Viacnásobné umelé prerušenie tehotenstva

17vicky17
1. apr 2015

Ahojte,

vopred ziadam snazilky a matky, aby sa zdrzali odsudzovania ma a poradili mi k teme.

Chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s viac-nasobnou interrupciou a po akej dobe sa im podarilo opat otehotniet.

Vopred dakujem!

lubka1983
16. apr 2015

@studentkazuzka prepac ,ale to su take otazky citlive ,ze malo kto podla mna na to odpovie.mozno odpovedia ,ale v hrckou v krku a zo slzami v ociach...prajrm ti vela stastia v studiu

sibalka21
16. apr 2015

@sjuzan77 hej pochopila by som keby to dala na jeden príspevok ale nie spamovat s tým všetky diskusie,

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadulka256
16. apr 2015

skús zájsť po radu na stránku www.poradnagynekologa.sk

majkat1
16. apr 2015

@17vicky17 fuha veru tazka tema.ale musim sa pripojit neviem v akej si sitiacii takze tazko posudzovat.neodsudzujem nikoho za rozhodnutia ake spravili ci spravia.ale je mi velmi smutno taketo nieco citat.mne sa prva dcerka narodila ked manzel nemal pracu ( po navrate zo zahranicia) asi rok a nemal ju este dlsieho pol roka.zili sme u svokrovcov.usetrene peniazky sa nam kotulali prec a to sme len kupovali zakladne veci.potom som znovu otehotnela ked mala dcerka 7 mesiacov ( to uz manzel ptacu mal) ale prisla som o babatko.a nakoniec sa mi narodila i dalsia dcerka ale poviem ti ze este i teraz po rokoch si spomeniem a je mi smutno ze som o to druhe babatko prisla.myslievam na to ake to mohlo byt mat ho pri sebe.takze tymto vsetkym chcem len povedat ze keby sme cakali na vhodne podmienky pre dieta tak ho asi ani doteraz nemame.clovek chce nieco stale- dobru pracu,lepsiu pracu,vlastne byvanie, co to mat nasporene.....vzdy sa najde vyhovprka preco teraz nie.ale tvoje rozhodnutie je co spravis.ty budes musiet s tym zit cely zvysok zivota.a telo sa meni co ked po rokoch bude otehotnenie ci donosenie omnoho tazsie ci dokonca nemozne.drzim palce nech sa rozhodnes spravne.neviem v ktorom si tyzdni ale ak by si nahodou sla k lekarovi a pustil ti srdiecko toho drobca tak neviem neviem ci by sa ti slzy nekotutali od dojatia.aspon u mna to tak bolo .este raz drz sa

studentkazuzka
16. apr 2015

@sibalka21 : Dobrý den, omlouvám se, pokud jsem se vás nějak dotkla. Ale nevím, čím vás konkrétně otravuji. Nemám se za co stydět, mým úkolem je zpracovat dané téma. Vím, že je citlivé, ale bohužel i takové případy se stávají. U několika takových porodů (potratů) jsem byla přítomna a ženy si často ztěžují na personál během porodu (potratu). Že jsme necitlivý a že je neumíme podpořit. A odkud má ten personál popř. veřejnost vědět, jak se má k takové ženě chovat, když dle vašeho názoru se máme stydět zeptat na vaše pocity a názory? Poradíte mi?Já přece nikoho do vyplnění dotazníku nenutím, můj příspěvek můžete zcela ignorovat. A pletete se jsou ženy, které jsou ochotné anonymně vyplnit mé otázky a já si toho nesmírně vážím.

studentkazuzka
16. apr 2015

@sjuzan77 . Děkuji vám za vaše odpovědi, moc jste mi pomohla. S pozdravem Zuzana Zarembová

studentkazuzka
16. apr 2015

@sjuzan77 Děkuji vám za vaše odpovědi, moc jste mi pomohla. S pozdravem Zuzana Zarembová

17vicky17
autor
24. sep 2020

Ahojte. S radostou oznamujem, ze sme 3.krat tehotni a tentokrat sa uz tesime na drobca!!!

mineralwater
25. sep 2020

@17vicky17 gratulujem k tretiemu dietatku. Na diskusiu som narazila nahodou.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mineralwater
26. sep 2020

@fidka79 kedze je tretikrat tehotna,caka svoje tretie dieta.
co spravila s prvymi dvoma je len na nej a jej svedomi. i ked pre mna je kazda zmienka o niecom takom zdrvujuca,pretoze povazujem pravo na zivot za zakladne ludske pravo. no mnoho ludi mysli pri twj vete len na zivot svoj. verim,ze ju to nedobehne pocas vyssich stadii tehotenstva alebo po porode,ked uvidi svoje dieta vyrastat a bude mysliet na to,ako by asi tie prve dve vyzerali a ako by sa zo surodenca tesili.
no sudit ju nechcem a nebudem. prajem pevne zdravie obom a spokojnost.

17vicky17
autor
26. sep 2020

@fidka79 to bolo krute. Ako to mozete napisat? Dufam ze sa babo narodi zdrave. Chcela som Vam len ukazat ze po rokoch sa clovek pozera na svoje rozhodnutia inak a ja svoje lutujem ale verim ze teraz to bude vsetko v poriadku.

17vicky17
autor
26. sep 2020

@mineralwater dakujem ❤

17vicky17
autor
26. sep 2020

Vopred som prosila ma neodsudzovat...neprajem nikomu nic zle a uz vobec nie zazit to, cim som si presla ja. Najviac si zelam zdravie mojho dietata ako Vy vsetky tak prosim, nebudme na seba zle. Kazda mame svoj zivotny pribeh a nesieme svoj kriz.

mandarinka555
26. sep 2020

@sjuzan77 Jasné, že klame...najprv píše, že si s frajerom musia zariadiť ešte nejaké veci...potom, že je zmätená a na všetko je sama....o ostatných témach ani nevravím ☹

17vicky17
autor
27. sep 2020

Da sa neako tato tema uzavriet? Uz si nezelam dalsie prispevky, komentare. Je mi z toho nagrc

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre