Som v 8. týždni a opustil ma priateľ

lunik18
22. nov 2017

S priateľom sme spolu už 2 roky. Pred pol rokom sme sa rozhodli mať bábo. Konečne sa nám to podarilo a som v 8. Týždni lenže priateľ ako sa to dozvedel najprv sa hrozne tešil a potom zmenil svoje správanie. Nebol stále doma aj keď bol tak sa mi nevenoval. Teraz ma úplne opustil povedal ze si to potrebuje urovnať v hlave. Neviem co mam robiť som na vysokej škole rodičov nemám a neviem ako to zvládnem. Rozmýšľala som nad potratom ale už teraz mám k malému vzťah :( neviem ako ďalej...

miselka281
22. nov 2017

@lunik18 ahoj napis mi, prezila som nieco podobne...

dankolia
22. nov 2017

Bo

dankolia
22. nov 2017

Bože zabit takych chlapov !!

dzjanetta
22. nov 2017

@lunik18 ahoj. Tak tomuto nepochopim..snazite sa o babo a ked to mate on cukne..nechapem takychto chlapov. Drzim ti moc palce..🍀

obsadenemeno
22. nov 2017

@lunik18 no mozno ste mali zacat svadbou....to sa hned ukaze, co v tom chlapcovi je..... pocitam, ze by cukol.
Naozaj nechcem byt hnusna, ale mladi chlapci pod vidinou sexu slubia modre z neba, dieta, stastne az na veky vekov a vlastne hocico, len aby si zasunuli.

A co teraz? No, zacat sa spoliehat na seba. Pozistovat si, na co mas narok. Nepises, ci mas kde byvat, ci mas este nejaku inu rodinu.

ale inak, takmer rovnaky pribeh tu koloval pred niekolkymi mesiacmi......

lavieenrose
22. nov 2017

nuz to je dan za to ze niekto chce zacat od konca...spolocne byvanie svadba az potom dieta..ked to zacne naopak casto sa to konci rozchodom..a potom nevinne dieta trpi v nekompletnej rodine..

ukulela
22. nov 2017

@lunik18 nemas rodicov, si na VS, coho zijes? kde byvas? maf nejaku financnu rezervu? ci sa chlap vrati, ci nie - musis byt pripravena na najhorsie. teda na to, ze na dieta ostanes sama. musis mat opredstavu o zakladnych veciach.
1. byvanie
2. peniaze
potom mozes riesit vyzivne . odkladaj si uz teraz bloky - aj od lekara, ak daco platis, vitaminy, teho oblecenie na teba - z toho vsetkeho by ti mal cast zaplatit. netlac nanho, ries to s co najchladnejsou hlavou ....

silvinkakrajcirova
22. nov 2017

Nechod na potrat babo za to nemoze 😢 nieco uz vymyslis drzim palce ...aspon mas nejake byvanie?

deti95060810
22. nov 2017

@ukulela tiež ma napadlo kto jej platí VŠ... asi detský domov...😉

zinica
22. nov 2017

@deti95060810 predstav si, ze v SR mame statne vysoke skoly, ktore su zadarmo. A velmi jednoducho ziska clovek bez rodicov socialne stipendium, ktore urcite pokryje byvanie na internate a stravu. Na ostatne sa da zarobit aj popri studiu.

ukulela
22. nov 2017

@zinica preto sa pytame, v akej je situacii. zalezi od VS, popri narocnej skole je brigadovanie tazsie. ked s frajerom dieta planovali, minimalne on je snad zabezpeceny, s nejakou viziou byvania a prijmu. ona nemusi byt z DD, mozno rodicia umreli, mozno je zabezpecena ... tazko jej radit, ked nevieme, co - mozno len potrebuje psychicku podporu, mozno nasmerovat rovno na nejake krizove centra, mozno by vedeli pomoct "svokrovci" - nie s tym, aby sa chlap vratil, ale s riesenim byvania, alebo podporou ...

deti95060810
22. nov 2017

@zinica a predstav si že na takú VŠ štátnu chodí aj syn a úplne zadara to nie je....Takže nemusíš byť múdra.😉
ale aké sú soc. štipendia neviem, možno ozaj na úrovni...🙄
inak prežila som to isté na Vš - tehotenstvo, dieťa.... no poviem ti, zbytočne si človek skomplikoval život...😉 ale nato prídeš asi až neskôr....

beky1813
22. nov 2017

Zeny, dnesne zalozenie konta, autorka neodpoveda, klasicky vymysel

obsadenemeno
22. nov 2017

@ukulela ja by som chcela vediet, ako to "planovali"..... uz tu bolo zopar takych tem, ze sa pytali, ako oznamit "planovane" tehotenstvo rodicom, alebo podobne ako tento pripad - planovali a ako sa plany podarili, chlapcek dostal "cold feet". Proste mu asi az teraz doslo, ze pod planovanim on myslel niekedy v neurcitej, velmi vzdialenej buducnosti, ona myslela hned, co tam po skole, co tam po tom, ze nemaju nic zabezpecene.

A ako je uz dobrym zvykom, zakladatelka temy nereaguje. Ja keby som bola v zufalej situacii a napisem na kona, tak cakam netrpezlivo na odpovede a aspon teda prihodim viac detailov o situacii.
Inak sa moze pytat do aleluja, ze co robit. Asi sa uz len modlit, aby dostala rozum, a nabuduce si dala lepsi pozor ze co a s kym si planuje.

deti95060810
22. nov 2017

@beky1813 nemusí to byť až taký výmysel....

h2
22. nov 2017

@beky1813 Nechápem, prečo sa tu na koníku toľko rieši, či je nejaká téma výmysel, alebo nie. Prečo by to mal byť výmysel? Nie je to ani vtipné, ani neslušné, ani šokujúce, aby sa tým niekto bavil. A to, že konto bolo založené dnes? Aj ja som si založila konto vtedy, keď som potrebovala poradiť, to je normálne.

beky1813
22. nov 2017

@h2 a ked si potrebovala poradit, reagovala si? Podobne temy sa tu objavuju velmi casto, vzdy novy nick, jeden prispevok a viac nereaguje, nenapise detaili a zeny sa tu dotahuju a o to im ide 😉

obsadenemeno
22. nov 2017

@h2 ale pocitam, ze si reagovala, nie len zalozila temu a odvtedy ani buuu, ani muuu.... 🤐

h2
22. nov 2017

@beky1813 No, to je teda pravda, že vždy, keď som založila tému, tak som aj reagovala, doslova som čakala na odpovede. Tak neviem, možno autorka nemá čas.

beky1813
22. nov 2017

@h2 tehotna studentka VS? Co je zufala a nikoho nema? Urcite sleduje a smeje sa na tom

deti95060810
22. nov 2017

@beky1813 tehotná študentka na VŠ? Bežná vec...len ako som napísala vyššie, každá si skomplikuje študentský život...
a ak autorka nemá nikoho - rodičov - tak to je nepríjemná situácia....

beky1813
22. nov 2017

@deti95060810 sama pise, ze nema rodicov

deti95060810
22. nov 2017

@beky1813 áno, prečítala som si...

obsadenemeno
22. nov 2017

@h2 ale cas zalozit temu mala?

malasandrika
22. nov 2017

Možno neodpisuje preto, lebo sa pilne venuje štúdiu 😄😄
Vždy sa pousmejem, keď niekto v mladom veku uvedie, niečo v štýle že - ,,sme UŽ 2 rok spolu a pred pol rokom sme sa rozhodli mať bábo". A zrazu ,,otecka" nie je.

lunik18
autor
24. nov 2017

Bývali sme spolu, svadba tiež bola v pláne. Na školu mi prispievala Babka ktorá však vážne ochorela a popri škole brigadujem... Priateľ mi tiež finančne pomáhal bývať budem mať kde len popri malom nebudem stíhať robiť

oskvarka
24. nov 2017

@lunik18 budes mat narok na rodicovsky prispevok plus dostanes prispevok pri narodeni dietata... vybavicka pre dieta sa da zriedit velmi lacno dnes je vsade plno veciciek ked clovek necaka ze musi mat to nove z obchodu tak na prve roky sa fakt zariadis ak niesi narocna v pohode... ak mas kde byvat za nejaky rozumny peniaz mozno by si to zvladla s nejakym individualnym studijnym planom... ale to chce aj nejaku pripadnu obcasnu pomocnu ruku... platene strazenie si asi dovolit nebudes moct akze skorej nejaku kamosku spriaznenu dusu alebo nejakych vzdialenejsich rodinnych prislusnikov... brigada ci praca s dietatom nieje uplne vylucena ale uz clovek nemoze robit cokolvek...
priatel mozno potrebuje trochu rozdychat a zase mu to prepne naspat ale tak na to by som sa nespoliehala.. drzim palec, verim ze to zvladnes ked zvladas Vysoku skolu za tvojich rodiinych podmienok tak to urcite das...

ukulela
24. nov 2017

@lunik18 rodicovsky, prispevok pri narodeni, no hlavne urcite ries od zaciatku vyzivne. ziadna dohoda bez sudu, ries to sudom. potom uvidis, ake pripadne davky ti este vyjdu.
ked je babka chora, nebudete byvat spolu? mohla by si si vybavit iopatrovatelsky na babku.
nejaku brigadu z domu skus vymysliet ... aku mas strednu? nevies robit uctovnictvo?

mimiqa
24. nov 2017

@lunik18 naber silu....male si nehaj...jedina radost na svete..zvladnes to.....posielam vela vela energie....aa hlavne nech sa ti na vsetko dobre obrati🤗😉

anonym4
9. apr 2019

Mňa nechal ex tiež v 8tt a ostala som na všetko sama a bez ničoho. Boli sme spolu 8,5 roka a takto to dopadlo. Pomohla mi najbližšia rodina a teraz mám krásnu 3-ročnú dcéru, manžela, ktorý si malú osvojil a je s nami od jej narodenia 🙂 takže hlavu hore, všetko sa dá zvládnuť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre