Interrupcia v 25ke

14. apr 2024

Mam 25, neplánovane som otehotnela momentálne som v 8tt... priateľ sa na dieta teší aj rodina , ja nie rozmýšľam nad interupciou ... ale bojím ze keď budem už na diéta pripravená tak to už nepôjde... neviem co mam robiť

vorkola
14. apr 2024

Zober to aj z druhej strany, teda z tej DIETATA,maly ruzovy batoztek,ktory drzis v mysli,A ty ho chces zabit?Do smrti budes mat vycitky svedomia, Nepomoze ani 100 psychiatrov, Nikto ti to tu nepovie ,ja som v studiu mala podcast,,, AKo uzdravit zenu po UPT,s vycitkami svedomia,,.No cakam ze to tu budu utoky na mna, od takych,co UPT zastavaju,Ale to je len falosne ospravedlnenie ,UPT´= vrazda uz existujuceho nenarodeneho cloveka. Ved Ty si zdrava dama v najlepsich rokoch, a co ak uz potom neotehotnies? poznamaj take pripady,Neodsudzujem ta,ale ako ti poradit ? ja inak neviem,len vzdy pisem UPT=VRAZDA,Staci ?Vysvetlila som.

drakvak
14. apr 2024

Ak s partnerom už zdieľaš spoločnú domácnosť, tak to asi nebude nejaký povrchný vzťah. Ja by som do toho išla, nikto ti nezaručí, že ešte v budúcnosti niekedy otehotnieš, to je lotéria života… nikdy nie je všetko ideálne na príchod dieťaťa, aj keď sa to u niektorých ľudí zdá, a zodpovednosť za dieťa a znížený príjem máme po pôrode všetky. Nie som veriaca, ale aj tak si myslím, že dieťa nie je len biologická záležitosť, je to dar, neodmietaj ho bez naozaj vážneho dôvodu…

vorkola
14. apr 2024

@drakvak Suhlasim s tebou,musis byt velmi dobra a citliva dusa,hoci pises,ze si neni veriaca, Hoci UPT sa tyka vsetkych nielen veriacich,aj vysoko inteligetnych, trebars aj s dvomi vysokymi skolami s titulom pred menom za menom ,socialne slabsich,zivotna uroven na vysokej urovni,,.Proste ,ked sa jedna o UPT, nic sa neberie na ospravedlnenenie .Nie je to prerusenie, je to ukoncenie = smrt. naspät sa to neda vratit,

medda_beda
14. apr 2024

Bez vlastného bývania by som sa bála aj ja, ale hlavné je, že máš podporu partnera a rodiny.Vždy môžeš stratiť prácu, mať nižší príjem proste dnes je taká doba, že v žiadnom veku nebudeš mať istotu.
Ja mám pomaly 27 od 24 neviem otehotnieť, napriek tomu mám z toho strach ak to raz príde.
Strach zo zodpovednosti budeš mať vždy, tak si to dobre premysli či to tak nemá náhodou byť.V 40tke už budeš mať pubertiaka 😉.

ahhola
14. apr 2024

Co mas robit.... Nerob nic. Priroda robi, nechaj to na nu a nenechaj do toho vtiahnut pinzety a klieste, upt je peklo. 💤

thoughtfulweirdo
14. apr 2024

Ako si predstavuješ ten pocit pripravenosti?

akbara77
14. apr 2024

A vraždy sa nebojís?

mirkam3
14. apr 2024

Rozhodnutie je na tebe (a idealne aj na partnerovi samozrejme). No nechápem, ak teda nie si troll, prečo ste si za prvé nedávali pozor a za druhé, ak si dieťa nechcem nechať, tak spravy o tehotenstve predsa nebudem vytrubovať rodine…

andrea2323
14. apr 2024

Autorka, ja mám 34, bábo sme chceli dlhšie, a aj tak mám takisto strach po celé tehotenstvo aj z pôrodu, a vôbec sa teda necítim pripravená. Veľakrát sa pýtam teraz manžela s neistotou aj panikou, že uvedomuješ si, že zachvíľu tu bude s nami nový človek? 🙈 tým chcem len povedať, že ak je niečo takto dôležité a po prvý krát, vždy to bude stresujúce a plné neistoty, či má niekto 20-25 alebo 35. To patrí k tomu a je to normálne, všetky tvoje aktuálne obavy. Držím palce, aby si sa rozhodla tak, ako najlepšie cítiš pre seba ☺️🙏🏼

any_soj
16. apr 2024

Ahoj. V poradni Alexis sú naozaj skvelé, podržia, poradia, vysvetlia... Je normálne, že sa bojíš. Najstarší syn je u nás v pestúnskej starostlivosti. Pol roka po jeho príchode k nám som bola tehotná v 4. mesiaci a presne si pamätám, ako som raz v noci, keď sa mu nedalo spať, zúfalo vnútri kričala, že nechcem ani jedno dieťa, nieto dve. Bol to taký vypaty víkend, inak väčšinu tehotenstva to bolo s mojími pocitmi lepšie, ale aj tak prichádzali celý čas obdobia, že načo a ako a podobne. Ja som nikdy nebola "na deti", že by som ich niekomu strážila, prihovárala sa, chcela vziať na ruky... To prišlo až s prvým pôrodom, doslova vo chvíli, keď sa Sára narodila. Napriek tomu, že zomrela deň pred pôrodom, spravila zo mňa mamu, a to aj pre Tomáška.
Ešte mi napadá k peniazom - píšeš, že máte obaja dobrú prácu, to je super, takže budeš mať aj tehotenské a dobrú materskú a vyšší rodičák, plus 200€ mesačne (prídavok na dieťa a daňový bonus, ktorý si môže uplatniť priateľ). Každopádne ale - ty počas rodičáku nemáš žiť iba z rodičáku. Peniaze, čo (aspoň vtedy, ak aj nie vždy, hoci u nás sú vždy všetky peniaze spoločné) otec dieťaťa zarobí, majú byť spoločné, veď sa staráš aj o jeho dieťa, full time. Porozprávajte sa o tom ako vníma toto. To nemá byť že ty si nasetris vopred alebo čo... Ani to nie je že by mohol vykrikovať s hnevom, že on ťa živí (žiaľ aj takí sú). Je to úplne normálna pozícia muža - zabezpečiť ženu a dieťa v období, kým dieťa potrebuje byť s mamou. Je desivé, ako nejaká prekrútená podoba našej emancipácie vzala mužom schopnosť tešiť sa z tejto role, vážiť si ju ako svoje privilégium. Takže rozprávajte sa aj o tom. Ak by problém boli peniaze, viem ti pomôcť vykryť obdobie, kým budeš doma...
Prajem ti veľa lásky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre