Lenivé mamičky, alebo keď niekto nestíha

dana_l
9. nov 2014

pridavam prispevok od mamicky jedneho dietata o jej pohlade na to, kedy je niekto lenivy ked nema upratany dom

Podla mna deti vzdy budu len vyhovorka.Sice mam zatial len jedno,no ked bude druhe,to prve bude do 15-tej v skolke,takze zasa vsetko postiham ;)

tesim sa na vase postrehy

wolfie
9. nov 2014

@dana_l no tak to jej drzim palce...prva dcera bola od malicka samostatna jednotka, vedela sa sama zahrat, zabavit, vsetko som stihala...mladsia dcera je mala prisavka, niekedy pisti aj vtedy, ked na nu len prestanem pozerat a nestiham vobec nic!! takze sa ucim upratovat a varit s malou v manduce...vsetko robim na 30x, lebo nevydrzi sama, jedine ak ma naozaj dobru chvilku, inak neustale vyzaduje moju pozornost, nevravim o jej mizernom spanku (max. 30minut)...takze nech mila mamicka mudruje, az ked bude mat to druhe dieta a bude "spolupracovat"

dana_l
autor
9. nov 2014

este pripomienka - mamicka je doma na materskej dovolenke. takze nechodi do prace.

muchacc
9. nov 2014

moja je strašne aktívna čo upracem rozhádže nikdy som ani lenivá nebola ale kým ja vyvesím prádlo obývačka je hore nohami a čo ju mám priviazať o stôl?Aby bolo upratané?je to dieťa a hlavne že ma úsmev na tvári a každá slušná návšteva sa prvé ozve a aj ak príde a ma v hlave rozum tak si rozhádzané hračky nevšíma a kto chce si bordel nájde 😀

mummy01
9. nov 2014

Haaaaa,tak ja sa dost smejem 🙂 ked bude na materskej s druhym tak jej starsie najskor ani do skolky nevezmua to potom len zacne ta prava zabava 🙂

gubcikova
9. nov 2014

upratané mám tak len 2 hodiny zo dňa.aj to ked deti spia 😀

sissy27
9. nov 2014

@dana_l no ja som mala susedu, čo mala 3 deti, dvoch školákov, z toho jeden chodil do špeciálky pre problémy so sústredením a poruchami učenia, k obedu ich mala oboch doma, s mladším na materskej, a muža chuja... žili skromne, ale vždy som ju obdivovala, že pri 3 deťoch mala čisto, navarené, upratané, deti úžasne vychované a ešte aj o toho svojho kreténa sa stíhala starať... možno preto, že nevisela pol dňa na nete a neriešila somariny...

katey
9. nov 2014

@dana_l predpokladam ze aj to jedno dieta ma maximalne pol roka 🙂 my sme momentalne vo faze toho citatu, co tu nedavno koloval "mat doma dvojrocne dieta je ako zapnut mixer bez vrchnaka" takze cely den upratujem a on cely den rozhadzuje.. minule som asi 4 hodiny upratovala skirnu, lebo akonahle som uz konecne dala kominik do policky, to bola vyzva a kominik bol bud na zemi cely, alebo len vrchne tricka , takze trening mojej trpezlivosti 😀 ale tak vela stastia jej prajem 😉

zita19
9. nov 2014

@dana_l ja som sa vyjadrila v povodnej teme... Ale zopakujem podstatu pre tych co to nestihli: Nie som bordelarka, neznasam ked je okolo mna neporiadok, ale pulirovanie domacnosti nie je mojim zmyslom zivota. Dokonca vypulirovana domacnost nie je ani v TOP 10 mojich priorit. Chvalabohu sa viem realizovat aj inac ako putka domaca...

monickapd
9. nov 2014

Ja popravde nerozumiem na čom sa smejete.... ja mám tri deti, muža v zahraničí a stíham vždy všetko a sama..a pritom chodím aj do práce, len brigádne, ale chodím 🙂 A tiež mám najmladšieho mojkáča, takže vsetky tie nestíhačky sú "len výhovorky",, všetko sa dá, keď sa chce..len si treba nájsť spôsob, nie dôvod., :-P

babaker
9. nov 2014

Mile sutaziace!
Vyhlasujem sutaz v tom, ktora z vas ma najkrajsie a najlepsie vyupratovanu domacnost a k tomu najviac deti!
Vyhrava ta, ktora prva prida aj fotky, resp. video - najlepsie ak sama bude v spodnom pradle ako je tu uz dobrym zvykom.
Porota v zlozeni ja a Ja budeme prihliadat na absurdnost vsetkych prispevkov, budeme sa vsak nadalej tvarit, ze verime vsetkemu, co tu citame a lajkovat, co nam sily budu stacit.

iwesska
9. nov 2014

@monickapd No dobre, mas tri deti, ale mi nehovor ze ten 11 rocny ti prevracia hore nohami vsetky miestnosti. Este mozno tak ta 4-rocna, ale kedze je to dievcatko predpokladam, ze sa hra uz uvedomelo. Takze jediny kto moze robit najvacsi neporiadok je ten najmladsi, ktory ale este nie je vo veku, kedy to dokaze tak radikalne. Tiez mam kamosku, ktora ma dve deti s rozdielom 2,5r, akurat ze ten starsi NIKDY neporiadok nerobil, nikam nelozil, len sa pekne hral aj niekolko hodin s autickami, stavebnicami. Este mi sama hovorila ze sa doma nudi, vsetko ma vyluxovane, ani len suflik jej doma neotvoril. Potom sa jej narodil druhy, od babatka hyperaktivny, vsade lozi, vsetko otvara, nevydrzi na mieste. A ups, zrazu mi hovori, ako sa jej zivot obratil, ze nevie co ma robit skor 🙂 Moja mama to iste, obaja s bratom sme sedeli kde nas posadila, nevedela co su to popisane steny, povyberane sufliky atd, atd..Takze nemozes porovnavat deti a deti. Tie co maju hyperaktivne dieta doma, vedia o com to je, zvlast ked cele dni beha a skace ako opica a mas pri nom male babatko, ktore sa este nevie pohybovat. Vtedy si rozmyslis ci budes upratovat, alebo radsej s nimi zabranis urazom. A ano popri tom aj varim, peciem denno-denne, periem, zehlim a hlavne sa venujem tomu starsiemu, ktory NECHODI do skolky, takze mu treba robit celodenny program /okrem chodenia von, tvorenie ako v skolke, pretoze len vtedy je kludny a nerobi hluposti/. Nasa psychologicka by ti vedela rozpravat o tom, ake to je s nim "jednoduche" si zorganizovat cas. Takze u nas sa upratuje zasadne len vecer, lebo rano odkedy sa zobudi to tu je ako po bombe, az kym zase nejde vecer spat. A kto ma pocit pri pohlade do nasho bytu ze som leniva, nech sem nechodi 😀

libka1
9. nov 2014

Ja nestiham, aj som niekedy leniva, vylozim nohy a nic nerobim, aj mam brigadu ktora mi zaberie minimalne 4 hodiny denne, niekedy aj 8, ak je akurat vela toho a to som este pred 3 tyzdnami chodila do svojho staleho zamestnania. Mam 2 deti, dalsie cakam a fakt sa nezblaznim z toho ze niekto o mne povie ze nemam tip top domacnost. Mam mudre deti na ktorych vidiet ze sa im niekto venuje, su najedene, vzdy v cistom a vysmiate. Co viac mozem chciet? Nic, ja som maximalne spokojna aj s momentalnou hrbou neozehleneho pradla co ma caka a hadam ho zmaknem zajtra. Teraz sa mi nechce 😀 A leniva to teda obcas som, normalna ludska vlastnost...

iwesska
9. nov 2014

Autorku ten rehot prejde, ked jej starsie dieta nevezmu do skolky 😀 A inak btw., pacia sa mi tie dokonale mamicky, co od rana do vecera byt bez omrvinky, denne pozehlene, poprane, napecene, navarene, detom venuje vsetok svoj volny cas, popritom este pracuje...atd, atd......a potom otvorim inu skupinu a docitam sa, ze ma pani na upratovanie 😀

lauricka
9. nov 2014

@dana_l mat jej problemy! 😀 😀 😀 nestoji ani za rec, takych ludi ja nemusim a ani mi nestoja za to ich riesit. Inak, nechapem ludi, ze toto riesia. Kadze dieta je ine, kazda matka je ina a to z nich nerobi horsich alebo lepsich ludi, ci maju o suflik viac upratany alebo o odtien lepsie vylestenu podlahu, toto mna vobec nebere a taki ludia ma vobec nebavia 🙂).

sandracs
9. nov 2014

No dnes to tu na MK perlí. V jednej téme zúfalý chlap ktorému sa jeho partnerka hnusí ako žena, lezie na nervy ako človek, ale napriek tomu ju miluje..v druhej téme-tejto sa porovnáva neporovnateľmé - a vždy sa niekto teší z toho, že je "lepší".... 😝

zita19
9. nov 2014
dana_l
autor
9. nov 2014

@monickapd takze mas len jedno dieta pocas dna doma a dalsie dve su v skolke a skole. a brigadujes len polovicne. a keby si mala tri deti doma a este k tomu pracovala na plny uvazok, bola by si tiez taka sikovna? 😉

dana_l
autor
9. nov 2014

@katey nie, jej dcera ma uz 2 roky a 8 mesiacov. ak si to dobre pamatam

arwen88
9. nov 2014

ja nie som leniva..a mam doma obcas aj bordel..lebo mam ine priority, ako upratanu domacnost...s dcerkou stale nieco vymyslame,tvorime a nezaobide sa to bez neporiadku...upratane mame len noci...a ked pride na navstevu svokra 🙂

a nechapem, preco sa mamicky stale navzajom tak hodnotia...vsetko je velmi relativne a zavisi od vela veci...nic sa neda porovnat..kazdy rodic je iny, kazde dieta je ine, rodinne vztahy, nase skusenosti, priority, zazemie...co jednemu vyhovuje, druhemu nemusi...tak si tu vymienajte skusenosti a postrehy, ale neurazajte sa navzajom

monickapd
9. nov 2014

@iwesska ale ja predsa nič neporovnávam, ja len konštatujem 🙂 nie, 4ročná je v pohode, kým je v škôlke..poobede sa už bláznia-hrajú, ako vsetky deti a robia aj neporiadok, ktorý sa dá upratať 😀 a teraz sú už veľký,ale keď boli mladší, bolo aj veselšie..malá chodí do škôlky teraz od septembra a nejdem sa tu pretekať kto má aké starosti-roboty s deťmi..tie ktoré sú maminy to vedia..moje deti tiež nevedeli chodiť, boli naraz chorí všetci traja, atď atď atď..len som napísala, že sa to stíhať dá a k tomu je este čas sa fintiť 😉 keby sa to nedalo, tak mlčím..len nemám rada tie sťažovačky že ten robí toto a tá toto, aj moje deti to robili, nie sú z marsu..a stihla som všetko. Ak k tomu máte rodinu na blízku, už nie je o čom 😉 To je môj názor, idem spať 🙂

dana_l
autor
9. nov 2014

@arwen88 o tom som chcela zalozit diskusiu, ze kazdy ma ine aj ked moze sa navonok zdat ze maju uplne tu istu situaciu - rovnaky pocet deti. ale v skutocnosti ich zivot ide uplne inak a preto neviem preco niekto moze takto odsudit ine matky.

beruska141
9. nov 2014

ha ha ha, krasne naplanovane, aj ja som to tak mala naplanovane, ibaze som neratala s tym, ze akonahle zacne chodit do skolky, zo zdraveho dietata bude chore dieta, ktore sople, streptokoky, anginy, zapalny, chripky a herpesy bude nosit aj domov a nakazi aj mladsieho.... takze ziadne dieta v skolke a ja doma s dvoma vecne chorymi detmi... takze co sa da, robim cez den, ale drviva vacsina prac na mna caka po 20:00, kedy obe zaspia....

monickapd
9. nov 2014

@dana_l. áno bola, prečo by nie? robila som tak doteraz, kým sa nechodilo do škôlky..a v škôlke je do pol tretej, potom pre ňu idem s radosťou že budeme spolu doma 🙂 a pracovať nemozem, nemám tu muža a nemá mi kto strážiť deti. Nerozumiem kvôli čomu utocis, neboj, prídeš do toho aj Ty🙂

iwesska
9. nov 2014

@monickapd Porovnavas, lebo hadzes vsetkych do jedneho vreca bez ohladu na okolnosti, takze pre teba su vsetci rovnaki - lenivi.. Ja sa tiez nepotrebujem pretekat, ale mam potrebu vysvetlit ze nie su deti ako deti. Rozne vekove rozdiely, rozne diagnozy, rozne rodinne problemy...preto to moze v rodinach vyzerat vselijako. Preto nebudem nikoho kritizovat, ked s nim nebyvam, ze 🙂 A hej, ten kto ma kde deti odlozit, aby si porobil, tomu je sveta zit, to hej 🙂

dana_l
autor
9. nov 2014

@monickapd nevies ci by si stihala lebo si v tej situacii nikdy nebola. takze by som radsej nepisala v tom zneni ako pises. ja neutocim. pytam sa 😉
ja som este v lepsej situacii ako ty, mam 4 deti a chodim do prace. mne netreba hovorit ci do toho pridem. ak budes mat o jedno dieta viac potom sa mozeme porovnat 😉
a samozrejme bez ziadnej pomoci nablizku

iwesska
9. nov 2014

@dana_l Presne toto som prave napisala, lebo som si neprecitala tvoj prispevok 🙂 Presne o tom to je. Ale dokonalym to tazko vysvetlis 🙂.

katey
9. nov 2014

@babaker ja sa nezapajam,lebo mam prehrate na plnej ciare 😀

dana_l
autor
9. nov 2014

@katey 😀 😀 😀 vravis vitaj v klube viacdetnych

dana_l
autor
9. nov 2014

@iwesska sme pisali naraz 😉

natalym
9. nov 2014

Ja mám veľké deti 16 a 11 rokov, som už dosť stará a nestíham, furt. Vždy som bola zamestnaná od rána do večera, mám takú robotu, som obchodník a musela som a teraz sa aj patrí byť v kšefte. Deti už pomáhajú, veľa, aj tak nestíham. Nemám doma tak ako by som si predstavovala, je mi to ľúto. Niekedy je to horšie inokedy lepšie. Keď plánujem čo kedy urobím, ako na just niečo iné sa vykotí, keď neplánujem, len v okamihu, t.j. chce sa mi, mám chvíľu urobím vtedy to vychádza. Inak kedysi dávno, pradávno, keď som bola mladšia, tak robila všetko priebežne, bola som unavená, teraz si urobím radšej voľno a robím nárazovo. Zrazu toľko voľna. Nie je pravda všetko čo sa hovorí. 😀