Som tehotná a opustil ma partner. Tvrdí, že ma už nemiluje

hodiny22
9. jún 2020

Ahojte, som tehotná, a priateľ ma práve teraz opustil. Stále mi tvrdí že ma už nemiluje, a vraví mi že aby som si našla niekoho iného. Ja ho mám veľmi rada , a chýba mi. A hlavne v takejto situácii Mali sme krásny vzťah do teraz, stará sa o mňa, len teraz je to na bode mrazu. Ja doma plačem, kvôli tomu čo mi píše. A že je taký aký je. Nebývame spolu, on pracuje v zahraničí, a ja som doma pri rodičoch. No chceli sme kúpiť byť. Takže chcem vedieť, ženy ktoré ste to mali podobné a také isté. Vrátil sa ku vám a je normálny? Či už po pôrode alebo počas tehotenstva. Podotýkam, že jeho povaha je zložitá, je tvrdohlavý, a ako to on tvrdí tak aj zlý. Tiež nechcem zostať sama s dieťaťom, to som si mohla život zariadiť trošku inak

zuzanka.zuzu
9. jún 2020

to mi je ľúto, ale nikoho neprinútiš, ak sa sám nebude chcieť byť s tebou ☹ bábo je prekvapením či plánované? možno sa zľakol, čo ho neospravedlňuje, ale aspoň by to vysvetľovalo situáciu

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
9. jún 2020

Je mi ľúto, že takú situáciu máš, hlavne teraz, keď by si mala byť v siedmom nebi a rozmaznavana. Aj keď to znie tvrdo, ale teraz by si sa mala radsej zamerať na to, že budeš s miminkom sama, bez neho. Bývaš u rodičov, čiže určite ti pomôžu, neskončís na ulici. Je pochopiteľné, že si smutná nešťastná, plačeš a podobne. Ale neviaz sa na minimalnu nádej, že on sa zmení a bude skvelý partner a otec, tehotnú ženu opustí len úplný chrapun bez chrbtovej kosti. Sam to vraví, že ma ťažkú povahu a je zlý, na jednej strane možno tak to chce dať skutočne najavo, že lepšie ti bude bez neho, ale aj to, že prepáč, že to poviem, že proste už o teba a bábätko jednoducho nestojí, nezaujíma ho to, nechce byť "obmedzený" plačom, plienkami a podobne. Bohužiaľ, dieta tu už je, a vždy, žena to ma horšie. Neviem, či ste ho plánovali, alebo sa "smyklo" ale on momentálne proste o toľkú zodpovednosť nestojí. A navyše, predstav si, že prídu ďalšie problémy, ako to u stojíte? Hoci je to ťažké, ale skôr sa orientuj, že budeš slobodna mamička

hodiny22
autor
9. jún 2020

On mi aj sám povedal že mu ide o to aby som ho už nechcela. Že mi bude lepšie bez neho. Lenže ja som teraz mäkká a citlivá, a hlavne ho potrebujem. Všetko mi už aj doma lezie na nervy. Nemá žiadnu inú, ani ziadnu nechce. Povedal že mu stačilo, a jemu je súdené aby zostal sám. V sobotu došiel domov, a v nedeľu sa vracal do zahraničia. Ja som sa trepala autom nočnou hodinou 170 km k nemu domov, aby som ho mohla vidieť. A keď som prišla k nim tak sme sa ani nezhovárali, len sa otočil povedal dobrú a šiel spať. Ma druhý deň som sa pobrala ráno domov, a ani ma nezastavil. Nemá u mňa už ani žiadne veci, len pyžamo. Ešte stále dúfam v to , že sa možno uvedomí , keď ho nechám tak, že mu ani nenapíšem. Lebo doteraz som mu napísala, a stále to skončilo hádkou. Možno potrebuje čas, a ja by som tiež nemala na neho tlačiť. Skúsim ešte toto a uvidím. On je ťažká povaha , s ním len tak niekto nevyjde

daganov
9. jún 2020

@hodiny22 absolútne súhlasím s @veronika4495, čítaj si jej príspevok dookola a nesnaž sa utešovať tým, že budete raz šťastná rodinka len preto, že to tu niektorej vyšlo. Bohužial nevhodný výber partnera, nebývate spolu, on pracuje v zahraničí, dieťa predpokladám, že plánované nebolo, maximálne tebou. Dúfala si, že si ho dieťaťom pripútaš, no to sa v živote nedeje. Sústreď sa na bábätko, nechaj veci plynúť, jeho nekontaktuj, veď vie, čo je vo veci, ak bude chcieť, ozve sa sám. Ale skôr by som sa začala pripravovať na tú úlohu slobodnej mamičky. Sama vidíš, že on pre teba nerobí nič a ty sa tehotná trepeš nocou za ním.

hodiny22
autor
9. jún 2020

A bábätko v pláne nebolo, mo aj tak sme sa z neho strašne tešili obaja

daganov
9. jún 2020

@hodiny22 si si istá, že ste sa tešili obaja? Lebo u tvojho partnera to vôbec na tešenie nevyzerá.

hodiny22
autor
9. jún 2020

@daganov áno, som si istá, však aj plakal keď som mu ro oznámila. Hneď sa všade chválil. Ešte minulý týždeň mi tiež hovoril že sa teší

jaskolka
9. jún 2020

Neviaž sa na neho, toto nie je chlap do života. Ten má byt "skala" o akú sa más oprieť, nie bábovka, čo podlieha náladam a "ťažkej povahe". Bud nevie sám, čo chce, alebo je len zbabelec. Aj keby sa vrátil, chcela by si toto, stale žiť v neistote, že ako mu prepne, zmení názor, podľa "ťažkej povahy"? Si predstav, ze by si nedajbože ochorela, alebo nejaký vážny problém s bývaním? Co by robil? Teraz si precitlivena, dufas, že sa vrati a budete spolu šťastní. Ozaj chceš takého chlapa pri sebe, čo ťa nechal, keď si ho najviac potrebovala? Stojí to to za to? Keď sa tersz tak hnusne na teba vybodol, a ešte ti aj opakuje, že ti bude lepšie bez neho, tak skutočne nemáš za čím banovat.

larisalarisa
9. jún 2020

Myslím, že bez neho vám bude časom, po dlhom čase určite lepšie. Musí to byť veľmi ťažké a veľmi s vami sucitim.opustit ženu počas tehotenstva je veľká veľká veľká chýba. Nvm , čo by som robila na vašom mieste, ale ja ako niekto nestranný vravím ...aby šiel preč.

jaskolka
9. jún 2020

A skôr sa mi zdá, že on sa snaží sa ti zhnusit, aby si mu, sprosto povedané, konečne dala svätý pokoj, nechce ti rovno asi splechnut, že nestojí o nič také, ako bábätko, rodina, ty, tak to robí takým "utajeným" spôsobom, že vytvára všetko, len aby si ten rozchod definitívne dala ty.
Nechce, aby si za ním chodila, kontaktovala ho, tak maj hrdosť, a úctu aj za to maličké, čo za nič nemôže, a vykašli sa na takého kretena
. Co sa týka jeho reči, že sa teší a podobne, vieš, ale rečicky vie mat chlap? Kolko toho na vraví? Ale chlapa robia skutky a tie jeho svedčia o niečom uplne inom.

daganov
9. jún 2020

@hodiny22 muža ale robia činy, nie reči. Muž, ktorý by bol šťastný, že s tebou čaká bábätko, pôjde za tebou unavený, neunavený ,nie, aby si ty chodila za ním a on ťa má ešte v paži. Neupínaj sa na neho, budeš to mať ľahšie. Toto nie je muž vhodný ako partner.

hodiny22
autor
9. jún 2020

Ja som zasa ten typ človeka, ktorý sa nevzdáva. Takže ako sa poznám, ešte chvíľku počkám. Neozvem sa mu. Vo štvrtok mu zavolám, to bude už doma . Či si niečo uvedomil . Aj jeho mama mi povedala aby som mu dala čas, že s ním je ťažko, čím viac na neho tlačím, tým horšie. A ak si nič neuvedomí, tak sa na neho až potom vykašlem.

daganov
9. jún 2020

@hodiny22 je to samozrejme tvoje rozhodnutie, tvoj život, chápem, že to nie je ľahké pre teba. No tu ti radia ženy, ktoré už majú niečo odžité, nie že by mali patent na rozum, ale niektoré v podobných a možno rovnakých situáciách boli. Každopádne ti držím palce, aby to pre teba a najmä pre tvoje dieťatko dopadlo čo najlepšie.

hodiny22
autor
9. jún 2020

@daganov Ďakujem. Uvidím, ako to dopadne vo štvrtok a podľa toho sa zariadim.

deti95060810
9. jún 2020

no jasné že má v zahraničí niekoho iného...inak by takto nevystrájal. v mojich očiach je úbožiak...

mogaa
9. jún 2020

@hodiny22 žiadne vykašlem sa na neho....stále je otcom tvojho dieťaťa a tým aj ostane....takže po pôrode žiadaj o zverenie dieťaťa do tvojej starostlivosti a výživné ...

komir63
9. jún 2020

@hodiny22 Tvoj chlap je sračka. Navrhni mu výživné ktoré bude platiť 18 rokov minimálne...a potom sa uvidí.

mrkvicka060
9. jún 2020

@mogaa ale ved on musi suhlasit so zapisom otca do RL. Kedze nie su zosobaseni, musia ist kvoli tomu na urad spolu podpisat suhlas. To jednak pochybujem ze on odsuhlasi, a jednak takeho chlapa by som v rodnom liste dietata ani nechcela, radsej by som nechala tu kolonku prazdnu... clovek nikdy nevie komu ako prepne, este aby jej o pat rokov nerobil problemy ze chce zverit dieta.

iwkaa_97
9. jún 2020

@hodiny22 pozri niesi sama 🙂 ja som sa tiež rozišla s partnerom potom čo som zistila že som tehotná 🙂 ochbilu rodím a vôbec sa nezaujíma.. zvládneš to aj bez neho...a najdeš si niekoho co bude teba aj babo milovať 🙂

dajana1983
9. jún 2020

Mne takéto chovanie ani nepríde normálne 🥴nie je schyzofrenik?takéto stavy zo dňa na deň?koľko má rokov?fakt hlas sa o výživné a ruky preč ak si normálna aspoň ty .

ovaaa
10. jún 2020

To, ze ty si sa trepala v noci a tolko km za nim a nedal si namahu sa s tebou porozpravat a ponuknut ti noclah svedci o tom, ze ste mu lahojstajni a ze to nie je partner do zivota, nezalezi mu na tebe a nema pocit zodpovednosti. Bola si len partnerkou na sex do zivota s tebou nikoho nenanutis. Maj svoju hrdost, nevyplakavaj mu, nevolaj, zariad sa ako vies.Maximalne mu oznam, ako si sa rozhodla s dietom a po narodeni si narokuj sudom vyzivne na dieta aj seba.Ak dieta nebudes chciet, vies moznosti.

coochy
10. jún 2020

@hodiny22 dvakrat do tej istej rieky vkrocit netreba. ak sa na teba vyprdol teraz kasli na nho. Ak sa choval tak ako popisujes o to viac kasli na nho. Plac, kric, ulav si a uvidis dobre bude.. a tak ci tak skor ci neskor este dolezie ale ty uz budes nad vecou a "uplne inde" 😊 dufam, ze mas teraz podporu u rodicov a stoja pri tebe... a na svete je tolko dobrych chlapov, ze si ta najde taky, ktory vas bude milovat oboch, aj teba aj babatko 🥰

catherine1989
10. jún 2020

Je to riadny úbožiak, že sa s tebou ani nevie narovinu rozísť, ale robí tak, aby sa ti zhnusil a ty sa naňho vybodla? Koľko má rokov? Veď toto sa dialo za mojich čias na strednej, takéto "vážne" dôvody na rozchod 🤦 našla si si nezrelého chruňa, ktorý sám nevie, čo od života chce. A reakcia jeho matere je tiež za všetky drobné, mám syna a keby sa v dospelosti s prepáčením vysral na svoju tehotnú priateľku, hnala by som ho svinským krokom kade ľahšie. Máj hrdosť, neozývaj sa mu, je mi jasné, že to bude pre teba ťažké, všetky tie hormóny, neistota, ale naozaj teraz musíš byť silná. Ja by som mu len chladné oznámila, že kedze je otcom dieťaťa, po narodení požiadala o zverenie do svojej starostlivosti a budeš si od neho nárokovať výživné

hodiny22
autor
10. jún 2020

Má 30 , a správa sa na 15... je to debil... neozvala som sa mu , ani sa nebudem ozývať, nejako to prekúsnem. Ďakujem že ste mi aj otvorili oči 👌

coochy
10. jún 2020

@hodiny22 jasne ser na nho, ja som sa tiez kvoli takemu trtkovi s rovnakymi vyhovorkami naplakala a teraz sa uz na tom len smejem. ano, nebola som tehotna ale aj keby, no keby dieta malo takeho debila za rodicovsky priklad, katastrofa! ma maminku a ta ho bude lubit 😊 a chuj nech plati!!!!! 😂😂

sense
10. jún 2020

Ma pravdu...nemiluje ta... keby ta miluje sprava sa inac....

nelina1
11. jún 2020

@hodiny22 Je mi to veľmi ľúto. Len sa už pred ním neponižuj, nestojí za to. Už ho viac nekontaktuj. Vytrvaj v tom. Je to zbabelec. Neverím, že nemá inú.

sheila72
15. jún 2020

Vyznie to hnusne, ale podľa mňa nechce skôr to dieťa. Eufória opadla a zistil, že mu to bude na príťaž tzn. "nie je na dieťa pripravený".

dilino
15. jún 2020

Určite si nejaku našiel ked pišeš že je v zahraniči.Takých ako je on mám najradšej dieťa urobiť áno ale postarať sa no to už nie. Je to obyčajný chuj nechce dieťa z vlastnej krvi ser naňho. My ženy si vždy nejako poradime máš rodičov ty ti určite pre začiatok pomôžu a pekné ho daj do RL aby caloval pekné peniaze čo ťa je po ňom raz to bude ľutovať ver mi poradiš si. Aj ked teraz sa to zdá veľmi ťažke veľa žien tu na MK sú slobodne matky a ked si pomyslia akú mohli mať priťaž tak sú radi že aj ked to majú ťažke že nemajú aspoň priťaž ale poklad zdrave dieťa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre