Potratila som. Kam s bábätkom?

30. jan 2021

Potratila som a bábätko som videla bolo ešte veľmi maličké ale bolo jasne vidieť ze je to bábätko mam ho doteraz na vlozke a tie nohavičky s tou vložkou odložené (neodsudzujte ma) kam mam dat to bábätko nemám srdce nato ho vyhodiť do koša... Mam ho dat do krabičky a niekde na cintoríne zakopať? Alebo si ho mam nechať doma v tej krabičke? Ja ho proste nedokážem dat preč 😔

autor
30. jan 2021

Viem ze existuje aj cintoríne pre takéto detičky ale myslím si ze toto by nám nikto neoochovala nakoľko bolo ešte veľmi malé nebol to ani 10tt

gubiko
30. jan 2021

ja by som to urobila rovnako ako ty. doma si ho nenechávaj.
ak by si ho chcela pochovať, tak skús zatelefonovať do Svätého Jura a možno ti pomôžu, poradia, pochovávajú potratené detičky. prípadne skús napísať/zavolať do Alexis, tiež možno budú vedieť poradiť. ak nechceš pohreb, tak azda do lesa, na tajné miesto..

gubiko
30. jan 2021

do Svätého Jura na faru myslím.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vladka2503
30. jan 2021

Pochovaj ho, určite si ho nenechávaj doma, utrápiš sa k smrti . Nemusíš ho pochovávať na cintoríne .. žijete v rodinnom dome? kupiť stromček a zakopať malé poden , nech rastú spolu :* drž sa

autor
30. jan 2021

@vladka2503 tak by som to aj chcela ale nemám dom 😔

autor
30. jan 2021

@zazvorka87 ďakujeme 😔

vladka2503
30. jan 2021

tak si nájdi miesto ktoré máš rada,, starý rodičia a podobne ? každopádne čím skôr vymysli čo s ním, takto to nechať nemôžeš, hlavne kvôli sebe ..

autor
30. jan 2021

@vladka2503 rodina o tom nevie len muž ešte sme im to nechceli oznamovať až po 12tt no nedočkali sme sa a ani im to hovoriť nechceme takže starý rodicia nepripadá ju do úvahy 😔tak ja neviem vôbec zasa pochovať ho u nás v meste na cintoríne lenže potom sa odsťahujeme možno aj do zahraničia a to male tu ostane samé 😔

vladka2503
30. jan 2021

Nájdi teda pekné miesto a pochovaj ho tam. Neboj sa, žeby ostalo samo , ono je stále pri Tebe a vždy bude Tvojou súčasťou, keď sme prišli o syna v 24 tt otec mi povedal, že maly bude môj syn vždy a je jedno či to bude na tomto svete alebo na druhom svete, vždy budem jeho mamou . Ber to tak , telíčko vrátiš do zeme ale duch zostáva s TEBOU stále, tu , v zahraničí či na druhom svete. Podporte sa s partnerom navzájom ako sa len dá, nezabudni aj na neho.. Držte sa

malebiele
30. jan 2021

Ked nemozes do zeme ze nemate rodinny dom, napadlo ma kupit nejaky vacsi kvetinac a dat ho tam a nejaku kvetinku peknu? Takto ho budes mat vzdy pri sebe, kvetinac mozes zobrat aj do zahranicia
A je mi uprimne luto co sa vam stalo, drzim prsty nech sa cez to prenesiete a nic take uz nikdy nezazijete

ivanizna
30. jan 2021

Ako tu čítam, naozaj ten kvetináč by mohol byť dobrý nápad. Ja by som asi tiež nechcela opustiť svoje dieťatko, nikdy... Je mi veľmi ľúto, čo sa vám stalo, aké nešťastie 😓 Prajem vám, aby sa vám v budúcnosti darilo a boli ste zdraví. Vaše malé bábätko bude už navždy s vami ❤

autor
30. jan 2021

@ivanizna no ja by som s tým aj súhlasila aj ma to napadlo ešte skôr ako som sem napísala ale muž s tým vôbec nesúhlasi vraj potrebuje to bábätko pokoj 😏 a kým ho nepochovame on nepríde domov ale asi to aj s tým kvetináčov urobím... Nepoznáte nejaký kvietok ktorý len tak nezvedne alebo nieje náročný na starostlivosť a ľahko prenasatelny na cestovanie? 😪😔❤️

autor
30. jan 2021

Ďakujem všetkým za povzbudivé slová v tejto ťažkej situácii 😔❤️

ivanizna
30. jan 2021

Na druhú stranu asi treba rešpektovať aj čo vraví muž. Možno on to vníma inakšie, že sa bábätko pochová, napríklad niekde v lese, alebo na nejakom mieste, ktoré je vám blízke, a vy budete trúchliť. To je veľmi ťažké niečo poradiť, lebo to je vaše dieťatko, vaše spoločné rozhodnutie

kitycat
30. jan 2021

Ahoj, lopatkovnik je pekna nenarocna rastli ka a obcas vykvitne aj taky biely kvietocek 🤍

stulrajterova
30. jan 2021

@kitycat Lopatkovec

staniel
30. jan 2021

Skúste kontakt tu: http://m.oz-tobi.webnode.sk/

autor
30. jan 2021

@kitycat ďakujem pekne za radu a neviete koľko taky kvietok pri dobrej starostlivosti vydrží koľko rokov? A ešte to bábätko tam mam dat do tej hliny?? Alebo ho mam dat do sáčku alebo do servítky ja vôbec neviem 😔😢

kitycat
30. jan 2021

Kvietocek toho vydrzi ozaj vela. Telicko by som nedavala to skor popolcek ❤️

osky
30. jan 2021

V prvom rade uprimnu sustrast.
Je mi to luto.
Zarazaju ma vsak rady typu zasadit do kvetinaca ci pochovat pod strom...
Och...je to clovek,nie pes...
Tvoj muz ma pravdu.
To dieta potrebuje pokoj a kym ho mas doma,bez nalezitych ukonov,ta dusicka bude stale v podstate niekde bludit.
V prvom rade ty musis to dieta pustit...
Nechat ho ist.
A nie ze si ho budes nosit cely zivot so sebou...och.
Ked ho mas,malo by byt ozaj normalne pochovane,s knazom,treba mu dat meno a odsluzit za neho omsu-vola sa to krst tuzby.
Aspon teda ak ste veriaci.
Ale aj keby ste neboli,treba ho nechat ist a nevlacit ho so sebou.
Okrem toho,je to biologicky material-nechytaj ma prosim za slovo,ja espochybnujem ze to bolo dietatko,vies ako to myslim,je to proste tkanivo,ktore podlieha rozkladu,cize niekde v krabicke ho.mat este zopar dni je tiez hlupost.
Bude zapach ,moze prist nejaka infekcia...
Fakt brnkni do alexis aleo na nejaku faru,poradia ti.
Aj sa s tym lepsie vysporiadas.

Inak vravis,ze cca v 10.tt si bola a uz bolo jasne vidiet,ze je to clovek.
Ked si oomyslim,ze do 12.tt je uplne v pohode povoleny umely potrat,je mi az zle😪😪

babydesire
31. jan 2021

Mrzi ma to..a chapem,tiez by som to nezvladla,,nehodim vlastne babatko do smetia. Tiez som potratila v 9tt zrejme,kedze slo o MA..urobili kyret a bolo...nikdy predtym by ma nenapadlo ze bude tazke vzdat sa mrtveho dietatka v brusku..tak som nechcela ten zakrok...skus ako ti baby radia a ..vela sil

andreatytler
31. jan 2021

Moja zlata... je mi to tak velmi luto. Clovek o tom pocuje ako zeny potratia ale nikdy ma nenapadlo ze co vlastne s tym babatkom potom robia ked je este take velmi malicke. Je to hrozne smutne.
Ludia vravia ze pohreb pomoze cloveku sa vyrovnat so stratou ale nedovlim si poradit, lebo som takym niecim nepresla. Chcela by som ale vyjadrit svoju uprimnu sustrast a popriat ti vela sily a odvahy v nasledujucich dnoch, tyzdnoch a mesiacoch.

derdia
31. jan 2021

Ahoj tvoje dieťatko je už v nebi. Jeho po zemská stránka, telíčko tu ostalo. Ale jeho podstata duša, je v nebi. Raz ho tam stretneš a budete stastni😊😊😊a ja by som si dala vyrobiť malú truhlicku a žiadala pohreb.

cecilia29
31. jan 2021

http://m.oz-tobi.webnode.sk/o-nas/ skus im tu zavolat, pomožu. Ti s vybavenim pohrebu. Je to o. zdruzenie na to zammerane. Vedie ho jedna užasna žena. Uprimnu sustrast :(

zojanka
31. jan 2021

Prosím, rozmysli to s tým kvetináčom. Vaše bábätko potrebuje "kľud". Dušička je v nebi a telíčko je najlepšie pochovať niekde na cintoríne do svätej pôdy (dohodla by som sa s farárom) + navždy ostane vo Vašich srdciach. Vláčiť ho v črepníku kadetade zo sebou naozaj nieje dobrý nápad - a už vôbec nie pre tvoju psychiku. Mrzí ma tvoja strata (sama som si to zažila), ale so stratou sa treba zmieriť a prijať ju.

marca12
31. jan 2021

Zamiokulkas je nenarocny a vela vydrzi

alexwarring
31. jan 2021

Ahoj, ja som riesila nieco podobne pred rokom. Vlozila som ho do skatule od takych velkych krbovych zapaliek a na zahrade spalila, ber to sko kremaciu, doma by som si ho urcite nenechavala. Mohla by si to uchovavat jedine v mraznicke a keby Ti ho tam ktokolvek zbadal, necitila by si sa asi prijemne.

maja22
31. jan 2021

Kazda kvetinka moze uhynut, nic tu nie je vecne. Kvetinac sa moze rozbit.Je mi velmi luto, ze dietatko zomrelo. Suhlasim s radami, ktore odporucaju normalne pochovat. Dnes uz mozu mat aj taketo deticky vlastny obrad a hrobcek. Kedysi sa pochovavali s inym mrtvym clovekom do jedneho hrobu, rodicom sa oznamilo, ku komu ho dali a ti tam mohli prist s kvietkom, zapalit sviecku, pomodlit sa. Vyberte mu s manzelom stabilne miesto na nejakom cintorine, mozno k nejakemu blizkemu cloveku, ak takeho mate, alebo vam poradia, ako je pisane vyssie, kde bude jeho telicko navzdy odpocivat a kde najde svoj pokoj. On postupne pride aj k vam, budete vediet, kde je dietatko ulozene a v myslienkach budete stale s nim.

katka0123
31. jan 2021

@maja22 Suhlasim. Rastline sa prestane darit a rodicov bude trapit suvislost s dietatkom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre