Doktor nevidí gestačný vak. Môže ísť o mimomaternicové tehotenstvo?

Zodpovedané
2. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. 26.4.2020 som mala poslednú menštruáciu a 26.5.2020 mi vyšiel pozitívny test.
Minulý piatok t.j. 29.5. Som bola u doktora, ktorý povedal, že vak nie je vidno. Hodnota hCG bola 474 a pri maternici bola 2 cm tekutina.

Dnes 1.6.2020 doktor opäť nič nevidel. Povedal, že sa tam rozjasňuje. Neviem ako to myslel. Maternica bola zväčšená, hCG 2811, ale nevidel ani gestačný vak.

Teraz som 5+1 a nemám zatiaľ žiadne problémy.

Môže ísť o mimomaternicové tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

5+12. tt ešte ultrazvukom nemusíme vidieť plod. Predpokladám, že máte čoskoro kontrolu, kde Vám pán doktor bude schopný povedať či plod vidí.

Je pravda, že pri HCG hodnotách 2811 by som pomaličky očakávala, že plod uvidím. Na druhej strane keď ste mali kontrolu 29.5. a následne 1.6. ma neprekvapuje, že za 3 dni sa ultrazvukovo toho veľa nezmenilo.

Mimomaternicové tehotenstvo je skôr zriedkavé, kým nemáte žiadne ťažkosti treba počkať a nález ultrazvukom koncom týždňa skontrolovať.

S pozdravom