieta zomrelo kratko po narodeni, takze zili ako bezdetna dvojica a nijako tym netrpel ich vztah, jednoducho si stanovili ine priority a casto k nim chodievali deti pribuznych a znamych - aj nase. nemam pocit, zeby ich zivot bol prazdny alebo chudobnejsi oproti parom s detmi. ale ja osobne by som sa zrejme s takymto zivotom nezmierila 😔 je to velmi individualne a ak to ma fungovat, musia s tym byt urcite vyrovnani obaja partneri. prajem, aby ste svoju cestu nasli spolocne 🙂

diddi
6. apr 2010

ciapocka,a ako dlho ste manzelia?...resp.ako dlho sa snazite?

cervena_ciapocka
autor
6. apr 2010

bambusko vdaka 😉 ste toho asi vela prezili. Aj z toho co si napisala aj z mojej skusenosti sa len utvrdzujem v tom, ze clovek nema planovat, lebo maloco v zivote vychadza presne vtedy a tak ako by sme chceli. Takze mi uz vobec neplanujeme a proste len zijeme a ked deti nepridu tak nepridu a ked pridu tak sa budeme tesit o to viac 🙂

wodanka
6. apr 2010

ahoj ciapocka... aj ja zijem zatial v bezdetnom manzelstve, i ked dieta by sme chceli mat, ale nejako sa nedari ani s lekarmi a ani bez nich... ale zijeme s manzelom jeden pre druheho, mame vela spolocnych zalub, priatelov, skvelu rodinu (rodicia, surodenci)... ale musim priznat, ze teraz po neuspesnom pokuse o dieta (IVF), sa ten nas vztah otriasol, ale snazime sa to ustat a nezamyslat sa moc nad tym, ale brat to ako to je a zit zivot nadalej naplno, ci uz bude s detmi alebo bez nich 🙂

cervena_ciapocka
autor
6. apr 2010

ked sme jeden druhemu oporou vsetko ide lahsie 🙂
a dufajme ze tie zivotne krizy a otrasy budu nase vztahy len posilnovat a nie ich nicit

srdcko81
6. apr 2010

ahoj-aj ja zijem v bezdetnom manzelstve uz skoro 6 rokov.Najskor sme nechceli ze sme mladí a teraz uz 4roky sa liecim-ale my sme otazku detí riesili aj pred svasdbou a uz vtedy sme sa rozpravali ze bud pridu alebo nepridu.
Chceli by sme ale ked nepridu tak nebudu-ja jednoducho v sebe asi nedokázem najst silu na umelé oplodnenia a tak-pretoze nenávidím ked sa vo mne niekto spára.Akurat sme to s manzom rozoberali aj teraz v sobotu-a jednoducho povedal aj on ze by chcel ale ze ked nebude tak budeme zit pre seba.Ze vsak nám je dobre.A nemáme ziadne povinnosti 🙂 Ale su dni ked sa vyrevem no ale manzo ma vzdy podrží-ze nech to neriesim 🙂

cervena_ciapocka
autor
6. apr 2010

srdcko81 🙂 sme na tom nejak podobne. Presne aj moj manzel dietatko chce ale viem ze ak nebude tak bude tiez spokojny a vie ma upokojit ked obcas "depkujem" 😀

bellada
7. apr 2010

my sme bezdetni (zatial) nedobrovolne , aj ja aj manzel velmi deti chceme, ale na druhej strane nechcem tomu podriadit cely svoj zivot, lebo mam pocit ze ak budem nad tym velmi rozmyslat a az privelmi sa snazit a aj tak sa nepodari, o to viac ma to bude zozierat a trapit... jednoducho sa snazime svoj zivot naplnit inymi vecami a nemysliet az tak uzkostlivo na deti, aj tak je to dost tazke, kedze okolie do toho stale zapara, vzdy sa najde niekto kto sa opyta a kedy uz budete mat konecne deti? no vtedy ked nam ich osud dopraje 😉 a pevne verim, ze ak deti nepridu my budeme aj tak stastni a prezijeme pekny zivot a to zelam vsetkym parom, co su na tom podobne 🙂

cervena_ciapocka
autor
7. apr 2010

asi tak 😉

srdcko81
7. apr 2010

bellada-co som si je uz o sebe vypocula a dozvedela-no to by si zasla-mozem Ti povedat len jednu vec-co zarucene vsade platí:Ked sa zena vydáva-urcite sa musí
Ked do polroka nie je bábo-zarucene potratila
A ked su není deti ani skoro 6 rokov po svadbe jak je 100% neplodná
Ja uz mám toho plné zuby-preco sa kazdý nestará sám o seba?Co kdo vie ako sa kto trápi a aké má problémy?ved to je na nervy a vacsinou sa stará ten co má doma najvacsí bordel-asi tak. ☹

bellada
7. apr 2010

presne tak, strasne to lezie na nervy 😖 ale snazim sa nad to povzniest a take reci jednym uchom dnu druhym von, inak by som musela par ludom fyzicky ublizit 😀 😝

maca793
7. apr 2010

no nedá mi zareagovať
je mi stašne ľúto ľudí čo nemajú alebo nemôžu mať deti ☹ je to smutné. skladám poklonu tým, čo sa vedia nad tým povzniesť a žijú s tým faktom, že ich mať nebudú. ☹ ☹ ☹ ☹
síce ja mám to šťastie, že mám krásne 3 deti, aj ked žijem sama s nimi a otcovia sa o ne nejak nebijú ale čo už. je im aj tak dobre.

moja sestra nechce deti aj ked už má 25, vraj po 30. my jej stále hovoríme, že nech ich má teraz, lebo tie problémy, čo si prežila z hľadiska zdravotného, môžu mať za následok to, že ich nebude mať.

takže vám prajem krásny slnečný deň 😉