Mimomaternicové tehotenstvo

biani123
13. sep 2022

Ahojte, ako začnem.. 03.08. som mala naposledy menzes, pred týždnom som si spravila tehu testy a boli pozitívne, tak som sa včera rozhodla ísť k doktorovi aby sa zistilo či je všetko v poriadku. Zatiaľ mi tam ale nieje vidno žiadny gestačny vak, našiel mi tekutinu a pobolieva ma ľavá strana podbruška.. hneď vravel že to bude mimomaternicové tehotenstvo, poslal ma do nemocnice kde si ma vyšetrili ešte 3 doktori, s tým že môže byť ešte skoro, môže ísť o normálne tehotenstvo napriek všetkému. Hcg mám zatiaľ 400, ale pomaličky stúpa. Dalo mi to nádej 😔 prešli ste si niečim podobným? Ďakujem

macko1007
13. sep 2022

@biani123 ja som bola v 5tt a hcg bolo 400 na sone nic nebolo vidno..isla som o 2dni na krv hcg bolo skoro 1200.. potom o dalsie 2dni som śla na sono a bolo vidno malu bodku…kontorla o 2tyzdne ukazala,ze bez embrya..stale mi dr vravela cakat a cakat..nakoniec som mala byt cca 10tt a robili mi kyret..bol to MA…

macko1007
13. sep 2022

@macko1007 a tiez som mala bolesti take akoby tahave na vajecniku,aj pichanie a pobolievanie

petricka22
13. sep 2022

@biani123 ja som zazila to iste. Tehotenstvo potvrdene na teste. Ale v maternici nic. Hladina Hcg nizka na tyzden a rastla velmi pomaly. Bolesti v pravo a tiez tekutina okolo praveho vajcovodu. Jednoznacne ti to nik nepovie. Musela som podstupit kyretaz, keby to nahodou boli zbytky embrya v maternici. Ale hcg aj tak stale rastlo, cize na dalsi naplanovana hned laparoskopia a odstranenie vajcovodu. Na mna vsak v noci prisli uz take bolesti, ze ma brali na sal o pol noci.
Ale ze vraj sa to da aj setrne a nemusia ti hned vziat aj vajcovod, ale to asi zalezi od praktik nemocnice.
Drzim palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre