Viacnásobné umelé prerušenie tehotenstva

17vicky17
1. apr 2015

Ahojte,

vopred ziadam snazilky a matky, aby sa zdrzali odsudzovania ma a poradili mi k teme.

Chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s viac-nasobnou interrupciou a po akej dobe sa im podarilo opat otehotniet.

Vopred dakujem!

misaelka
1. apr 2015

@17vicky17 urcite sa to da. viem o zene co bola na upt 5x otehotnela len co sa otrela o slipy... svoj subjektivny nazor na taketo zeny si necham pre seba v zaujme konstruktivnej diskusie.

sofia2008
1. apr 2015

Kamoskina mama bola na 7!!!! Interrupciách a mala v pohode potom este dcéru bez problemov

devonrex
1. apr 2015

Ahoj,

viem o dvoch pripadoch.
Prvy: dvakrat umele prerusenie tehotenstva a chcene tehotenstvo po polrocnom snazeni
Dryhy: opat dvakrat prerusene tehotetenstvo a chcene tehotenstvo okamzite po prvom nechranenom styku

maznacik007
1. apr 2015

presne tak v tomto spravodlivost nie je ... ta co by chcela nemoze mat a tie co nechcu chodia na UPT...

misaelka
1. apr 2015

@maznacik007 asi tak... niekedy mam pocit, ze sa zodpovednost nenosi... 😒

zeleny_cajik
1. apr 2015

Bez toho, aby si zbytočne rozvírila vášne, si môžeš vyhľadať témy o zamlčanom potrate a kyretáži. V princípe to asi bude podobné, t.j. ako dlho po kyrete sa dá/odporúča otehotnieť.
napr. tu: https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/kedy-ste-otehotneli-po-kyretazi-hrozi-potrat/

Snažím sa zdržať odsudzovania, ale smutno mi z toho je... stať sa môže všeličo a osobne sa snažím nájsť vždy pochopenie pre ženy v tejto situácii ... ale že opakovane... ☹ 😔

misaelka
1. apr 2015

@zeleny_cajik ja som kedysi upt strasne odsudzovala staci si pozriet prispevky do predch. tem. ale vzdy si poviem ze som rada ,ze sa za toto nebudem musiet zodpovedat v sucasnom ani buducom zivote (nie som veriaca). bojujem s neplodnostou uz 2roky a viem aky silny stres a uzkost prezivam... snazim sa vcitit do koze tej zeny... co ak jej sposobuje rovnaku uzkost ze bude matkou ako mne ze babatko nebude? len to slovo opakovane... 😔

17vicky17
autor
1. apr 2015

Dakujem Vam velmi pekne za prispevky.

My si ideme davat teliesko na 3 roky, lebo dovtedy si este potrebujeme zariadit neake veci, aby babatko prislo do uplnej rodiny s pevnym zazemim..

Pravdupovediac teliesko sme chceli davat hned po prvom UPT, ale nastali dake komplikacie a ked som sa za dokinom na kontrolu kvoli zavedeniu telieska, obaja sme ostali v soku, ze som tehotna.

Plne chapem Vas nazor, avsak pre dobro dietata by urcite nebolo narodit sa teraz do situacie v akej sa nachadzam s mojim partnerom...

kaktusik007
1. apr 2015

@misaelka a to, ze ist na upt bolo zrovna zodpovedne rozhodnutie tej zeny, to ta nenapadlo? aj ked ano - viacero upt so zodpovednostou rozhodnutia nema asi nic spolocneho... . :(

baby, pozrite... to, ze niektora bola v minulosti taka, ze sla viackrat na upt.... to neznamena, ze sa vekom nezmenila a ze teraz dieta nechce... a autorka temy sa iba spytala, ako dlho to trvalo kym otehotneli...

vam by sa ako pacilo, ak by vase nezodpovedne chovanie z mladosti vam otrepavalo okolie este dalsich 20 rokov potom, ako ste sa nezodpovedne spravali???

ved na prijme do nemocnice s dietatom.. neviem ako vas, ale mna sa vzdy pytaju, z kolkej tehotnosti sa dieta narodilo.... okrem ineho...

@17vicky17 je to individualne... niektore zeny beru roky hak, a potom zistia, ze sa im ani netvoria vajicka a hormony cele roky do seba ladovali totalne zbytocne.... tym, ze spravili lekari upt - tym mohli, a nemuseli, spravit dozivotne nasledky.... pytas sa na nieco, co ti sice statistiku dat moze, ale kedze je to velmi individualne, tak aplikovanie tej statistiky je takmer nemozne.... vstupuje tam velmi vela premennych

sjuzan77
1. apr 2015

Robi ti to dobre sposobovat bolest zenam, ktore tu maju naozajstne problemy? Pravdepodobne sa dobre zabavas, inak si neviem predstavit, naco rozoberas uz v tretej teme tu istu vec, najma taku haklivu. Nahlasujem temu.

https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/sanca-otehotniet-po-viacnasobnej-kyretazi/
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/5-dnovy-festival-v-stvrtom-mesiaci/

misaelka
1. apr 2015

@sjuzan77 pripajam sa. kaslite na to. @admin nech zamkne temu. nekrmte trolla 😎

zeleny_cajik
1. apr 2015

@kaktusik007 naozaj sa snažím nesúdiť nikdy ženy v tejto situácii. V žiadnej téme som to neurobila a nie som ani za zákaz UPT. Viem, že sú rôzne okolnosti a každá ich rôzne zvládame, resp. nezvládame... ale mám za to, že pre ženu so zdravo nastaveným morálnym kompasom je UPT minimálne nepríjemná situácia, ak nie rovno trauma a že sa do tej situácie dostane znova... no tu hľadám to pochopenie veru ťažšie.
Inak domnievam sa, že skutočné dôsledky toho rozhodnutia pochopí žena po UPT až vtedy, keď sa stane matkou, spätne sa na to asi bude aj ona sama pozerať inak. Hoci aj nemálo matiek ide na UPT, mám pocit, že to vnímajú citlivejšie, nie ako anulovanie nejakého nežiadúceho problému, akoby sa ani nikdy nestal....

maznacik007
1. apr 2015

Zodpovednost je ak žena rieši antikoncepciu /ochranu pred počatím/ a nie sa zbavuje plodu. Aspon ja to teda vnimam takto.

usacek79
1. apr 2015

@17vicky17 nuz ja ti poviem takto, v 70-80-90tych rokoch chodili zeny na UPT ako na klavir, len sa o tom nehovorilo, kedze v podstate neexistovala antikoncepcia, resp. nebola ziadna osveta okolo toho, tak to zial fungovalo takto - najma v manzelstvach, kde sa muz odmietal chranit (ved si nebude davat gumu pri vlastnej zene! 🙄 ), to takto velmi casto fungovalo, samozrejme hovorim primarne o vacsich mestach, nie dogmatickom cirkevnom prostredi (hoci si nerobme iluzie, ze aj mnohe z "veriacich" to takto neriesili). Statistiky hovoria uplne jasnou recou, pocet UPT od konca 90tych rokov rapidne klesa, dovtedy to bol proste "standard".. Osobne poznam niekolko sucasnych 50tniciek, ktore boli aj 5x na UPT a pomedzi to deti rodili, lebo proste otehotneli kazdu chvilu (a su to vzdelane, uspesne zeny, ziadne socky). Takze co vidim tieto zeny, vsetky deti maju, a nie jedno, takze u nich UPT nezanechalo ziadne fyzicke skody. Otazka je, ci boli najprv na UPT a potom az mali deti alebo najprv dieta a potom UPT a dalsie deti medzitym, ale UPT nie je nic ine, ako kyretaz, ktoru pri spontannych potratoch robia lekari celi nadseni ako na beziacom pase a ak to neposkodi schopnost otehu u tychto zien, ktore nepotratili dobrovolne, preco by malo u tych, ktore bol ina UPT, telo ten zakrok nerozlisuje, ze z akeho dovodu sa stal...

usacek79
1. apr 2015

@17vicky17 jaj a este - aby som to zas negatelizovala, kazdy zakrok a zasah do tela nesie iste riziko, akykolvek, hoci aj vybratie slepeho creva, ze sa nieco pokazi, toboz opakovany, ale to sa stat moze a nemusi, pochopitelne s tym clovek musi ratat...

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
1. apr 2015

...ja viem,ze kamaratka bola na upt 2x a uz vyse pat rokov je ich snazenie marne ☹

...tiez chceli mat babo v "lepsej"situacii,...ale nikdy nie je "lepsia"situacia...
teraz maju vsetko....splnene parcovne,osobne,spolocne a este neviem ake sny mali...ale babo nie ☹

pribinak
1. apr 2015

@17vicky17 adopcia?

17vicky17
autor
1. apr 2015

@sjuzan77 nechapem, komu robim zle. hladam otazky na moje odpovede, na to presne toto forum je. Mrzi ma, ak to takto beries, nikoho som sa nechcela dotknut.

usacek79
1. apr 2015

@17vicky17 pardon, neviem co za novotvar som to omylom napisala - malo tam samozrejme byt "nebagatelizovala", nie to "negatelizovala" 😀

sjuzan77
1. apr 2015

@anetkaadamko som presvedcena, ze autorka klame. V priebehu 3 dni 3 temy, v prvej bolo prve tehu ukoncene spontannym potratom, druhe malo byt upt, najskor kvoli operacii laserom, potom chcela ist na kyret kvoli festivalu. V druhej teme si chcela asi pohladkat ego utesovanim od zien, pretoze rozobera, ze si dieta necha a pojde na ten festival. Dnes sa vyjadruje, ze aj prve tehotenstvo bolo upt a chce ist na dalsi potrat, pravdepodobne kvoli festivalu. Len mi vysvetli @17vicky17 , preco si pred 2 dnami vyplakavala, ako velmi tuzis byt matkou, ale vyssia moc ti v tom brani...

17vicky17
autor
1. apr 2015

@anetkaadamko iba sa pytam, zvazujem vsetky moznosti...nechytaj ludi za slovicka, prosim.

17vicky17
autor
1. apr 2015

@sjuzan77 kazdy prispevok bol pravdivy, preto prosim, ak ma uz chces ako terc, poriadne si prestuduj co a akym stylom pisem...

Kazdopadne, som zmatena, sklamana a zvazujem vsetko mozne...navyse som v tom uplne sama. A vobec - nikomu nemusim vysvetlovat, v akej situacii sa prave nachadzam a preco sa vo mne naskytavaju vsrtky tieto otazky,

Ttot forum ako aj ostatne boli len cisto informativne....ziadne zavery som nespravila a stale sa rozhodujem, co je najlepsie pre mna i pre dieta.

terezka1947
1. apr 2015

@17vicky17 ....vies,nikdy nie je naj situacia-ver,ze na dieta nie

niektore mamicky maju to stastie,ze si tehotenstvo vychutnavaju,uzivaju si aj matersku,rodicovsku....ale tych az tak vela nie je....takze nech ta nematu ani stastne profily na MK....
naj,co mozes pre seba a dieta urobit je,ze si ho nechas a vychovas ako najlepsie vies
budes mat ty klud v dusi a urcite aj odmenu za trapenie raz od dietata
a co a ako trebars partner...hmmm...to vies iba ty,ale iba kvoli partnerovi,jeho prip.nerozhodnosti si kazit zivot dalsim upt a rizikom,ze si cestuu pre deticky zahatas....neviem,ci stoji nejaky muz za to ☹

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
1. apr 2015

@fidka79 vies,co je horsie???ze teraz "zavidia"nam...teda zavidia...skratka,je im luto,ze my deti mame....ze mame ine problemy,to nevidia 😀
tazke utrpelo aj nase kamaratstvo...leeeebo my mame deti 😒

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
17vicky17
autor
1. apr 2015

@fidka79 to boli silne slova, avsak uz hore som uviedla, mze sme planovali teliesko, avsak nedalo sa hned po prvom zakroku...preto ho chceme nasadit okamzite teraz. Myslim, ze v 28. rokoch mat dieta je akurat.

17vicky17
autor
1. apr 2015

ale na toto vas nazor nepotrebujem...ako som vas ziadala uz vyssie, prosila som o radu,, kedze som v koncoch....a nie o odsudzovanie, ktore mi to vsetko robia este tazsim

misaelka
1. apr 2015

@17vicky17 najprv ziadas o nazor, vyvolas diskusiu a potom odmietas nesuhlasne postoje...takze
a) bud si troll, ktory sa bavi rozduchavanim diskusii
b) ti ide len o potvrdenie svojho nazoru, takze nesuhlasne apriori odmietas-ale nevidim ani stopy po tom, aky nazor vlastne zastavas, cize neviem co touto temou sledujes najlepsiu odpoved na otehotnenie po upt ti aj tak da gynekolog, kt. pozna tvoje telo aj tvoj stav. kazdy sme individualita takze tazko pausalizovat ako sa tehotnie po upt, niekomu to ide, niekomu nie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre