Dieťatku prestalo biť v 8. týždni srdiečko

23. jan 2022

Dobrý večer dievcata. Idem si k vám po radu. V novembri som musela podstúpiť kyretaz pretože dieťatku prestalo bit v 8 tyzdni srdiečko. Lekár mi povedal, že po troch mesiacoch sa môžme začať snažiť znova. Na nijaké vyšetrenie ma neposlal. Mne to nedalo a objednala som sa na hematologiu. Mala by som ísť tento týždeň ale dostala som covid, čiže sa k lekárke nedostanem. Myslite, že mám počkať so “snažením” a cakat na výsledky z hematologie? (Ani neviem kedy sa k doktorke dostanem). Alebo vy by ste sa už začali snažiť?
Čo sa týka straty dieťatka, mám znova túžbu snažiť sa aj keď to nebude ľahké. Kto vie kedy sa to podarí. Dakujem za pomoc, radu.

loliki
23. jan 2022

Je mi to ľúto. Poznám, stáva sa to. Teraz sa daj do poriadku, 10-15 dní, keď budeš po covide. Sleduj svoje dni. Ak by to potom vyšlo, mohla by si rodiť na jeseň. Držím palce. Veľa šťastia.

e1i
23. jan 2022

Určite by som pockala na vysledky ak by ti bolo treba nasadit liečbu

elizabet173
23. jan 2022

počkala by som, veď to nebude dlho

autor
23. jan 2022

@loliki čiže ty by si s začala snažiť?
@e1i no mne gynekolog povedal, že keď zistím, že som tehotna tak mám prísť hneď k nemu a dá mi niečo na udržanie plodu, neviem čo myslel

autor
23. jan 2022

@elizabet173 gynekolog povedal, že mi netreba ísť na žiadne vyšetrenie, neviem prečo tak reagoval

jarmila2010
23. jan 2022

2x som potratila v 8tt..vzdy pred naslednym uspesnym tehotenstvom..nebola som na ziadne vysetrenia..len som zacala brat kyselinu listovu a u mna vsetko dopadlo dobre...viem,je to bolestive,ale stava sa to pomerne casto,ked je plod poskodeny,ze srdiecko prestane bit...tiez mi gynekolog povedal,ze po dvoch normalnych cykloch sa mozme zacat snazit

marfa333
23. jan 2022

Mňa po potrate doktorka poslala ihneď na endokrinologiu, infekčné a hematologiu aby sa zistilo, kvoli comu sa to stalo. Mala som to podobne, plodu nebolo vindo, ze bije srdiecko, doktori mi stále davali nádeje, az som jedneho dna potratila :/

autor
23. jan 2022

Dakujem dievcata, že reagujete veľmi mi tým pomáhate. Ja som taká povaha, že všetko chcem na 100% ale zas čo keď to ma byt tak, že som ochorela, hematologia sa posunie a jednoducho to mne skúsiť. Lebo každý stres je zlý ☹️

loliki
23. jan 2022

Ja by som skúsila, ako som napísala. V lete a na jeseň býva v nemocniciach voľnejšie , myslím kvôli covidu. Ak by nastal znova potrat kvôli zrážanlivosti krvi, tak sa začneš liečiť a snažiť sa budeš možno v novembri. Asi Dufaston je na udržiavanie.

autor
23. jan 2022

@loliki Ah :(

jarmila2010
23. jan 2022

vacsinou sa vystrenia riesia,az po viacerych potratoch....ja som ten prvy aj s muzom oplakala,ale zobrali sme si tyzden dovolenky a boli sme stale spolu..chodili na vylety...snazili sa to brat pragmaticky,ze asi to,tak malo byt,ak plod nebol zivotaschopny...a obaja se verili,ze sa nam v kratkom case podari opat otehotniet...po cisteni som zostala tehotna po 4.mesiacoch

e1i
23. jan 2022

Na udržanie ti dá progesteron ale ak by si potrebovala riedit krv podla vysledkov z hematologie tak ani ten ti nemusi pomôcť. Vyckat na vysledky. Tiez som mala MA po ivf, doplnili mi vyšetrenia a po 3m som mohla zas skúsiť a hned ten prvy vklad odvtedy vysiel.

loliki
23. jan 2022

Neboj, prebolí. ešte to máš čerstvé. Bude dobre. 😉
Nemala si sen, alebo niečo predtým, ciťák, že sa niečo deje?

autor
23. jan 2022

@jarmila2010 čiže si to nechala tak, žiadne vyšetrenia, len ste sa začali snažiť

@e1i ale to čakanie kedy sa začneme snažiť je horšie ako keď čakať na dve čiarky na teste

@loliki nie je deň aby som na malinke nemyslela

autor
23. jan 2022

@loliki ako to myslíš?

loliki
23. jan 2022

Ja som mala sen v jednom prípade, môj muž v druhom prípade. Také zvláštne.

e1i
23. jan 2022

Viem ze je to tazke ale nic by som neuponahlala aby to nedopadlo rovnako.

jarmila2010
23. jan 2022

ano...nemalo zmysel to riesit po jednom raze...ako som pisala..oplakali sme to...ale zacali sme mysliet pozitivne do buducna..nasadila kyselinu listovu a pre nas dopadlo vsetko dobre...a to ja som mala cez 34r...prveho syna porodila,ako 36rocna..dceru v 39...a prvy potrat a prvy porod bol v zahranici...

loliki
23. jan 2022

Potom som čítala knihu Nebo nie je výmysel. Vtedy to bola ešte novinka. Dala som im meno. Niektoré veci sa stanú, lebo sa musia stať. Nedá sa to zmeniť, treba to prijať.

autor
23. jan 2022

@loliki a aké si mala pocity?
@jarmila2010 a môžeš mi napísať akú kyselinu konkrétne si brala? Dakujem
@loliki máš pravdu ale je to VEĽMI ŤAŽKÉ

jarmila2010
23. jan 2022

..to uz presne neviem..syn ma 12r,dcera 9..ale nemala som ziadny komplex vitaminov,len cisto folic acid

autor
23. jan 2022

@jarmila2010 Dakujem 😘

jarmila2010
23. jan 2022

za malo 🙂 velmi drzim palce,nech dalsie tehotenstvo dotiahnete do uspesneho konca❤

autor
23. jan 2022

@jarmila2010 Dakujem veľmi pekne ❤️ Prajem veľa zdravia

loliki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarmila2010
23. jan 2022

🙂 a mozno tu casom aj nadviazes diskusiu potesujocou spravou ;)

autor
23. jan 2022

@jarmila2010 Jeej si zlata 😘 dal by boh ❤️

mariska1989
24. jan 2022

Je mi to ľúto 😔. Je to bežné že prestane byť srdiečko plod( miminko) nebolo pravdepodobne zdravé .tiež som podstúpila kyret v 12 tt po kontrole u mojej dr som sa opýtala či môžme aj hneď po prvej ms ( túžba byť hneď tehotná bola silná chcela som zabudnúť aspoň trochu na tú bolesť ) áno aj sa podarilo hneď ale aj v 6 tt znova potrat u mňa bol problém že som mala zápal zo spodu a to urobilo galibu . Potom ďalšie trhu po 2 mesiacoch kvôli ATB a teraz vedľa mňa spí poklad skoro 2 ročný .moja rada skúšala by som šanca že sa podarí hneď je 95% držím palce 🙏❤️

autor
24. jan 2022

@mariska1989 ĎAKUJEM ❤️

slovakboy
24. jan 2022

Je mi to ľúto a súčasne verím, že všetko bude dobré.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre