Samovolný potrat a krvné zrazeniny

bibba88
5. júl 2018

Dobry den pred 11 dnami som samovolne potratila, kedze som silno krvacala v nemocnici si ma nechali na 24 hodin a potom ma prepustili domov na samovolne docistenie. Zijem v zahranici a kyretaz je tu ako posledna moznost. Momentalne uz nekrvacam permanentne, ale po toalete ked sa utriem tak stale sa mi tvoria krve zrazeninky... Je to normalne? Ja viem, ze kazde telo sa s potratom vyrovnava inak ale mam obavy. Nemam ani teplotu ani ziadne bolesti. Dakujem za kazdu odpoved.

amalia8
5. júl 2018

Ahoj, davaj si alchemilkovy caj, a krvacanie prejde.

pininka
5. júl 2018

Ja som bola po cisteni a krvacala som vyse dvoch tyzdnov a dost silno. Je to asi individualne.

bianka532
5. júl 2018

@bibba88 je to normálne tou krvou a tými kŕčmi kontakciami sa telo zbavuje zbytkov... bez toho to nejde nejako to musí ísť von... všetko dobre prajem aj to mám za sebou a teraz som v 5 mesiaci 🤗🤗🤗

bibba88
autor
5. júl 2018

dakujem vam za odpovede ste ma trosku ukludnili 🙂

arousa
5. júl 2018

@bianka532 ahoj Bibi, tiež som druhýkrát po SP tehu, v druhom mesiaci momentálne a chcem sa opýtať, čo si myslíš o nádche na začiatku tehu, zväčša zrána mám také tie 😠 žlté hlieny.. Druhý deň ráno dolujem až z päty 😣 kýcham furt, ani Vincentka sprej nezaberá a bojím sa, aby to neublížilo bábu, tie tlaky. Som ešte len v 5tt

arousa
5. júl 2018

@bianka532 viem, že prechladnutie je bežné, ani nič iné neberiem, pri prvom som bola dva razy ale že fest chorá, to som skapínala.. Len teda, či to nejako nemôže uškodiť baby to poriadne sňakanie

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibba88
autor
5. júl 2018

ahoj, ja som mala tiez na zaciatku podobne problemy a v lekarni mi povedali, ze je to sposobene hormonmi, ze je to bezne pocas tehotenstva. Mne odporucili byt trpezliva... takze si myslim ze by to nemalo uskodit babatku. Dufam, ze sa tu u teba coskoro zlepsi. Prajem vela zdravia tebe aj babatku 😀

bibba88
autor
5. júl 2018

@bianka532 tak to ti gratulujem 🙂👏 Mozem sa ta opytat ako dlho ste cakali, kym ste sa zacali snazit o babo, pretoze mne jeden doktor povedal, ze po 6 tyzdnoch mozeme zacat ak budeme psychicky pripraveny...druhy povedal po 2 periodach...

pininka
5. júl 2018

@bibba88 mne povedal doktor ze po troch mesiacoch mozeme, lebo to bol len 5tt. Niekde radia az pol roka, ale to je podla mna zbytocne.

arousa
5. júl 2018

@bianka532 nie, nemám, chvalabohu, už sa mi nos šúpe, tak už to bude len a len lepšie. A to si mala v tomto tehotenstve?

arousa
5. júl 2018

@bibba88 o bábo sme prišli v medzi 7. a 8.tt spontánne, chúďa, už to asi neunieslo z toľkých vírusov naokolo a popravde, aj keď mi bol odporúčený kyret, ktorý som aj podstúpila pre stále vysokú sliznicu, na sex som mala chuť odo dňa prepustenia. Žiadne komplikácie, tak sme opatrne už po dvoch týždňoch išli na to, nie cielene, ale skrátka som mala chuť na milovanie. Za dva mesiace sa mi upravil cyklus na môj pôvodný 23 dňový na deň, lebo som mala pocit, že od potratu akosi ovulujem v čase ms.. Jediné, čo sa vyskytlo za tie teraz už tri mesiace bola cysta, kedy sa mi cyklus predĺžil na 46 dní.. No a po nej to vyšlo 🙂 Držím palce a ďakujem 😉

penelope11
5. júl 2018

Pokial ako pises nemas ziadne bolesti, tak sa podla mna obavat nemusis. Asi ti tam proste este nejaka ta krv ostala a vyplavuje sa z tela pomalsie

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
selest
5. júl 2018

Je to normalne ak nemas teplotu a bolesti. Mozes sa takto cistit aj 6 tyzdnov ako po porode. Zazila som 2x minuly rok v 12tt a 8tt a teraz uz som v 8mom mesiaci 😘

arousa
5. júl 2018

@selest aj si si dala spraviť nejaké vyšetrenia po tých dvoch potratoch?

selest
5. júl 2018

@arousa nie 😕my zijeme v UK a tu az po tretom potrate urobia, celkovo sa tu polovica veci nesleduje tak ako na sk. Ale mne zabudli spravit test na rh faktor a az po druhom mi zistili ze mam negativ a ze mam protilatky tak asi to bol dovod.

arousa
5. júl 2018

@selest po treťom aj tu, tak mi bolo povedané v jednej nemocnice, a ale, keď veľmi chceš, cez obvoďáčku to ide 😉 mne hneď po potrate pichli regu, ale vraj pri prvom to nie je problém..držím palce ďalej 🙂

bibba88
autor
5. júl 2018

@selest drzim palce 😉👍

veronika0122
5. júl 2018

Ahoj, ja krvacam, teda už len špiním tretí mesiac po potrate. Kyretaž vraj nebola nutná tak teda čakám kedy to konečne prejde.

ivec16
5. júl 2018

mne po kyrete povedali pol roka ale po spontalnim potrate nie je podla mna ziadne obmedzenie... ked sa budes na to
citit

ema163
5. júl 2018

Ahoj neviete mi niekto povedať, že ako dlho budem krvácať po kyretáži včera so ju absolvovala..... zamlčaný potrat dvojičky :( nemám to silné len take slabšie a bezbolestné zatial sa to dá v pohode zvládnuť. Sestrička mi hovorila , že keby ma bolelo podbruško mám si dať ibalgin alebo niečo od bolesti čo bežne beriem ....

ivec16
5. júl 2018

@ema163 ja som na piaty den od kyretu zacala krvacat ako pri menstruacii a aj bolesti som mala rovnake, trvalo to ako bezna menstruacia 7 dni, potom prisla az dalsia menstruacia tusim za 7 tyzdnov... ak by si velmi krvacala alebo mala velke bolesti chod spat do nemocnice nech ta skontroluju... prajem vela sil... tiez som mala MA

ema163
5. júl 2018

@ivec16 no ja krvacam vcera viac ked som bola tesne po ale uz ked som prisla domov tak sa to upokojilo a tiez mam tak ako menstruaciu ako nehovorim ze necitim bolesti sem tam ako pri menstruacii a presne ako hovoris lekar mi povedal ze menstruaciu dostanem tak o 7-8tyzdnov prvú

ivec16
5. júl 2018

@ema163 mna presviedcal dr ze to nebola menstruacia ale ja som presvadcena ze bola... ved ked to bol ma tak tie hormony a hcg uz mohli dost klesnut a mozno by som o par dni aj sama potratila, ja som uz mala aj 2 tyzdne spinenie pred kyretom... takze si myslim ze telo sa uz pripravovalo na to ze sa to spusti...

ema163
5. júl 2018

@ivec16 Ja som mala najprv krvácanie skoro tyzden a pol vtedy bolo v poriadku vraveli ze syndrom miznuceho dvojcata preto krvacam...potom zrazu ze len jedno bije normalne druhe slabo...potom už len jedno a nakoniec som uz prestala krvácat a len trošilinku špinila a isla som s tym ze konecne bude dobre a nakoniec nebilo a odmurete a zamlčany potrat 2 embrya :(

ivec16
5. júl 2018

@ema163 to ma mrzi, prajem vela sil ono sa na zo nikdy nezabudne, hlavne nech sa vam coskoro podari znovu

bibba88
autor
5. júl 2018

@ema163 velmi ti drzim palce nech si cim skor v poriadku nielen fyzicky ale aj psychicky 😉

ema163
5. júl 2018

@ivec16 veď toto a strašne som sa rozplakala hneď po zákroku ako ma prebudili,nevedela som to ovládať vôbec :( ale verim,že už bude dobre a asi to tak malo byt.