Mám ísť na interupciu?

otazka13121989
23. mar 2020

Som psychicky v koncoch....mam doma 9rocnu a 6mesacneho .....pred 2tt som zistila ze som tehotná ...brala som antikoncepciu no aj tak sa podarilo...dcerka sa podarila hned ..potom som potratila v 20tt kvoli krcku ..a cele 3 tehotenstvo som prelezala doma a v nemocnici no aj tak sa narodil v 34tt ...mal zapal priedušiek a nechcel papkat .... teraz my gynekolog povedal že krcok je slabý a nemusi vydržať tlak a potratit vo vyssom stadiu. Neviem si predstaviť ležať pri malom drobcovi plus domácnosť a zvysok...mamzel robi 12hodin dene plus dochadza 2hodiny...sama by som to nedala ...neviem sa rozhodnúť ci to skúsiť alebo ist na interupciu. Co by ste robili na mojom mieste?

hipuska
24. mar 2020

@otazka13121989 ale čo ti povedal manžel? Prečo necháva toto rozhodnutie na tebe? Že ťa podporí? To je ake jednoduché sa z toho vyzuť. Ale jeho názor? Veď nech rozhodne on.

leeo
24. mar 2020

@osky je mi velmi luto, co si prezila. Klobuk dole pred tvojou odvahou. Nezufaj, neviem kolko mas rokov ani ti nechcem davat falosne nadeje, ale poznam dost pripadov, kedy lekari nad zenami zlomili palicu, ze uz nebudu moct mat deti a predsa sa podarilo, vacsina z nich zacala doverovat sebe, rodine a predovsetkym Bohu. V kazdom pripade nech sa ti dari a si stastna, neboj ,da sa to aj bez deti 🙂

leeo
24. mar 2020

@zeminka29 och zeny, ja vas tak obdivujem, ktore si uvedomujete, co znamena zivot a ktore mate skutocne materinske instinkty. Tvoj pribeh aj pribeh @osky a inych zien, ktore su ako levice ma tak dojal (mozno sa pricinili aj hormony) ze tu chytam slzy 🙂 Prajem vam vela vela len toho najlepsieho, nech vam deti robia radost a ste stastne vsetky.

katpox
24. mar 2020

Ked mas psychicke problemy zajdi za psychologom.nech ta da dokopy a pomoze ti preniest sa tym. Verim ti,ze to bolo tazke. Ale si zena, silna bojovnica a dovol naplnit ti zivot laskou aj tretim dietatom,ze to bude jednoduche urcite nie,bez hanbi popros o pomoc rodinu, blizkych.manzel ta miluje a bude tiez pri tebe. 9Rocna dcera bude mat pomaly vtedy 10 r. To je piatacka na zs a ti uz su dost sikovni a pomoze ti. Doktori sa mozu aj nemusia mylit. Ja by som nad potratom nezvazovala. Hlavu hore dievca! To malinke vzniklo dokonca pri uziti antikoncepcie.uz teraz je to maly bojovnik.co tuzi zit!

yollanda
24. mar 2020

@otazka13121989 ja by som to nechala na prírodu. Čo sa ma stat, stane sa.

ledgerka
24. mar 2020

Osobne by som s takou diagnozou a zivotnou situaciou sla na prerusenie. Ale to som ja, riesim veci racionalne, pozeram sa na fakty. Je mozne ze vo vyssom tyzdni potratis a budes mat dalsiu depku a psychicke problemy, nehovoriac ako to zasiahne celu rodinu. Alebo nejakym zazrakom dojdes do 25tt a vyssie, potom bude treba dalsi zazrak aby dieta bolo zdrave co je u takto predcasne narodenych zazrak. Ak bude dieta postihnute, opat to zasiahne to celu rodinu a vsetkych clenov na cely zivio. Musela by si najst niekoho kto bude pomahat, nakupovat, upratovat, varit, na to treba financie. Asi by som bla vdacna za 2 zdrave deti a neriskovala dalej. Dnes mame moznost sa rozhodnut, tak to urob tak ako sa ty citis, nie zeny na MK.

daniela1911
24. mar 2020

@vorkola to o akej vražde tu píšeš ?!
Vieš čo je vražda ? Keď to žena urobí kvôli kariére, postave, z pohodlnosti, aby ženy zakryli neveru a pod.
Autorka rieši svoje zdravie a pripadne zdravie predčasne narodeného dieťatka. A treba zohľadniť že nie celkom zdrave dieťatko má doma a je maličké. A čo staršia slečna ?
Niektoré tu riešite len desať prikázaní, pritom Boh je aj niečo iné!

luccija
24. mar 2020

@otazka13121989 choď na to rozumom a nie citom.Je reálne, že keď budeš musieť ležať môže Ti prísť dlhodobo pomôcť mama, svokra, muž?a žiadne také, že možno svokra týždeň, možno si mama vybaví dovolenku to su utópie teraz si každý pracu drží .Babky by museli byť u teba mesiace neviem koľko majú rokov a aké majú zamestnanie dobre vieme, že to záleží aj od zamestnávateľa a asi pôjde o mesiace .Alebo niekoho si zaplatiť nech Ti doma pomáha?
Ak nie, a druhé dieťa sa narodilo v 34 tt a teraz to vyzerá znova zle budem za hyenu, ale išla by som na potrat.Polrocne dieťa je ešte malé a teraz Ťa najviac potrebuje.Riskla by som to jedine, že viem, že niekto mi mesiace pomôže a môžem bez výčitiek ležať.Mas to 50:50 je aj možnosť o ktorej nerada píšem, že bábo sa vypýta skôr a bude nedonosene, choré budeš musieť chodiť po vysetreniach.Neviem či si tak silná, aby si dala 3 deti bez občasnej pomoci aspoň muza.
Máš veľmi ťažké rozhodnutie 3 lekári Ti potvrdili riziko, ale môžu sa aj mýliť.

zuzana6666
24. mar 2020

@otazka13121989
Si matka, tym cim si si presla je urcite hrozne...no kazdy mame svoj osud, kazdy si nesieme svoj kriz, svoje starosti. Naozaj kazdy clovek ich ma. A vzdy su v zivote cloveka horsie, strasne, no i pekne a radostne chvile. To co v Tebe je, tak je ludsky zivot, novy - ktory napriek tomu, ze si sa chranila tu chce byt s tebou! To co bude, je tazke predpokladat, bo nik z nas nevie, co bude, co nastane. Este pred 2 tyzdnami sme si tu vsetci volne chodili do prac, do skol, obchodov, atd a teraz? Vies, mozno ti pride interupcia v tomto prvom momente ako riesenie, a zbavenie sa strachu, co by sa stalo, keby... No ver, ze otazky - ,,nemala som predsa len dat sancu tomu dietatku zit"? Tak tej sa nikdy nezbavis!Tiez ti odporucam kontaktovat poradnu ALexis, kde najdes odbornikov, ktori ti pomozu, poradia... Tu ti davame len svoje nazory a pohlady na vec. Neboj sa kontaktovat a neboj sa pobit o zivot dietatka. Kto iny, ked nie vlastna matka??
A k tomu - co sa moze stat - co ked ti dieta, ty, alebo manzel ochorie na nevyliecitelnu chorobu a ostanete bez prijmu? Co ked Vam zhori dom? co ked - ....dalsich milion si mozes doplnit. To by ludstvo velmi rychlo vyhynulo. Niekedy sa situacia vyvinie uplne neuveritelnym sposobom. A velmi verim a dufam, ze to tak bude aj vo Vasom pripade. A kolko lekarov sa zmylilo... bezohladu na to, kolko ich bolo.
Potrat nie je riesenie. Drziiiim palce, nech vyhra laska nad strachom ❤
To ti praje matka 3 deti. Prve dieta zdrave. Druhe dietatko mam s postihnutim, to tretie tiez malo byt este horsie na tom, ako druhe - a to je uplne zdrave!!! Som najstastnejsia zena,ze ich mam a moje deti su pre mna vsetkym!!!!!

domi995
24. mar 2020

@daniela1911 je to vražda. Potrat sa dá ospravedlniť len tým, ak je v ohrození život matky a aj to je na voľbe ženy. K tomu by som dodala len toľko: „Ak je matke dovolené zabiť vlastné dieťa, čo bráni, aby sme sa nemohli zabíjať navzájom?“
sv. Matka Tereza z Kalkaty
„Potrat je preto taký strašný, lebo matka zničí aj život aj lásku: život dieťaťa a lásku matky:“ — Matka Tereza

@otazka13121989 A ako odporúčali vyššie, skús napísať alebo zavolať do http://www.alexisporadna.sk/, ved si sama písala, že sa nemáš s kým o tom porozprávať 🙂

otazka13121989
autor
24. mar 2020

Mozno to je znamenie ....dnes som zacala spinit jasnu krv ... pripisujem to tomu ze cely den nosim maleho ked je chorucky ....

mia1706
24. mar 2020

Dobrý večer, písala som Vám správu.

jana118
24. mar 2020

@otazka13121989 interupciu nikdy nebudem a ani nemôžem schvalovat...ak si otehotnela aj napriek antikoncepcii,tak by som sa nad tým poriadne zamyslela a dala dietatku šancu na život 🙏 Viem,že teraz je to pre teba tažké,ale toto dietatko bude pre teba velkým darom..Tvoj synček sa bude mat s kým zahrat 🙂 Trošku musíš pozerat na veci aj s druhej stránky a nevidiet veci len čierno..A ak by si sa rozhodla inak,.tak táto situácia by bola možno pre teba ešte tažšia a sprevádzala by ta po celý život ..

bambo308
25. mar 2020

@otazka13121989 ešte je jedna možnosť, adopcia
Sú neplodné páry, ktoré čakajú na bábätko 6 rokov..
Teraz cítiš najväčšiu zodpovednosť voči polročnému, ale jemu sa už môžu povenovat aj iní, no pre babo v brušku si nenahraditeľna, ak mi rozumieš...
Na nete sú svedectvá žien po potrate, tie si možno môžete pozrieť...
Držte sa všetci!

stevvvka
25. mar 2020

Nechod na potrat.
Znici ta to psychicky..

zloba_z_pd
25. mar 2020

Ahoj rada by som ti poradila úprimne... Mám 30 rokov a 4 roch synov najstarší 10 r a najmladší 4 m,je toho s nimi teda dosť...a do budúcnosti ešte bude...ide o to ako sa nato pozrieš...tretie a štvrté dieťa sa nám pritrafilo som moc plodná😌a ja som si ich nechala lebo som to tak vtedy cítila...je ťažká situácia tvoja ťa že si už o dieťa prišla ...aj toto mám za sebou ...ja som toto posledné tehu prelezala v nemocnici aj doma...malý sa narodil v 34 tt ale v poriadku...veru mať doma 3 deti a ležať bolo dosť ťažké hlavne že mám potom...myslím si osobné že keď ťa narodenie mŕtveho dieťaťa tak vzalo nemala by si si ho dať vziať...ale zas na druhej strane aj príchodom ďalšieho môže váš vzťah s mužom skončiť ...predsa len tak malé deti daju zabrať a všetko sa zmení držím ti palce a ozvi sa ako si sa rozhodla

juliet86
25. mar 2020

@otazka13121989 vyjadrujem ti podporu akokolvek sa rozhodnes. mas za sebou tazku tazku traumu. mam kamosku co musela ist na potrat v 20tom tyzdni. dietatko nemalo mozog.... myslim ze ho tiez videla umierat. plakala ked mi to hovorila rok potom ako to zazila... akoze vobec sa ti nedivim ze nechces nieco take zazit zas.... beries ohlad aj na tie starsie deti. ja ta uplne chapem. je to strasne tazke.

bubuzu
25. mar 2020

@otazka13121989 ahoj,citam si tu diskusiu a rada by som ti povedala,ze mi je luto,co sa ti stalo.Ako sa teraz mas? Este krvacas? Ja som tiez prisla o babo a doteraz ma to mata,aj ked okolo mna beha rocny syn. Vsetci tu bojuju o zivot maleho,ktore rastie v tebe,ale rozhodnutie je len na tebe. Mna napadaju dve veci- ak si len na zaciatku tehotenstva,tak mas cas sa pre interupciu rozhodnut. Neviem preco sa musis rozhodnut do stvrtka,ale ak je to len kvoli tomu,ze to chce mat tvoj lekar poriesene,tak este pockaj. Netlac sama na seba. Daj si este nejaky cas. Ty jedina o tom mozes rozhodnut, tak sa nadychni,vezmi malu von a vycisti si hlavu. Popremyslaj, ci argumenty o dome,o tom,ze ti nema kto pomoct,o financiach,su tvoje argumenty,alebo niekoho ineho.Ci si ich len neprevzala od muza,rodiny...pretoze ak to tak je,tak po interupcii to na teba spadne a nikdy si neodpustis,ze si pocuvala ich a nie samu seba. Hrozne rada by som ti pomohla,aby si sa odvazila to skusit a raz,ked budes stara si sa mohla obzriet a povedat si,nech to dopadne akokolvek,ze si pre zivot svojho dietata urobila vsetko,co si mohla,tak ako si urobila vsetko co si mohla,pre zivot dietata,ktore si uz stratila.Jedine co mozem je,ze ti chcem ponuknut svoju pomoc-ak si z okolia Ziliny,tak ti rada pridem pomoct,navarit,popratat,povozit malu (kludne len u vas na dvore-ja by som syna nezverila nikomu cudziemu).Staci napisat.Hrozne ti drzim palce.

miruskakos
25. mar 2020

@janinah na to, ako milujete Boha ste strašne agresívna, nehnevajte sa. Toto nie je prejav človeka, ktorý sa riadi Kristovým učením...

terezka288
25. mar 2020
margaretka25
25. mar 2020

Dnes he deň pocateho dieťaťa, aj tvoje dieťatko v brušku dnes oslavuje a chce len jedno : cítiť tvoju lásku, vidieť svoju maminku 👣❤️ tak on bojuj. Nevzdávaj sa ho. My nie sme od toho, aby sme rozhodovali o tom, či sa dieťatko ma alebo nemá narodiť, ci je vhodná doba alebo nie. Nato je Boh. On to dieťatko povolal, tak mu nebrán narodiť sa. Uvidíš, že všetko zvládneš, hoc si to teraz nevieš predstaviť. Viem o com hovorím. Pred 2 týždňami som potratila druhého synčeka. Bolo to v 16tt, prestalo mu biť srdiečko. Vieš čo by niektoré ženy dali za takýto uzlicek? Nevzdávaj to prosím. Držím palce a veľa síl prajem 🙏

lussyl5
29. mar 2020

@otazka13121989 O potrate ani neuvažuj, budeš si to vyčítať.Ak by si aj nedajbože potratila samovoľne,zvládneš to po psychickej stránke lepšie lebo budeš mať čisté svedomie a budeš vedieť že si urobila pre svoje nenarodené dieťatko všetko čo si mohla.

vecnastudentka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkars
6. apr 2020

Tazko poradit, nebola som nikdy v takej situacii, nam sa zase nedari, ale.pokial by nebol ohrozeny moj zivot, asi by som to skusila, ale to som ja, drzim ti palce, nech je tvoje rozhodnutie akekolvek, nech sa trapis co najmenej...vela sil

200159515
10. apr 2020

@otazka13121989 ahoj.. Ak máš problém s krckom, interupciou urobíš dve veci naraz. Zabijes svojou vinou a vedomím dieťa a kŕčok ešte viac kýretazou zničia, po dráždia a nakoniec si spôsobís sama zdravotné problémy. Oznámili ti ze si tehotná.. Gratulujem. Co ak by si ti oznámili že máš rakovinu... Deti by prišli o matku. Bol by to lepší prípad? Nechaj babo tak, sama uvidíš ako si poradí maternica, pokoj, láska a nesmieš mat strach. Ja sa za teba pomodlim aj babo. Pozri na svoje deti si matka co dala život. Nevud matkou co život aj zoberie lebo ma strach. Ak budeš chcieť po kecať kedykoľvek ,súkromné ,som tu.drzim palce

jana2518
15. apr 2020

@otazka13121989 nikdy neuvazuj ani nad tým pán Boh ti požehnal, Pán Boh ti aj pomôže a vyrieši všetko tak aby dobre bolo. Čo by sme mi snazilky dali za to... Prajem veľa síl určite to zvládneš, len sa nevzdávaj bez boja.

milenke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evca8285
18. apr 2020

@otazka13121989 ja osobne by som na interrupciu nešla. Nie v situácii v akej si ty. Viem ze ja by som si to nikdy neodpustila. V každom prípade by som bojovala a nevzdávala sa. Vždy sa dá nájsť nejaké riešenie. 9 ročná naozaj môže už čo to pomôcť. Ci s upratanim, hodenim veci do práčky aj niečo ľahké navariť, či pohrať sa so súrodencom, prebaliť. Poprosiť o pomoc kohokoľvek z rodiny, priateľov, susedu. Nikto nemôže rozhodnúť za teba ale dobrovoľne sa vzdať dieťaťa je veľmi vážne rozhodnutie s ktorým budeš musieť žiť celý život. Želám ti veľa síl akokoľvek sa rozhodneš.

samurajack
4. jan 2021

Skúste najprv kouča s certifikátom(nie samozvanca) v koučovacom rozhovore viete prísť nato čo chcete. a prečo to chcete a či vaše rozhodnutie od povedá životu aký chcete žiť život aké hodnoty chcete vyznávať. ak by ste chceli vedieť viac pýtajte sa aj ja som certifikovaný kouč

Ten by mal vedieť odporučiť ak je potrebné ďalších odborníkov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre