Samovoľný potrat v 8. týždni

29. jún 2023

Ahojte, ako u Vás prebiehal samovolný potrat v 8.tydni ? Ja som mala silne krvacanie a v priebehu hodiny zo mna vypadli obrovské zrazeniny a bolo ich veľa. Teraz už iba krvacam trochu a sem tam vyjde ešte nejaka zrazenina. Žiadny plodový obal ani tkanivo som si nevšimla.

tanyan
29. jún 2023

To je maličké, to si tam nemusíš vôbec všimnúť medzi tými zrazeninami...

janewithane
29. jún 2023

Este stale to mohol byt iba hematom a plod este ostal v maternici

rachel36a
29. jún 2023

Potratila som v 9 tyzdni a bol jasne viditelny plodovy vak aj s plodom..mozno este nie si po kompletnom...treba to na sone skontrolovat

autor
29. jún 2023

@janewithane hematom som mala, mal 2,3 cm. Tieto kusy sliznice a zrazením boli veľké ako dlaň a bolo ich viacero...mohol to byť hematóm, keď to bolo takto masívne ?

autor
29. jún 2023

@rachel36a prepáč za hnusnú otázku, ale ten plodový vak bol cca aký veľký ?

tanyan
29. jún 2023

Tu sú v tabuľke veľkosti vaku podľa týždňov:
https://minikar.ru/sk/prayers/chto-takoe-zhelto...
8. tt - 4,5 mm

stannkal
29. jún 2023

Hlavne nestresuj, môže byť aj ze sa tehotenstvo prestalo vyvíjať skôr ako v 8tt takze to vsetko bolo super maličké. A nie u každého vyjde plodovy vak vcelku. Chod si to dat skontrolovať potom ako prestaneš krvácať.

saxana000
29. jún 2023

V 8tt musel vyjst aj plodovy obal.moj bol asi 5x5 ciry priehladny aj s embryom..nemohol vyjst do wc s tymi zrazeninami ze si si to nevsimla?behni doktorovi on to uvidi

autor
29. jún 2023

@saxana000 5x5 cm ?

rachel36a
29. jún 2023

Cca 5 cm prvy krat, druhy krat bol este vacsi...

saxana000
29. jún 2023

Ano cca5 na vysku a 5 na sirku..
Niektore kusy vystelky boli ovela vacsie ako dlane..

autor
29. jún 2023

@saxana000 áno zo mňa šli obrovské zrazeniny a tiež sliznica maternice alebo teda vystielka vo veľkosti dlane...ale žiadny plodový obal

saxana000
30. jún 2023

Zbehla by som k lekarovi na sono..mohol sa prasknut a vyjst aj po kusoch s vystelkou..

autor
30. jún 2023

@saxana000 bola som stále tam je, prosím ťa ako si to zvládla, myslím ten samovolný potrat a nie teda kyretáž. Mňa moja dr posiela na kyretáž a plaší ma veľmi veľkými bolesťami, krvacanim a utekaním na pohotovosť.

janewithane
1. júl 2023

Mne sa samovolny nespustil ani raz z dvoch, je to tak pre telo ovela šetrnejšie - nebala by som sa ho len treba byt pripraveny aby si sa nezlakla a tak..Preto idem riesit misoprostol v ruzinove, nechcem znova kyretáž. Drz sa

saxana000
1. júl 2023

Prvy den bol najhorsi silne krvacanie a bolesti.ked vysiel plodovy obal bolesti okamzite ustali.krvacanie postupne slablo trvalo cca tyzden potom uz bolo vsetko ciste..

autor
2. júl 2023

@janewithane Ďakujem, aj ja zvažujem túto metódu. Prosím ťa koho tam mám kontaktovať ? Podobne aj ty sa drž

autor
2. júl 2023

@saxana000 ďakujem, mám pred tým rešpekt a stále niesom rozhodnutá či počkám alebo to mám riešiť. Chcem obvolať aj jednodňové kliniky a tiež zisťujem aj aké je to s tabletkou

saxana000
2. júl 2023

Vzdy je lepsie ked sa vycistis sama a vyhnes sa zakroku.po tyzdni som normalne bola s malou na plavani..a paradoxne aj na psychiku mne to lepsie padlo hoci som sa toho velmi bala ale teraz spatne myslim ze horsie by bolo nechat sa uspat este tehotna a zobudit sa.prazdna....ale ak sa to same nerozbehne urcite smer lekar..ak sa budes chciet nieco spytat kludne mi napis spravu

janewithane
3. júl 2023

Napis spravu 🙂

autor
8. júl 2023

@saxana000 Ďakujem, ja som už prestala aj špiniť a nič sa nedeje :( už je to týždeň aj pol, pochybujem že sa to už spustí samé...bolesti nemám, aj to špinenie prestalo...jedine mam strašne nafúknuté brucho...budúci týždeň musím už volať dr....tebe sa to kedy spustilo ?

saxana000
8. júl 2023

Ja som brala utrogestan na udrzanie.ale kedze srdiecko na kontrole uz nebilo nemalo zmysel ho dalej uzivat v ten piatok vecer uz som si ho nedala a v sobotu rano som zacala hned krvacat

martikabrindzak
12. júl 2023

@janewithane môžem sa opýtať kde sa dá v Ružinove zohnať tu tabletku ?

joannita
12. júl 2023

Niekto tu pisal ze v 8tt je plod taky malicky ze nemusi byt vidiet.
Ja som potratila v 9tt dvojicky a vysli zo mna uz pomerne velke 2 plody vo vakoch, jeden vak mal cca 5 cm

maminkadeticiek
12. júl 2023

@joannita To muselo byt strasne vidiet a zazit.

joannita
12. júl 2023

@maminkadeticiek no bolo to uz davno atak mi to uz pride ok, ale veru vtedy, po asi 10 rokoch snazenia a xy IVF to bol celkom masaker....

janewithane
12. júl 2023

@martikabrindzak cez ambulanciu c.53 sa to riesi. Ak chces viac info napis spravu

martikabrindzak
12. júl 2023

@janewithane písala som

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre