Bezdetné manželstvá, ktoré deti chceli, ale nemajú ich

tromboska
29. máj 2015

Ahojte, budem rada, ak sem prispeju svojim nazorom, postrehom, ale hlavne radami,
ako sa zmierit s tym, ze manzelia su nedobrovolne bezdetni, ti, ktori taky zivot ziju.
Prosim nepiste, ze netreba na to mysliet, ze sa to urcite podari, ze na adopciu sa necaka dlho.
Nech sem pisu ti, ktori ziju zivot bez deti, aj ked stale deti chceli mat.
Velmi ma zaujima, ako sa s tym zmierili, akym smerom ide ich zivot.
Pripadne kludne moze byt aj interna posta.
Vdaka.

mircalla
30. máj 2015

No ved ja som ju chcela len nakopnut,nech este skusia.ale ak neda,ak sa neda....netvrdim tiez,ze treba ivf donekonecna,u mna to uz bolo ozaj posledny pokus.predtym som potratila s darcovskymi,stalo 4000 a ani jeden mrazacik,to sa tazko rozdychavalo.potom by som sla do adopcia @waw Ja som cestovala na odbery krvi a sono z ba do martina vlakom a busom,any som tam na 7 bola.....a na otocku naspat

waw
30. máj 2015

@mircalla Mna by peniaze nezastavili na cestě za dietatko cez IVF u mna bolo příčinou vzdania sa strach o seba samu.Strach o stratu zaměstnánia.Bala som sa ze ak sa mi nieco stane co bude s manzelom.Kazdy život je iny a přesně ako ty píšeš vsetko je individualne

waw
30. máj 2015

@mircalla takže vies ake je to narocne.Klobuk dole pred každou snazilkou.

mircalla
30. máj 2015

@waw tomu rozumiem.kamoska Lenka asi 9 pokusov,teraz sa tesia z blondaveho modrookeho adoptovaneho chlapceka.tvrdi ze to mali riepsit takto skor namiesto tolkych ivf hlavne z hladiska zdravia.dostali ho ked mam par dni,neviem kolko cakali,ale dockali sa

klara226
30. máj 2015

@janickacrazy to mi je slabo vysvetlené na koniec je to jedno, neviem prečo vlastne píšeš keď si ivf nikdy nezažila, písala si vo všeobecnosti, že sú páky ako človek má na to vziať. Ja píšem, že na ivf chodia tí, čo na to trocha majú aj hlúposť na to brať hypo alebo predávať auto, lebo tieto peniaze nevidíš, kde investujes, vždy musíš ísť odznova. Fakt chcem počuť návod ako sa dá z 1000 euro nasetrit 4000 v priebehu roku, keď odpocitas nájom, hypotéku, auto, STK, poistku,, jedlo, benzín, mesačník, nejakú kozmetiku, telefón, internet, lieky nejaké ak je človek chorý, darček lebo Vianoce, keď aj malý, nečakaný výdavok, nedoplatok,,,, už som možno aj v mínuse! Opakujem píšem za obyčajných ľudí. Mňa väčší nákup vyjde 80 euro ja by som nevyzila z 1000 pri dvoch osobách naše výdavky sú len komplet 1200 mesačne takže klobúk dole ak niekto nasetri 4000 z 1000 oboch partnerov, lebo to máš také 2 ivf cykly ročné ich môžeš absolvovať 4 čiže takých 5 tisíc potrebuješ teda aby som neprehnala a si skončila, lebo V tomto roku máš z poisťovne všetko minúte a budúci rok budeš potrebovať 12 tisíc lebo komplet ko stoji 3 tisíc a možno viac ako samoplatca. A stále nemusíš byť tehotná ☹ 😒

janickacrazy
30. máj 2015

@klara226 Nuž ja som ti len opísala svoju situáciu ako som našetrila 4000 eur ja sama ako slobodná mamička, čiže neplatila som hypotéku ani benzín ani nič za auto, všade som chodila peši, autobusom, na bicykli, tak samozrejme tým som mala oveľa menšie výdavky. Nedá sa to takto zovšeobecnovať, u každého je iná situácia, niekto vyžije z 800 eur, niekomu nestačí ani 1200. Nechajme to radšej tak.

tromboska
autor
1. jún 2015

@waw v tych troch vetach ako si odporujes 🙂 🙂 🙂

A dakujem vsetkym, ktore ste pisali k danej teme, ako som na zaciatku prosila. Som rada, ze ste to pochopili ;) ako som to myslela.
Zelam vam vsetko dobre a dakujem aj za ip.

A tie, ktore to nepochopili a riesili somariny...nesudim vas, tak ako vy mna, pretoze nie ste v mojej kozi, cize neviete o tom absolutne nic.

waw
1. jún 2015

@tromboska Moznoo si odporujem.Neviem sa správně vyjádřit a pisanie mi nikdy neslo.Rozoberali smě peniaze a uveri na IVF.Ja som v minulosti malá rozbehnute IVF pocas ktoreho som překonala ischemiu mozgu,nasledne som mala podozrenie na nádor mozgu.V tom čase som mala strach o buducnost.Dakujem bohu ze som nezomrela ze je teraz relativně vsetko ok a mozem být stastna.Len tolko.Myslela som ze IVF budem moct opakovat donekonečna ale bohuzial.Nezostava mi nic ine len sa zmierit a těšit sa na adopciu 🙂

peneloppe
1. jún 2015

@tromboska

Aj ja ti zelam vsetko dobre, nech sa vam dari, a m ozno sa aj zadari. A ked nie tak dufam ze najdete zmysel zivot a stastie aj inak. 🙂

tromboska
autor
1. jún 2015

@peneloppe dakujeme ;)

majkulik
24. júl 2015

ahojte. my sa snazime uz niekolky rok, 3 IVFka, jeden potrat. Tiez sa velmi bojim toho, co bude dalej, hlavne ak to je tak, ze obaja, keby sme mali ineho partnera, tak otehotniet by nebol problem. Neviem, ci to spolu ustojime. ja mne sa zblaznili hormony po tom potrate a teraz . . . len prazdna schranka. mame psika, spolocne zaujmy, ale ta tuzba je velmi velka.

kiki68
27. júl 2015

poznam dva take pary, jedni maju 60 rokov uz manzelia, druhi maju 30 rokov. V oboch pripadoch to,ze nemaju dieta zasuploval pes. Je to pre nich nieco,o co sa staraju,co maju vlastne ako nahradu dietata. Ani v jednom pripade nemozu mat vlastne, adopciu nechceli. Clovek sa s tym postupne zmieri,ale ja osobne by som to riesila adopciou,co mne pride fer dat zivot a krasny zivot niekomu, komu tiez bio rodicmi nebolo dopriate nic lepsie ako detsky domov.

sofinkalv
27. júl 2015

Ahoj. Som 5 rokov vydatá a s manželom máme nedobrovoľne bezdetné manželstvo. Deti mať nemôžeme, presnejšie ja. Čakáme na adopciu. Prvú vec, čo ti chcem k tomu napísať – zmieriť sa s tým nedá. Nikdy sa nezmieriš s tým, že nemáte deti, i keď po nich túžite. S tým sa musí človek naučiť žiť. Myseľ môžeš zamestnať, no máš to v sebe stále. Tú bolesť. Keď vidíš tehotné maminky, tvoje kamošky s kočíkmi...
No to vravím z vlastnej skúsenosti. Poznám pár, ktorý tiež nemajú deti, akože snažia sa, no povedali si, že keď nebudú deti, budú cestovať.

tortelinka
27. júl 2015

@sofinkalv držím palce, nech ste rýchlo rodičmi, my sme mali rovnaký príbeh, už máme dve adopčiatka 😉

sofinkalv
27. júl 2015

@tortelinka ďakujem 🙂 ako malé ste ich dostali?

tortelinka
27. júl 2015

@sofinkalv malinké obe, starší mal 3 týždne, mladší 6 týždňov

sofinkalv
27. júl 2015

@tortelinka uáááu, aj my by sme chceli take malinké detičky. Modlím sa, aby sa nám poštastilo 🙂 a ako dlho ste na nich čakali?

tortelinka
27. júl 2015

@sofinkalv na prvého 5 mesiacov a druhého rok

sofinkalv
27. júl 2015

@tortelinka nooo dobré 🙂 my čakáme od októbra 2014 🙂

22ewka72
27. júl 2015

@tromboska My sme boli manželia bez dieťaťa 18 rokov. Žili sme jeden pre druhého. Celé tie roky sme sa o bábo pokúšali. No a potom som otehotnela a máme krásnu zdravú dcérku(1,5roka). A bol to pre nás šok a stále tomu nemôžeme uveriť. A je to pre nás niekedy náročné, ale krásne. Každopádne aj bez dieťaťa sa dá žiť pekne. Prajem veľa šťastia.

emilia25
27. júl 2015

Ahojte ja sice uz mam 3 deti plánované a cakam 4 to uz bolo mega neplánovane lebo ked sme chceli 4 snazili sa o sto sest testovala do zblbnutia to neslo teda okrem dvojiciek ale to dopadlo zle a od vtedy nic tak sm si povedala ze uz nechcem stacia 3 deti predala vecicky za simbolicku cenu postielku a stacila naozaj mala jednorazova neopatrnost a prekvapenie je tu.ale to som nechcela mam jednu kamaratku jej mama sa dlho snazili o babo a ked sa nedarilo adoptovali si chlapca no a na ich prekvapenie prišla aj kamaratka a o rok jej sestra takze baby nikdy to nevzdavajte a verte ze sa to podarí.drzim vam vsetkym palceky.zázraky sa dejú stale.

rienok
27. júl 2015

@klara226 musim nesuhlasit toto su jedine peniaze pouzite zmysluplne. Naco mi bude barak, auto, kazdy rok dovolenka alebo ulozene v banke ked srdce bude plakat za dietatom? Ja mam uplne ine priority...my mame nasu malu po 9-tich IVF kach ( celkom 12 vkladov). Stalo to fakt velmi vrla penazi ale ani jedrn jediny cent nrlutujem. Vsetko co dieta potrebuje je laska, postel, jedlo a saty. A toto dobry rodic obstara ....jedine vtedy by som do toho nesla keby mi lekari uz nedovolili..... pocut o IVF a absolvovat ich je fakt obrovsky rozdiel.
@tromboska my sme.boli spolu 11,5 roka. Ja som si zivot bez deti nedokazala predstavit a bola som ochotna spravit mozne aj nemozne. Riadim sa citatom" Nikdy sa nevzdavaj, lebo nevies ako blizko je ciel". A este viem ze by som si neodpustila keby som nespravila maximum.

rienok
27. júl 2015

@klara226 v CR stoji jeden IVF cyklus 1000 - 1500 eur. Na Sk to moze byt aj 3000....bohuzial ak si samoplatca tak radsej ist tam

sofinkalv
27. júl 2015

@rienok @klara226 my sme mali jeden IVF cyklus - 2x vklad s tým, že sme si platili aj darcovké vajíčka. Lieky sme platili všetky, tak ako aj keby som mala svoje vaječníky - lieky na stimuláciu darkyne sme preplatili. A toto všetko nás vyšlo 1 770€

evkasus
6. aug 2015

je to tu preIVFkovane...

majkulik
9. aug 2015

@evkasus ano je to tu pre IVFkovane, ale sanca umiera posedna a kazdy sa aj slamky chyta. . . a zial, centra na tom zarabaju . . .

rienok
10. aug 2015

@evkasus neda mi, aj ked som par dni odolavala .. kto to nepotrebuje alebo si mysli, ze potrebovat nebude, sa diva pomedzi prsty. Ale ak potrebuje, co fakt nikomu neprajem, bude sa na to cele divat inak. Prajem vela zdravia a stastia

evkasus
12. aug 2015

@rienok Nemyslela som to v zlom. Sama patrim k dlhorocnym snazilkam.
Len som mala pocit, ze tato tema mala snahu ponat problem bezdetnosti trosku inak.
Je tu tolko tem venujucich sa IVF a vsetkym podrobnostiam okolo toho. Preto moja reakcia.

majkulik
12. aug 2015

@evkasus ano mas pravdu, ale patri to k tomu. kocky tu nerozoberaju priamo IVKo, ale okrajovo spomenuli, ze podstupili aj UO, co je velmi velmi velky krok a napor nielen na psychiku. je to nadej, a potom velke sklamanie nakolko to nevyslo a zostali bez deticiek. myslim, ze kto to podstupil, vie o com pisem.
my s tym bojujeme tiez a po potrate sa nas vztah velmi zhorsil. sama neviem, ako dalej a mam realny strach ci to ustojime. hlavne ked nam tvrdia, ze ak by mal kazdy ineho partnera, deticky by neboli problemom.
ako sa s tym vyrovnavate?

eririka
12. aug 2015

@tromboska ahoj, chcem Ti napísať o mne a zároveň ťa podporovať 🙂 boli sme spolu 12 rokov manželia bez detí, bola som na IVF viackrát-nepodarilo sa, hnev, plač atď jedného dňa,prišiel manžel,že sa rozvádzame, ide za prvou láskou, nebolo mi to vtedy jedno, ale teraz by som to už za nič nevymenila, lebo po dvoch rokoch som našla priatela a hneď som otehotnela, ale ten pocit keď matka drží v náručí vytúžené bábatko, to nevie nahradiť ani auto, ani dovolenky,ani peniaze, a teraz mám krásneho 10 ročného syna, a keby som sa stretla teraz exmanželom, a syn by stál vedľa mňa a držal by som ho za ruku, len tolko by som mu povedala,, nehnevám sa na Teba, len ľutujem, že si neodišiel o desať rokov skôr, lebo bez detí žiť môžeme, ale neoplatí sa, lebo keď môjmu synovi vyšli prvé zúbky, urobil prvý krôčik, povedal prvé slovko MAMA mne odvtedy sa život začínal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nevzdávajte sa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja vám deti prajem z celého srdca, lebo ja viem porovnať bez .... a s ním 😉 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre