Smútok z pôrodu

esterka13
6. nov 2022

Ahojte , píšem niečo s čím sa neviem zmieriť s čo si vyčítam do konca života
Pred mesiacom som predčasne porodila v 21. Tyzdni
12 hodín v bolestiach , kontrakciach , lekári, sestričky sa tvárili že je všetko v poriadku a ja som im verila ako prvorodička že mi pomôžu infúzie ktoré mi dali .. až kým mi neodriekam plodová voda o 3 ráno a utekali so mnou na pôrodnú sálu kedy mi povedali že budem rodiť .. nechápala slm v tom šoku prečo , slo, to už? Pytala som ss čo malicka , povedali mi že je koniec
Ako som rodila povedala som sestričke ze sa bojim ze bojim sa vidieť malicku a tak mi ju po pôrode nedali … tuto vedu ľutujem a budem ľutovať do konca života
Po pôrode som podpísala papiere že si telíčko berieme a pochovame si ju
Podpísala som reverz a z nemocnice som sla do domu smútku pozriet malého anjelika lebo by mi nedalo nevidieť ju , následne sme ju pekne pochovali s kňazom
Ale čo mi vŕta hlavou a čo si vycitam že som si ju po pôrode nepomojkala .. prečo :( všetko ten hnev smútok strach bolesť sklamanie v jednom kedy som rodila ach :( tak veľmi to boli že si to neviete predstaviť

xena0
6. nov 2022

Je mi to ľúto... ale nič si nevyčítaj , prajem veľa síl

dzulli1980
6. nov 2022

Nič si nevyčítaj, bola si v šoku, toto sú tak smutné okamihy v živote človeka, že nikto nevie, ako by zareagoval ... sama sebe musíš odpustiť, sme ľudia, slabí, krehkí, zraniteľní ...

savanna
6. nov 2022

Myslim si, ze je to tym, ze je smrt vo vseobecnosti v nasej spolocnosti strasne stigmatizovana. Aj ja sa bojim mrtveho tela. Nie sme na to zvyknuti. Kedysi to bolo ine, ludia vratane malych deti bezne zomierali doma, neexistovali starobince, hospice ani domy smutku. Aj o mrtvoly sa ludia starali sami a pochovavalo sa svojpomocne. Smrt bola beznou sucastou zivota a asi to bolo aj dobre. My sme ju vylucili niekde na okraj a tvarime sa, ze neexistuje, snazime sa pred nou chranit.
Vobec nic si nevycitaj, podobne by zareagovalo vela ludi. Bola si v prvotnom soku a vacsina z nas je tak nastavena, ze sa smrti bojime, ako som spominala. Ked sme potom so smrtou nahle konfrontovani, zostaneme v soku. To sa stalo aj tebe, nemozes za to a ked si sok prekonala, isla si sa s nou rozlucit. Nemas si co vycitat.

seva22
6. nov 2022

Velmi ma boli tvoja strata!
Nevycitaj si ako si sa v tej chvili rozhodla…tak si to citila…mozno si sa bala vidiet ju “tak”,že ťa to bude “prenasledovať”,ten pohlad na nu…mozno kebyze si ju pomojkaš, citila by si sa este horsie a uvazovala nad tym, že by mozno bolo byvalo lepsie,kebyze ju radsej hned po porode neuvidis…ale to uz je vlastne jedno…bola si a navzdy ostanes uzasna maminka pre svoju dcerku, len ona a ten hore vie, preco to takto dopadlo…mozno raz aj ty spoznas ten dovod…ale urcite sa na teba z hora pozera a nechce,aby si sa takto trapila…urcite by chcela vidiet ta raz opat sa usmievat…
Ps:viem ako sa citis, tiez som nedostala šancu vidiet a objat dve zo svojich styroch deti:( je to ta najvacsia bolest!
Posielam ti milion objatí!

simona20201309
6. nov 2022

@esterka13 ach, to sa veľmi ťažko číta. Úprimnú sústrasť. V tej chvíli si to tak cítila a v tej chvíli si sa tak rozhodla. Tak to malo byt, tak je to zrejme lepsie. Mojkala si si ju v brušku celý ten čas. Vedela a cítila, že ju milujes.
Lekári neodporúčajú matke držať mŕtve bábätko a myslím, že vedia prečo. Maju skúsenosti. Nevycitaj si. Možno by ti bolo ešte ťažšie.

simona20201309
6. nov 2022

@seva22 krasne si to napísala 🤍

seva22
6. nov 2022

@simona20201309 ved aj ty! Ale je mi smutno, že si my ženy taketo slova musime pisat…aj ked nie sme dokonale, nezasluzime si prezivat takuto bolest:(

miadi
7. nov 2022

@seva22 presne tak . Ja som tiez nechcela maleho v 18tt vidiet .. no sestricky ma k tomu dotlacili. Ze to je jedna vec ktoru zeny neskor lutuju, Aj kazali odfotit. Podrzala som ho. Ale pre mna to bola prazdna schranka. A bol velmi malicky hlavu este trochu ako mimozemstan. Lahucky ako mala handrova babika. Mojkat sa neda tak maly plod je to smutne ale prazdne telicko bez duse . Tiez spm
Si vravela ze radsej som ho nemala vidiet. Neciti uz nic . Nie je tam .. je to len obal. Je od teba este dalej ako ked bolo zive v tvojom tele. Vtedy si ho citila kopanceky. Autorka pises ze si ju videla v dome smutku.. nerob si zbytocne vycitky po porode si bola v šoku a vybrala si co bolo pre teba najlepsie. Tvoje dietatko uz necitilo nic malo vsetku tvoju lasku kym zilo v brusku. Je to uplne jedno bolelo by ta to rovnako. Teraz je zbytocne sa v tom umarat. Nic zle si neurobila. A utechu by ti to tiez nedalo. Silu prekonat bolest a smutok Musis najst v sebe. Zivot je dar vzacny a krasny. Hoci ho tvoje dietatko nedostalo ty ho mas! Ty potrebujes zit dalej stastna Lebo zijes a zivot ide dalej potrebujes byt v poriadku a casom mozes mat dalsie dieta ktore sa narodi a bude ti robit radost . Rainbow 🌈 baby .

zuzike123
7. nov 2022

V momente pôrodu si išla na autopilota, prirodzené obranné mechanizmy - vytesnať realitu. Potom si to došlo, dieťatko si videla. Skús vyhľadať psychologickú pomoc, cez takúto extrémne stresujúcu situáciu sa budeš sama dostávať veľmi dlho, ver mi, mám dieťa nar. v 26tt.

fineta
7. nov 2022

Je mi veľmi ľúto, aku bolesť prežívaš. Vobec nic si nevycitaj. Spravila si to najviac co si v danej chvíli mohla. Si úžasná. Vzali si ju a pochovali ako sa patrí. Mnoho týchto ľudí končí inak, nedôstojne. Nech ti je útechou, ze sme na tomto svete len chvíľu oproti večnosti. Nech Ťa živí nádej, ze sa tam s dcérkou raz stretnete. 😇❤️ Objímam Ťa @esterka13

esterka13
autor
7. nov 2022

Ďakujem vám , neviete si predstaviť ako ste mi pomohli ❤️

fineta
7. nov 2022

@esterka13 ty si pomohla mnohým nám. Pretože si nás svojou výpoveďou a ťažkou skúsenosťou utvrdila v tom, že s pokorou, láskou a nádejou dokážeme zvládnuť všetko. Si veľmi silná a statocna žena, neboj sa, v živote Ťa čaká veľa šťastných chvíľ.

vysmiatadusamamky
10. nov 2022

Dobrý deň. Veľmi ma mrzí vaša strata. Verím, že tieto dni a týždne sú nepredstaviteľne ťažké. Veľmi dúfam, že máte v okolí niekoho, kto vám tú ťažobu pomáha unášať. Ak by nie, rada by som vám dala do pozornosti projekt www.tanana.sk kde nájdete ženy, ktoré práve pracujú s témou straty dieťaťa počas tehotenstva. Vedia vám poskytnúť aj kontakty na odborníkov na duševné zdravie, ak by ste mali pocit, že potrebujete túto stratu spracovať aj terapeuticky. Prajem vám všetku silu sveta do tohto obdobia.

saxano2222
10. nov 2022

@esterka13
mrzi ma co si zazila a este aj traumaticky zazitokz nemocnice k tomu.
Presne zdielam tvoje pocity ze som si maleho (porod v 20tt, april 2022) nevystiskala a nevypusickovala. My sme nemali rozlucku a pohreb takze som svoju sancu absolutne po….. a premrhala. Ziadny deuhy pokus nikdy nebude 😥
Velmi ma to mrzi leb osi hovorim ze maminky deticky stiskaju a ja som bola asi v soku ci co a nespravila som to :(
Musime verit ze nase pokladiky aspon v brusku citili nasu lasku a ze sme si ich tam dost vyhladkali ❤️ a teraz nas sprevadzaju nasimi kromi a stale citia ze ich lubime a ako velmi nam chybaju.
Este raz ti chcem povedat ze ma mrzi tvoja strata a keby si si chcela napisat o tom, kludne napis sukromnu spravu. Drzim ti velmi velmi palce 🙏🏻

zoeeoz
17. nov 2022

@esterka13 v danom momente si robila vsetko najlepsie ako si dokazala.. nevycitaj si nic, prajem vela vela vela siiil

bambinomio99
17. nov 2022

@esterka13 odporúčim ti jedno chod sama ku hrobu všetko jej povedz, ospravedln sa a poplac si a rozluc sa ešte raz tak skutočne s celou tazobou
Deti nie sú dospelí tie nesudia, netrestaju...len lubia a malinka ta ľúbila neskonale hoc ste sa nevideli

maminkadeticiek
17. nov 2022

@bambinomio99 Presne toto si povedala velmi spravne.Deti mami nedudia netrestaju ale lubia vzdy za kazdych okolnosti.

esterka13
autor
18. nov 2022

@bambinomio99 urobila som to , ja som po pôrode odišla z nemocnice a sla rovno za ňou do domu smútku pred pohrebom pozrela som ju, hladkala, pobozkala , zakryla , obliekla … aspoň to keď už nič :(

maminkadeticiek
18. nov 2022

@esterka13 Urobila si ovela viac ako bezne mamy pri takomto nestasti urobia.Postarala si sa o nu,pripravila ju na jej poslednu cestu.Neurobili to cudzi,bola s mamou ❤

kvetinka75
18. nov 2022

nevyčítaj si to. Vtedy si konala tak, ako si si myslela, že to bude správne. Nakoniec si ju ale videla, pohladkala, bola si s ňou, rozlúčila si sa a to je podstatné. ❤

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre