Po missed abortion ma neposlali na kyretáž. Je to normálne?

pony7
11. nov 2014

Neviem či tu už nal niekto takýto problém a pravdupovediac nemám momentálne energiu v diskusiách pátrať...Včera mi gynekológ oznámil, že nášmu bábätku prestalo biť srdiečko. Podľa MS som v 9tt, plod vyzerá na 5+3 alebo 7+3, podľa každého ultrazvuku inak. Môj gynekológ ma poslal na kliniku kam patrím podľa obvodu na potvrdenie nejakým špeciálnym citlivejším ultrazvukom. Tam mi MA potvrdili. Bolo to moje prvé tehotenstvo a som psychicky samozrejme na dne, momentálne však riešim ďalší problém. Gynekologička, ktorá ma má na starosť ma však ani po tomto potvrdení neposlala na kyretáž vraj kvôli tomu že nie som akútny prípad lebo nekrvácam ani nešpiním!!! Je normálne ženu ktorá potratila nechať čakať kým nezačne krvácať??? Neviem kedy bábätko umrelo, neviem či mi nehrozí otrava krvi, nikto minnič nepovedal, len ma poslali domov. Nehovoriac o tom, že mi je strašne z toho, že s tým musím ďalej fungovať a moja psychika je akurát tak v háji lebo už to chcem mať samozrejme za sebou :/ Jedna pani gynekologička sa vyjadrila, že by sa takýto prípad mal riesiť okamžite lebo je to pre mňa nebezpečné, ďalšia sa vyjadrila, že je možné zvoliť tzv. vyčkávací postup a teda čakať kým sa to same nevyplaví. Mám bolesti krížov, občas kŕče, je mi strašná zima a mám pocit že toto je len nejaká nočná mora :/ len to chcem mať už za sebou, prekonať túto stratu, dať sa doporiadku psychicky aj fyzicky a skúsiť to znova. Mam pocit, že týmto prístupom sa to len odďaluje. Má niekto podobné skúsenosti prosím? Poraďte mi prosím. Ďakujem za každú radu.

pony7
autor
12. nov 2014

Tak lezim v nemocnici na Antolskej konecne, rano ma caka zakrok. Urcite sa na nho ale dobre nevyspim to viem uz teraz 🙂 Gynekolog z tohto oddelenia povedal, ze je zrejme krcok pevne uzavrety a preto telo doposial vobec nic nezacalo robit a vlastne by ani nezacalo...inymi slovami dobre ze som tu. Viem z to bude otazka 15 minut, mali ste po tom nejake extremne bolesti? Pripadne komplikacie? Chcem to uz mat za sebou len mam strach z bolesti a narkozy..

ninan2
16. nov 2014

@pony7 Ahoj, mne to robili vcera doobeda, vecer ma uz aj pustili, vsetko v poriadku, ziadne komplikacie a ani bolesti, dokonca uz ani vobec nekrvacam, ani len spinenie... Bola som podobny pripad ako ty, nebola som akutna a na Antolskej ma nechceli preto prijat. Na moje naliehanie ma navela velmi neochotna Dr objednala na dalsiu stredu. Nastastie moj sukromny gynekolog ma kontakty v Ruzinove, kde ma ihned prijali takze uz to mam aj za sebou... Bola som tam velmi spokojna, mily a ochotny personal tam je. Ako bolo na Antolskej a ako sa teraz mas? Dufam, ze je vsetko v poriadku...

pony7
autor
16. nov 2014

@ninan2 mam sa celkom fajn dakujem za opytanie 🙂 este trosku spinim a cas strasne pomaly ubieha. ..uz by sme chceli pracovat na babatku :/ bolo to moje prve tehotenstvo o to som nedockavejsia, uz to chcem dotiahnut dalsi krat do uspesneho konca 🙂 budete sa dalej snazit? Ak ano, kedy zacinate? To je super ze sa citis tak rychlo dobre 🙂 keby ma tolko nenatahovali a spravili mi to hned tiez by mi bolo lepsie skor 🙂

ninan2
16. nov 2014

@pony7 Uvidim este co mi povie gynekolog, stvrtok idem na kontrolny UZV, ty si uz bola? Citala som rozne nazory, od nula po 6 mesiacov cakania... Chcela by som co najskor samozrejme. A ako teda bolo na Antolskej, bola si tam nakoniec spokojna?

pony7
autor
16. nov 2014

@ninan2 kontrolny UZV? Tak o tom mi nikto nic nepovedal, to je neuveriteľné.. zrejme sa tam zistuje ci tam nic nezostalo alebo nie je nejaka krvna zrazenina..? Na Antolskej som sa nakoniec po znamosti dostala na zakrok, tam boli vsetci celkom fajn. No v utorok volam svojmu gynekológovi kvoli tomu UZV som zvedava..v ktorom tt si bola? Uzivas nejake doplnky alebo caje?

ninan2
17. nov 2014

@pony7 No radsej zavolaj, ale aj ak by si mu mala odniest prepustaciu spravu z nemocnice, ja aj preto idem... Ja som bola uz v 10tt, podla velkosti prestalo bit srdiecko len par dni dozadu. A to v minulom tehu som nemala vobec ziadne problemy. Uzivam Femi kvapky a pijem Alchemilkovy caj. Tiez stale beriem kyselinu listovu so zelezom a B vitaminmi (to som uz pocas tehu).

pony7
autor
17. nov 2014

@ninan2 ja beriem femibion 800 uz asi tri mesiace, o tom alchemikovom caji som uz pocula, ale to treba pit nejak specialne tusim len v niektore dni? Som zvedava kedy mi dorazi MS, podla stareho cyklu by mala 1. Decembra, ale to velmi nedufam :/ teraz som sa zobudila, mala som velmi tazku noc...na jednej strane som prijala fakt ze sa stalo co sa malo stat ale na druhej mi to bezi ako film v hlave :/ ale tak po 5tich dnoch nemozem cakat ze budem stopercentne v pohode ze 🙂 ty sa ako citis?

ninan2
17. nov 2014

@pony7 No boli sme dnes poobede na predvianocnych nakupoch v Rakusku tak trochu lepsie :D Ale inak o nicom, smutna som vacsinu casu... Aspon ze v noci relativne dobre spim (a cez den ma rozptyluje hlavne dcerka 🙂) Ten caj prave pijem, mal by sa myslim len do ovulacie, teda v pripade ze sa hned snazis otehotniet, ale ak nie tak na maternicu pomaha stale, takze ja ho urcite budem pit v kuse. Aj tie Femi kvapky obsahuju aj Alchemilku. MS moze prist neskorsie, tusim priemerne po kyretazi to je az 6 tyzdnov...

poohie
18. nov 2014

@pony7 nakukla som sem po par dnoch, som rada, ze si sa teda na to cistenie nakoniec dostala, hlavne, ak to bolo naozaj potrebne. niektore veci si musime vydohadovat sami. a potom sa lekari hnevaju, ze sa im do toho starame. ale co ked kazdy povie nieco ine, komu verit?

@ninan2
mna by tiez strasne zaujimalo, co je pravdy na tom, ze je treba cakat 3 alebo dokonca az 6 mesiacov s dalsim tehotenstvom, inak hrozi znova potrat. 6 mesiacov mi pride strasne vela, zda sa mi nelogicke, ze by sa az tolko maternica zotavovala. neviem, po akej hroznej operacii by som sa tak dlho zotavovala. ale toto mi nepride ako taky strasny zakrok. takze tento nazor neberiem 🙂

a k tomu kontrolnemu utz - ja by som sa mu tiez potesila - istota je istota. ale na to ma asi tiez kazdy dr iny nazor, takze ja sa budem musiet uspokojit s tym, ze silno nekrvacam a nemam velke bolesti, to by malo akoze znamenat, ze je vsetko ok. dufam.

ms mi povedali, ze mam ocakavat o 4-6 tyzdnov, ale v inej teme som citala aj pripady, kedy to bolo aj neskor.

tak nech nam ten cas rychlo ubieha...

siska765
18. nov 2014

@pony7 ahoj, ja som potratila 2x tiez MA , tiez prestalo bit srdiecko,moj gynekolog ma hned poslal na cistenie -kyretaz.Ale pocula som ze niektory to riesia aj tak ze pockaju kym sa to spusti samo,ale to nie je asi vzdy najlepsi postup, u mna to tiez nezacalo nijakym krvacanim, az proste len na UTZ som sa dozvedela ze je koniec.Kazdopadne moj osobny postoj bol taky: mat to cim skor za sebou, zacala som sa citit proste strasne zle ze je to vo mne mrtve a chcela som to mat hned za sebou.Je pravda ze kyretaz je velky zasah do maternice a moze ju aj poskodit -lebo je to vyskrab,ale tiez cakat ci sa zacne alebo nezacne diat nieco same -cistenie,to asi tiez nie je dobry postoj,navyse ak mas nejake problemy, teda bolesti ,upalovala by som na pohotovost do nemocnice a verim ze tam ti to urobia aj bez doporucenia tvojho gynekologa.Necakaj ak mas problemy, nie je to sranda ked sa to zacne rozkladat v tele, ale zas nestresuj , nemusi sa nic stat,kazdopadne chod na gyndu do nemocnice a povedz ze uz mas tazkosti a do troch dni si doma

siska765
18. nov 2014

@pony7 neprecitala som si to vsetko, takze uz to mas za sebou, mala som bolesti po tom asi ako pri MS ,par dni krvacanie ale potom vsetko uz ok,citila som po par dnoch ako sa mi maternica opat stahuje, take tahave pocity ale po tyzdni to vsetko preslo ,drzim palce aby to dalsie tehotenstvo uz dopadlo na 1 🙂

pony7
autor
18. nov 2014

@siska765 Ďakujem 🙂 trosku sa mi teraz tazsie dycha aj funguje, ale to casom prejde..verime ze to dalsie tehotenstvo uz bude uspesne do konca ;) budete sa snazit dalej?

pony7
autor
18. nov 2014

@poohie my planujeme pockat dva cykly a potom sa posnazit, pocula a citala som vela nazorov...ja osobne by som sa na to citila aj hned teraz a to som 5 dni po cisteni 🙂 kupila som si alchemilkovy caj tak teraz hladam na nete ze kedy ho pit a kolko...teraz to bude ubiehat pomaly no ;)

poohie
19. nov 2014

@pony7 ja tiez presne tak, citila by som sa aj hned, ci fyzicky, ci psychicky, ale tie dni tak strasne pomaly ubiehaju 🙂 tiez sa mi zdaju idealne take dva cykly. ale ak prva pride po dvoch mesiacoch, neviem 🙂 ale zbytocne to teraz riesit...
tiez pijem alchemilkovy caj, raz mi to odporucila kamaratka po porode, vraj na hojenie zenskych veci.. tak som si nanho teraz spomenula. citala som, ze nemal by sa pit v tehotenstve, tak ale tento mesiac to isto nebude a ja ho nejdem pit nejako dlho, len tu jednu krabicku...

siska765
19. nov 2014

@pony7 ja som tehotna,momentalne 30tt ,takze som jasnym dokazom ze to netreba vzdat -2xMA za sebou.Cakame chlapceka a coskoro sa nam to blizi 🙂 uvidis aj vam sa to podari , drzim moc moc palce 😉

lucymk
19. nov 2014

@pony7 je mi to velmi luto co sa ti stalo.nikto nepochopi tu uskost a stratu pokial to nezazije na vlastnej kozi.ja som tiez mala zamlcany potrat,ale ty mas oto tahsie,ze je to v tebe a musis len cakat.ja som v 12 tyzdni zacala spinit,tak som hned isla na pohotovost.bola som sokovana, ked mi povedali,ze tam ziadny plon nevidia ci som vôbec bola tehotna.na druhy den mi pre istotu spravili kyret.vysledky po tyzdni ukazali,ze moje babätko sa prestalo vyvijat v 8tyzdni a zomrelo.neviem ci mi kyretom nieco poskodili alebo nie,ale dalsie tehu po 4meciacoch od som si musela polovicu tehu odlezat

ninan2
19. nov 2014

@poohie Ahoj, ked nekrvacas tak je urcite vsetko OK, moj gynekolog je len velky pedant a aj tak mu chcem odniest tu prepustaciu spravu a porozpravat sa co dalej, tak aj preto idem zajtra na kontrolu... Napisem potom ako to dopadlo... Osobne budem cakat max po najblizsiu MS, ak mi teda doktor povie ze fyzicky som uz v poriadku. Mam kamosku co takto hned aj otehotnela. No som ale zvedava kedy ta MS pride. Dufam ze ked beriem tie rozne bylinky tak co najskor.
A ty si mala prvy MA a predchadzajuce tehotenstva boli uplne bez problemov?

ninan2
19. nov 2014

@pony7 ty si nakoniec volala k doktorke, chystas sa na nejaku kontrolu? By ma aj zaujimalo co by Ti povedala kedy sa zas da snazit...

ninan2
19. nov 2014

@sue Ahoj, tiez som mala mat termin v juni... Ty si mala teda uz 3x MA? To mi je teda luto, to je dost... A to si mala vsetky teraz pred tymto tehotenstvom ci este aj skor? Robili Ti aj nejake vysetrenia, endokrinologicke alebo hematologicke a pod? A teraz si na rizikovom ci to sa nedava potom automaticky?

sue
19. nov 2014

@ninan2 ahoj...no...február 2012, november 2013, júl 2014 😔 teraz som otehotnela 7.septembra... takže medzi prvým a piatym tehotenstvom... Vyšetrenia mi robili až teraz hematologické, na genetiku sme už nestihli ísť...ale výsledky ešte nemám, lebo to trvá tri mesiace... a som na rizikovom...

ninan2
19. nov 2014

@sue aha jasne, no oni to asi moc ani nevysetruju ked uz ma zena jedno dieta... cize si mala nezname dovody vzdy? A bolo vzdy uz aj srdiecko? Tak to teraz si dost rychlo otehotnela ked pises ze jul 2014... Doktor kolko hovoril ze treba cakat po potrate?

sue
19. nov 2014

@ninan2 no už ma chceli poslať po druhom (vraj je to aj zvykom), ale bola som dosť psychicky na dne, takže som to neriešila - s tým, že bude ako má byť, po treťom som už povedala, že sa s dieťaťom teda lúčim, že už nebudeme skúšať ani nič a vyšlo to hneď po menštruácii po MA...aj gyndoš hovoril, že to býva dosť časté, že sa otehotnie vtedy, lebo je maternica dobre "pooraná"...neviem čo je na tom pravdy 🙂 (MA bol v 7tt+5 čo bolo 25.júla, krvácala som asi tri dni, potom som špinila asi dva dni a 25.augusta som mala MS poslednú...) nebola som ani raz na kyrete, vždy sa telo vyčistilo samo, preto sme nemuseli mať žiadnu pauzu... srdiečko nebolo ani raz, dvakrát bol len gestačný vak a jedenkrát aj plodík, ale bez akcie...

ninan2
19. nov 2014

@sue aha tak to ano... Ja som bola uz 9+4, srdiecko bolo od 6+4 kedy som mala 1. poradnu... Lekar bol dost prekvapeny, vacsina potratov sa stava do toho 7. tyzdna kedy sa vobec ani srdiecko neobjavi... Ale tak stava sa aj potom ze sa este objavia nejake vrodene chyby samozrejme... Poslal ma hned na kyretaz, vraj je to uz dost velky plod, stratila by som vraj dost vela krvi keby som cakala na spontalne vycistenie a mohli by aj byt nejake komplikacie... ja som aj trochu anemicka tak som nechcela radsej riskovat.
Tak to je super ze sa vam teraz tak rychlo zadarilo... beries aj nejake lieky, duphaston a pod?

sue
19. nov 2014

@ninan2 teraz mám od 4tt fraxiparin - pichám si každý deň do bruška 😉 inak nič, aj hematologička aj gyndoš si myslia, že porucha zrážanlivosti krvi mohla byť príčinou...

ninan2
19. nov 2014

@sue no ale to je divne zeby sa to objavilo az neskor, po 1. tehotenstve, nie?

sue
19. nov 2014

@ninan2 práveže sa to vraj väčšinou objavuje až pri ďalšom tehotenstve...

ninan2
19. nov 2014

@sue fuha, tak to si ma nepotesila... spytam sa doktora na to teda

poohie
19. nov 2014

@ninan2 nie, pri predoslych troch tehotenstvach a porodoch u mna nebol ziadny problem. vdaka Bohu za ne. nemozem si stazovat, ze si stvrte zobral k sebe skor, ako by sme si predstavovali.
ved ja tiez som bola zaniest prepustaciu spravu a pokecat 🙂 mala som vela otazok. aj na to som sa pytala - ci automaticky dalsie tehotenstvo bude rizikove. to samozrejme kazdy lekar inak berie, ale ze nie, ved mam za sebou tri tehotenstva bez problemov... ale s tym sonom by som predsa len bola kludnejsia. ale tak asi je vsetko ok, ak nekrvacam velmi. i ked je to take premenlive, za tyzden a pol od cistenia uz to viackrat prestalo a znova zacalo, no dr vravela, ze to sa moze vliect aj cely mesiac...

ninan2
19. nov 2014

@poohie to fakt? Lebo ja uz posledne 2 dni ani len spinenie nemam... ale ja som vzdy mavala dost slabu MS, neviem teda ci to ma nejaky suvis... Asi ma len doktorka pri kyretazi tak dobre "vycistila"... Citim akurat obcas take tlaky ako sa asi maternica stahuje... Pocuj a co povedal lekar ze kedy uz moze byt sex? Ten hadam aj skor ako pride MS, ci?

katey
19. nov 2014

@pony7 ahoj, necitala som vsetky pribehy.. ja som prave uprednostnovala vyckavaci pristup a moj lekar nie.. ale aj tak jeden pekny clanok o vyckavani na spontanne vyplavenie http://zenskekruhy.sk/pribehy/svedectva/missed-...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre