Som lenivá ?

18. nov 2019

Chcela by som počuť objektívne názory lebo muž mi vždy pri hádke vyčíta že som lenivá a neupratujem a neviem čo všetko . Mám 2rocnu dcéru , chodím na vysokú externé ,teraz som začala študovať aj doplnkové štúdium čo je ako vysoká len trvá dva roky. Doma varím približne každý druhý deň(často zvlášť ešte jedlo pre dcéru ) , každý deň upratujem kuchyňu zametam .podlahu umývam tak raz za dva týždne prach asi tiež tak aj kúpeľňu . Nákupy robím iba ja doobeda aj s dietatom.asi každé tri dni .je to často ale potrebujem chodiť von medzi ľudí.snazim sa aj udržiavať seba fyzicky .cvičím doma a väčšinou varím pre seba zvlášť. Večer hodinu uspavam .a som celkovo dosť unavená .podľa muža nemám byť z čoho .ale podľa mňa som není lenivá(ale zas ani to nepreháňam sčistotou ). .ja si myslím že každý je v živote na iné veci a ja som asi viac intelektuálne založená ako on a on to nechápe aj keď tie potrebné veci robím ako samozrejmosť.

calendula321
18. nov 2019

To pri malom dieťati, čo cupká po zemi umývaš podlahu iba raz za dva týždne ?

vulka
18. nov 2019

Kúpeľňu raz za dva týždne? Fuj. A chodiť s dieťaťom raz za 3 dni von Ti príde, že je často? Och, veď si prečítaj a na papier hoď, čo kedy robíš a uvidíš, že moc toho nerobíš. Alebo si nenapísala všetko.

calendula321
18. nov 2019

No veľa toho neporobíš. A pri malom.dieťati by tá hygiena mala byť dvojnásobná.

tarvika
18. nov 2019

ja by som teda kupelnu a dlazku umyvala castejsie. ale manzel by sa mohol zapojit a bol by problem vyrieseny.

autor
18. nov 2019

@vulka nie von .do obchodu

autor
18. nov 2019

Beriete do úvahy aj to že chodím naraz na dve školy? Ak áno tak asi som fakt lenivá

alex49
18. nov 2019

ved nech upratuje pán manžel, ked chce poriadok

ghelena
18. nov 2019

Kasli na nazory inych. Ak ma muz vyhrady....jeho problem.... hadam sa teraz nepretrhnes od roboty a nasledne potom nezosypes, lebo mu budes chciet vyhoviet..... ries dieta a studium..... dieta vyrastie, pojde do skolky, bude viac priestoru na domacnost

zuzumajko
18. nov 2019

Mas ine priority ocividne. No, pri malom dietati by som zmyvala podlahu kazdy den, mozno ob den. Naozaj. A kupelna? Ta ma byt hygienicky naozaj cista vzhladom k dennemu kupaniu malej (dufam). Ja umyvam umyvadlo kazdy den ked si umyvam zuby napr. Tvoj muz ma prosto asi prioritu domacnost a ty viac skolu. Porozpravajte sa o nejakej delbe prace alebo o tom, ako by ste si to predstavovali a najdite konsenzus

drobcek53
18. nov 2019

Podľa toho čo si napísala - kúpeľňu, prach a podlahy podľa mňa treba častejšie ale tvoj muž nechodí po podlahe? Nesprchuje sa? Nie je to aj jeho domácnosť? Píšeš, že študuješ 2 VŠ, cvičíš a staráš sa o seba, staráš sa o dieťa, navaríš, beháš na nákup, atď.. A muž robí čo? Ak začne aj on upratovať, variť, atď atď. tak máte pekne postarané o domácnosť a je...Veď ste tím - mali by ste pracovať tímovo 🙂 Či treba všetko naložiť žene a ešte aj povedať, že je lenivá? 😉

autor
18. nov 2019

Tak muž pracuje každý deň tak do 4-5 a živí nás . Všetko platí .nesťažujem sa na neho keď poviem pomôže mi hocičo . Len chcem vedieť názor na seba objektívny . A ešte aby som to upresnila .keď je niekde fľak alebo hociaka špina jasne že to utrem . A dieťa predtým ako idem okúpať vždy umyjem vaňu s cifom. Nočník jej tiež umývam po každom použití . Nemyslím si žeby som mala nehygienicku domácnosť ,žiadnu špinu na pohľad nemám.

autor
18. nov 2019

Ale napríklad okná umývam tak dva x za rok . Bývame pri ceste čiže sú není úplne čisté ale je to pre mňa dosť nepodstatná vec no

drobcek53
18. nov 2019

Tvoja "práca" (áno, môžeme to v prenesom zmysle nazývať prácou) je : 2 VŠ, starostlivosť o dieťa, varenie, starostlivosť o domácnosť... Mužova práca : robota.. + "pomôže TI" (ti? čo je to len tvoja domácnosť, že TI pomôže?) ak treba.. No ja neviem. Podľa mňa toto nie je úplne spravodlivá delba práce. Ale možno som len ja spadla z marsu, ktovie 😉

V každom prípade, ak objektívny názor čisto na teba - podľa mňa lenivá nie si. A vôbec, každý nech robí koľko zvláda. Snáď by si sa nechcela uštvať, ak jednoducho tvoje telo/psychika viac nezvláda. Hlavne sama musíš vedieť, či teda viac nerobíš lebo si naozaj unavená a nedá sa ti, alebo je to o tom, že sa ti nechce. A podľa toho by som sa zariadila.

alica2202
18. nov 2019

Zaujimave sme my zeny.... keby tu bola tema o tom, ako sa zena o vsetko stara, maka od rana do vecera v praci, potom este deti, domacnost a pod., tak jej budete radit, aby zvolnila, nasla si cas na seba, fitko, kadernicka a pod...ked tu autorka napise, ze chodi na vysku, do fitka a domacnosti sa venuje, ked stiha a vladze, tak je za humusacku...ale najlahsie je napisat: zapoj muza (k takym chlapom, co to urobia, vam len gratulovat)
Po precitani komentarov si ja o sebe myslim, ze co som to za nechutneho cloveka, co podlahy v dome umyva raz tyzdenne. Myslim, ze ani to, ze som na rizikovom, od 6. mesiaca s oslabenym krckom ma pred vami, inspektormi z hygieny, neospravedlni...aha, a ze preco to neurobi moj muz? Pracuje turnusovo v zahranici (a radsej si to urobim sama a poriadne 🙂)

caroline_
18. nov 2019

Podľa mňa určite nie si lenivá, robíš toho dosť, ak sa manželovi nepáči môže upratať aj on

autor
18. nov 2019

@alica2202 presne tak muž by aj rad varil aj orál aj hocičo ale ja to radšej robím menej často lebo on pritom ešte 10 veci pokazí :D a správny postreh

maggiba
18. nov 2019

Alebo nech pan manzel zaplati upratovacku, vybavene. 😉 To je taka pomoc. A ked on nechce a nevie pomoct, nech sa postara. 😉

A nic si nerob z niektorých reci dokonalych. Ono aj s tou hygienou, Savom a Cifom, ak to clovek prezenie, je to celkom blbe. Dieta netreba drzat v sterilnej bubline. 🙂
Drzim palce, aby si to ustala, hlavne v psychickej pohode.

Priorities 😉

https://www.youtube.com/watch?v=b8LKksWU2jE
bodkolienka81
18. nov 2019

Ved sa dohodnite, ze jeden tyzden uprace on, jeden Ty a vsetci budu spokojni.. Podla mna, s tou skolou to mas riadny zaberak, ja uz si to pri detoch ani predstavit neviem. A cvicenie a dobru stravu povazujem za dolezitejsiu ako drhnutie domacnosti, to by som nemenila. U nas funguje nenosenie si vonkajsej spiny do vnutra, jedenie iba za stolom, potom umyt ruky, ked nieco kvapne, hned sa utrie, nech sa neroznosi, umytie kupelky "pocas sprchovania", prach zotrem vlhcenymi za sekundu a hlavne robot vysavac. Skor to dlhe uspavanie by som riesila, skuste nejaku rutinu, nech vie, ze sa ide spat..

caroline_
18. nov 2019

Ja tiež asi tak raz za rok, nie je to moja priorita :D

ghelena
18. nov 2019

Proste clovek pri hadke povie hocico aby ranil toho druheho.... smutne..... no neber si to k srdcu.... pripadne mu povedz, ze ta to ranilo a co by od teba skutocne este chcel.....

autor
18. nov 2019

A ešte ďalší detail pracuje doma aj vonku aj prerába aj sa venuje dieťaťu veľmi často . A nerobím viac preto že sa mi nechce ,lebo nechcem mať život že len vkuse robím . Keď sú výnimočné situácie kľudne robím aj dva dni vkuse bez spánku .domácnosť proste nie je moja priorita ale základné veci ktoré musím,robím

autor
18. nov 2019

@bodkolienka81 presne ako opis môjho života :D a aj na tieto spôsoby mi dokáže povedať že som lenivá . Keď priebežne utieram fľaky napr z podlahy že mám rovno umyť celú zem len sa mi nechce . Len on má mamu čo chorobné (podľa mňa) upratuje . Akurát že zabúda na to že nerobí lebo je na invalidnom

autor
18. nov 2019

@ghelena viem no,preto mu to vždy odpustim aj keď vždy sú poviem že nebudem nič robiť aby videl čo to znamená

autor
18. nov 2019

@maggiba čerstvo po narodení mi tu upratovačku aj platil . Ale dodnes mi to vyčíta že iné ženy aj s tromi deťmi všetko robía dokonalo a stale

0silvia0
18. nov 2019

ved mu aj ty vycitaj, ze ini muzi manzelky chvalia, ocenuju a pomahaju a podporuju😉
A ked nie je spokojny, mal si zobrat tu inu manzelku a nie teba😶

nerya
18. nov 2019

Nie si lenivá, len máš iné priority, jasné, ja tiež môžem každý deň umývať podlahu a kúpeľňu a neviem čo a nechať dieťa sem tam revat zatiaľ, ale za prvé sa mi proste niekedy tiež nechce a za druhé sa mu venujem keď to vyžaduje.
Podlahu som si vravela, že budem umývať každé ráno, aby malý keď už stvornozkuje, neboj v špine... 😂😂 Isto, ak umyjem raz za dva týždne tsk som super 😉 záchody a umývadlá prebehnem hocikedy, nesledujem to časovo, na nákup ide niekedy aj môj chlap, prípadne niekedy keď uspime večer malého tak navarí alebo mavarime spolu, málokedy každý deň, väčšinou sa snažíme práveže na viac dní aby sme nemuseli tak často, hlavne keď ideme do roboty, aby sme mali aspoň na dva dni 😉 okná som umyla vlani keď sme sa nasťahovali... Možno sa hecnem teraz pred vianocami, prádlo oprate a uschnute mi niekedy leží na posteli v hosťovskej aj mesiac... ALE absolútne ma to neserie, myslím, že v živote sú dôležitejšie veci, pre ktoré sa človek trápi a to, či mám umytú podlahu mi absolútne za to nestojí.
Takže, ty si v pohode, muž by si mal zvyknúť 😉

autor
18. nov 2019

@0silvia0 to aj robim ale zas keď sa nehadam tak tvrdím že každý sa narodil pre iné veci

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
18. nov 2019

Ked sa muzovi zda, ze je neporiadok, nech uprace on. Ziadne take, ze on chodi do prace, tak v domacnosti nic neurobi. Moj robi 6 dni v tyzdni poobedne, rano a v noci vstava k dietatu, cca kazdy druhy den s nami ide von alebo malu vezme sam s tym, ze ja si mam oddychnut a velke nakupy robi len on. Podotykam, ze vsetko dobrovolne. U neho neplati, ze on chudacik je unaveny z prace, takze cele dieta a domacnost je len na mne. Hovori, ze si je isty, ze casto som ja unavenejsia nez on, hoci nechodim do prace. S domacimi pracami ho nenahanam, ale obcas vari, povysava, vynesie smeti a podobne.... Ani raz, fakt ani jediny raz som este od neho nepocula vycitku k domacnosti, k tyzden neposkladanej kopke oprateho pradla na gauci, k neumytym riadom od ranajok, ktore vecer najde v dreze, k piesku vo vani, co som zabudla po malej umyt... Jednoducho ked zbada nieco, co chce mat v lepsom stave, spravi to sam a bez pripomienok. Ja som za to, ze v zivote treba mat priority a upratovanie je riadne nahovno priorita 🙂 dieta nema krasne spomienky na to, v akom vyblyskanom byte zilo, ale na cas, ktory mu rodicia aktivne venovali.

dankanka
18. nov 2019

Umývať každý deň vanu cifom je blbosť. Keď už nusus, radšej ocot alebo dačo menej škodlivé. Ale ozaj načo.. Umývať dlážku stačí raz do týždňa ak každý deň zametas.predpokladam ze dbojricne dieťa chodí, teda nevala sa po zemi. Choďte radšej von ako dima vkuse upratovať. A to ti radi jedna z tých, čo takmer každý deň doma vysavaju .. Vzdelanie je viac. V spine určite nezijete. Prach sme, v prach sa obrátime. Nikdy nemôžeš mať sto percent čistú domácnosť a ani to nie je zdravé.
Podľa mňa nie si leniva.