Syn má 13 mesiacov a chceme psíka. Máme počkať?

1marianna21
14. nov 2013

Ešte keď bol syncek v brusku veľmi sme chceli psika.yorkshira.lenže sme sa rozhodli, že to odložíme nakoľko okolo novorodenca a všeobecne babatka bude veľa "práce" a uvedomovali sme si , že nedokazeme vychovavat dve "deti" naraz..čas bežal a my sme stále cítili, že rozhodnutie kúpiť psika sa nás stále drží. .ale..chodiť kocikom a so psíkom je náročné. dohodli sme sa..až maličký bude vedieť sám chodiť tak si psíka kúpime. .a uz ma malý 13 mesiacov sám chodí i po vonku a my stále myslíme na to, že do našej rodinky by sme uvítali psika..kým som byvala u rodičov mali sme civavu takže áno mám skusenosti s chovom psika..viem, čo je to vencenie, viem čo je to behať k zverolekarovi ku kadernikovi..mali sme dokonca túto civavu "na prazdninach" i tu u nas v byte či to vôbec nejak zvladneme.a čuduj sa svete zvladli.s vencenim sme nemali problém.malý psika mal rád hrali sa spolu
Nahanali..áno áno nebudem klamať musela som striehnut aby si navzájom nerobili zle..ale..nebolo to také ťažké. .a je mi jasné že je iné mať psika nachvilu a navždy. .Chceme yorkshira pretože ten nema chlpy a nakoľko sme v byte nechcem aby tým malý trpel a vseobecne, aby všade boli chlpy..poraďte. .prosím vás. .máme ešte počkať? Alebo..si psika máme kúpiť. .steniatko..ak máte niektorá skusenosti sem s nimi.ja vám veľmi pekne dakujem 🙂

zuzub
14. nov 2013

kľudne si toho psíka kúpte veď idú Vianoce,ale kupujete si ho VY nie synovi ;)

dai
14. nov 2013

tiez mam pocit ze syn je len zamienka... psa chcete , ak mate nato moznosti ho ubytovat tak aby netrpel a k tomu cas aby ste sa o neho starali ( hlavne na zaciatku je to dalsie male dieta co sa starostlivosti a vychovy tyka ) tak chodte do toho... urcite mate nastudovane co treba s psom robit, ako funguje spoluzitie pes dieta etc. ...
ale za syna by som to alibisticky neschovavala🙂 je to pes pre vas a hotovo, ak dieta na neho zareaguje pozitivne tak to bude fungovat... mozno to by som si dopredu overila - su deti ktore maju v tomto veku priam panicky strach pred psami, to potom nemusi dopadnut dobre

schira
14. nov 2013

My sme si zobraly psika z utulku su tam aj yorksiri daju ti psika na skusku poradia ci ma rad deti alebo nieje vhodny k detom. Dcerka mala 15 mesiacov ked sme ho zobrzly a nelutujem to. Len nebolo to stena ale rocny psik uz mal za sebou pocikavanie ale cvicenie to som musela ja teda dcerka ho cvicila somnou. A dnes cvici dcerka nas ked chce aby som si knej sadla tak mi povie " sadni" a hotovo🙂

sissy27
15. nov 2013

teraz neviem - hľadáš dôvody, prečo nemať psa kvôli dieťaťu, alebo ako kúpiť psa pre syna? 😅 my sme už psa mali, keď sa narodila dcéra, a ani na sekundu sme neuvažovali zbaviť sa ho... ak porovnávaš starostlivosť o psa so starostlivosťou o dieťa, čo potom mamičky, ktoré majú dve deti alebo dvojičky (viac detí ani nespomínam) ? normálne sa dá chodiť von so psom aj s dieťaťom naraz, a to teraz nechcem nikoho uraziť, ale plemeno typu yorkshir a čivava ani nepovažujem tak úplne za psov, lebo kopa hlodavcov je väčších a náročnejších 😅 ... mohol by to byť problém akurát tak pre to zviera, že nevydrží byť toľko vonku čo ty s dieťaťom... ale v zásade to problém nie je, len si treba rozmyslieť, či ma domáce zvieratko nebude obmedzovať, ak chcem ísť v lete na celý deň na kúpalisko, na dovolenku, a podobne, lebo naozaj to nie je sezónna záležitosť... a možno práve k dieťaťu by som zvolila niečo väčšie (nie práve dogu, ale nejaké stredné plemeno ), s ktorým nebudem musieť utekať k vetošovi keď ho drobec nejako nešikovne chmatne, capne a podobne, ale to je asi vec vkusu 🙂

zuzusar
15. nov 2013

My sme to tiež riešili, ked mal syn necelé dva roky-22 mesiacov, tiež sme s mužom obaja psíčkari. Nakolko som už chodila do práce bolo to zložitejšie, ale dalo sa.My máme čivu a zo začiatku sme museli dávať pozor na oboch, brali sme si už pol ročného psíka, ale hyg.návyky nemal, takže aj tak sme ho učili všetko od znova.Malý bol nadšený, ale postupne sa hneval, že psík sa mu nedá chytiť, tak ho chmátal , kde mohol a psík sa dost bránil.Dokonca raz-dva bola dosť kuca-paca, ale vždy som naložila hlavne psovi, aby vedel, kde je jeho miesto a naučil sa rešpektovať malého, ten samozrejme bol dosť so všetkého znechutený, ale časom sa to utriaslo -neusále sme mu rozprávali aký je psík malý, krehký, aký je on väčší..Zvykli si na seba a teraz sú nerozlučná dvojka.V súčasnosti do rodiny pribudlo bábo a tak chodíme na prechádzku všetci spolu, malý už má šesť rokov, je oveľa zodpovednejší a na psa nedopustí, dokonca ho bol už sám aj venčiť.Čo sa týka vzťahov k malému bábätko, je to oveľa lepšie, pes je max. ústretový, nechá sa doslova naťahovať, presne vie, že si nemôže nič dovoliť, čo malá dosť zneužíva, ale je nadšená, že môže skúmať psa.Ešte poznámka, je to dosť komplikované, ak máte psíka na starosti len vy, pretože večerné venčenie u nás robí manžel a ked som mala nočnú. musel nechávať spať malého samého-riešili sme to vysielačkami, takisto bol problém, ak išiel preč a mne zostal pes a dve deti. Dá sa to riešiť pokial pes je väčší a vydrží dlhšie, alebo Vám niekto pomôže z rodiny., ak sa chce a manžel pomôže, tak sa dá...o čom svedčí aj vela mamičiek , ktoré stretávam so psíkom a kočárom...

monika91168
15. nov 2013

Ahojte,chcem pridať aj svoj názor,nakolko máme doma čivaviačika Charlieho. Je to každého osobná vec,ale ja by som určite počkala, keby malo dieťatko aspoň 3-4 roky. Prečo? Dieťatko má len 1 rok. Stále sa váľa po zemi, aj sem tam dá tie ručičky do pusinky, my to neustriehneme, aby to nerobili, hračky sú po zemi a tak.to není len o tom, čí plzne. Aj po yorkšírovi nájdeš chĺpky na zemi.Ale je to celkom o hygiene. Psíka musíš zo začiatku odčervovať, dávať očkovať a to duplom ak máš malé dieťa.Zober si, že si kúpite šteniatko, ten psík je taký malinký, že samo bude ako hračka, ale musiš si uvedomiť, že to bude ako babatko. Ono to cikať zo začiatku bude aj doma, záleží aj od chovateľa, čo vám psíka predá. Náš Charlie, bol naučený už chodiť cikať na noviny, ktoré som postupne posúvala ku dverám až pred dvere a naučil sa, nerobiť to doma.Ale aj tak som to našla na dlážke. Alebo zober si to aj tak, že budeš musieť odísť niekam, kde psíka nezoberieš, ku doktorovi, obchodu, proste bude musieť zostať doma, prídeš a nájdeš niekde kakanec,či čúranec a psík si nevyberá, kde je koberec a kde nie, je to okamih sekundy. A zober si tie hračky na zemi a šteniatko bude všetko hrýzť a tak. O hygiene ani nevravím, to budeš musieť poriadne na to dozerať ak máš dieťatko, dezinfikovať poriadne ak sa stane nehoda........Na to, aby si ho naučila pýtať sa von na potrebu, chce tiež čas a nervy. A ráno, keď sa zobudíš, čo myslíš, čo nájdeš alebo do čoho stúpiš? Nebudem tu písať vymýšlance, ale môžeš byť poriadkumilovná ako chceš, psík si nevyberá .Píšeš, že v rodine máte psíka. No je rozdiel mať šteniatko a dospelého naučeného psíka.Aj to ste mali chvíločku. A priprav sa na to, že keď si vezmete malé šteniatko, tak sa tiež menej vyspíš, ono v noci plače za mamou.A s tým venčením o to horšie ak bývate v bytovke.Ráno musíš vstať a ísť ho vyvenčiť,vonku budeš v rozpakoch, či sa ti už dieťa nezobudilo a neplače, von sa ti psík možno vyciká hneď, ale kým vykoná tú väčšiu potrebu, tak to potrvá a zober si, že ak hceš šteniatko naučiť potrebám, musíš to robiť hneď ako si ho prinesiete domov, lebo aj ono si zvykne na pohodlnosť a potom ho to už nenaučíš.Takže s ním musíš neustále chodiť von, bez ohladu na to aké je počasie a ked budeš doma sama so synom, tak aj jeho budeš musieť brávať vždy so sebou.Mať psíka je aj zodpovednosť. Ak bývaš v rodinnom dome aj tam sú problémy, kým sa psík naučí pýtať, len tam je to o to jednoduchšie, že otvoríš dvere, šup ho von a ty si potom len pre neho zájdeš. Ja ťa nechcem odhovárať, je to každého osobná vec, ale ja by som určite počkala, hlavne kôli bezpečnosti dieťatka a jeho zdravia.Keď bude synček väčší,rozumnejší, bude vedieť. že si musí ručičky vždy po hrani sa so psíkom umyť a nepchať ich už do pusy, keď to aj pre neho už bude zábava a bude sa aj on o neho starať a uvedomovať si, čo psík potrebuje, bude ho vychovávať a napokon by takého psíka mohol dostať ako darček práve váš synček.My sme ho tiež kúpili dcérke v máji na narodeniny. Mala vtedy 5 rokov . Ani si nevieš predstaviť tú radosť toho dieťatka a potom sme sa starali o neho obe spolu. Dnes má dcérka 9 1/2 roka a sú dobre zohratá partia, má najlepšieho kamaráta Charlieho. Určite vydržte.

palomka
15. nov 2013

ahoj, my mame psika skoro 8 rokov. Mam dve deti (dcera skoro 5r a syn skoro 2r). Psa sme mali samozrejme skor ako deti. Ked sa narodila dcera tak sme vencenie rozdelili, Rano muz, na obed ja (ked dcera spala) a poobede a vecer muz. Neskor ked dcera zacala chodit sme chodili von na obed spolu, ked este sama nechodila a nespala tak som ju nosila v babyvaku 😀 s kocikom to bolo tazsie, lebo pes nie je nauceny behat navolno a je nevychovany. nevie chodit vedla nas, vecne beha hore dole, z jednej strany na druhu...preto to bolo pre nas tazsie. potom prislo to, ze pes uz doma nechcel byt sam ked sme isli na ihrisko, do mesta, na prechadzky len my dve, zavyjal a stekal ked sme neboli doma. prestahovali sme sa a potom sa nam narodil syn, to uz som mala dve deti a psa. Dcera este nechodila do skolky, pre mna to bol cisto horor obliekat dve deti, seba, pripravit psa, kocik. v jednej ruke voditko, v druhej kocik, niekedy zavesenu dceru este na rukach....ked sme isli von, opat ten isty scenar, pes stale zavyja ked ideme prec, uz si zvykol, ze sme doma. pred tym, nez sa nam narodili deti bol doma sam 10 hodin, kym sme boli v robote a potom si zvykol, ze je stale s niekym a tazko teraz znasa samotu. ked ideme na vylet, dovolenku musime najskor vyriesit kam ho dame, nikto ho nechce 😀 , vsetko je prisposobene psovi, ci uz navsteva u lekara, vychadzka, oslavy...vsetko musime urobit tak, aby bol vyvenceny, z oslavy prist domov skor, aby mohol ist von. nemozeme ho brat so sebou, niektorí ludia psa v byte nechcu....poviem pravdu, uz je to pre nas take obmedzujuce, aj v lete ked chceme ist na kupalisko, musime ist alebo doobeda (to kym sa vychystame sa nam ani neoplati...) alebo poobede, aby isiel na obed von....proste fakt je prisposobeny nas rezim psovi. co sa tyka vztahu pes a dieta, tak to je super, maju sa radi, ale nepocuva ich tak ako nas, nepride ani na zavolanie mena, nechce sa s nimi hrat. asi to uz aj vekom bude. keby som si mala teraz vybrat ci si este raz vezmeme psa alebo nie, moja odpoved by bola nie. ked nam tento odide na vecnost uz nechcem ziadne domace zvieratko 😕

katka1981
15. nov 2013

Nasa dcerka ma skoro 4,5 roka, mame 5,5 rocneho psika a davno zaplaenu zalohu na steniatko. Ale tak ako sa necitime na druhe dieta, necitime sa ani na steniatko 😀 Tu podla mne nejde o dieta ale o pocity rodicov. Mysli si, ze sme tak vyflusnuty, ze casom asi zvladneme ako prve suchozemsku korytnacku 😀 Ale je to len na Vas, bude to vasa starost navyse. Ale ked tak velmi po nom tuzite, tak to asi aj zvladnete.

evolet1
24. nov 2013

Podľa mňa nečakaj. My máme doma rôzne zvieratká, aj sme neaké kvôli deťom zaobstarali. Mnohí si ani nevedia predstaviť, ako taký domáci miláčik OBOHATÍ SVET DIEŤAŤA. Dieťa môže len a len získať. A je dokázané, že ak je v blízkosti malého dieťaťa pes, mačka, ... má oveľa väčšiu imunitu, pretože jeho telíčko si musí zvykať na rôzne ,baktérie´ . Naučí sa žiť s nimi v súlade. To oceníš najmä ak pôjde do škôlky, uvidíš, bude odolnejšie. Pozdri si aj neaké videá napr. na www.mojevideo , vieš si tam nájsť krásne videá psíkov s deťmi.

janka_mamka
25. nov 2013

my máme psíka už dávno no bála som sa že bude na malého žiarlit ale nie je tak, malý ma 15 mes a krmi ho chrumkami, no presmejeme sa ale dávam pozor aby do neho nešparkal keď spí alebo trávi už na neho zavrčal ale len trošku aby mu ukázal že spí. No malý nebol ešte ani raz chorí, berie vodítko do rúk a ideme venči´t smeje sa a má radosť z toho 🙂 takže ja som určite ZA domáce zvieratko ( a chlpy??? však vysávame :- ) ))

katusap
25. nov 2013

Ja mam doma tiez rocne dieta a nasa yorksirka ju miluje. Aj ked jej mala obcas robi zle, ale vedia sa spolu zahrat, beru si hracky. Mala oblizne aj jej hracky ...a co? Mne to nevadi. Psik je ockovany, odcervovany, najlepsie je, ze ani jeden chlp jej nevypadne, kym jej ho niekto nevytrhne. Neviem si predstavit, ze by sme nasu chlapacku malu nemali. Co sa vencenia tyka, rano s nou ide muz a ja s nou idem na obed a potom zase muz ju vezme ked pride z prace domov. Chodi s nami vsade, aj na dovolenky. Iba jedno si treba uvedomit, ze psik nie je na mesiac, ani na rok. Taky maly yorksir sa moze dozit aj 15 rokov, takze s tym treba ratat, ze je to ziva bytost a nie len hracka. Ak psika naozaj chcete, tak si ho kupte. Nie je krajsi pohlad, ako ked sa tie dve k sebe tulkaju, havina ju oblizuje. Su to ako nase dve deticky.

hennyinnsbruck
14. dec 2013

Moja suseda ma dvoch yorkov a 2rocnu dceru, psov mala predtym ako mala malu.
Ja mam tiez yorka(o dieta sa snazime).chodime sa von prechadzat.
Zvlada to super s dvoma psami-ja ju obdivujem.ked je sucka unavena,supne ju dole do kocika alebo k malej a ide sa dalej🙂vravela ze psy si pekne zvykli na kocik.
Dokonca uz aj moj si zvyka co je super 😀 aspon bude pripraveny chiii....

Co sa tyka dietata aspon si vytvori vztah k zvieratam.moj raz vrcal na malu-nebol zvyknuty na deti, mala ho nahanala no a kamoska mi vysvetlila ze nie je moj na vine ale mala. Dieta musi vediet kde su hranice....(aj psik)@

So steniatkom to je ine,samozrejme je to narocne,hlavne co sa tyka hygieny,ale da sa to urcite zvladnut.ked sa psik uci hygiene je naj len vybehnut von aby vedel preco je vonku....
A hygiena?? Prehanat nemusime,....ja mam poriadok doma,som za cistotu, ale ked je psik pravidelne odcervnovany netreba sa nicoho bat...dieta -psik sa nauci ktore hracky patria komu.

Ja sa osobne nebojim toho ked sa babo podari.prve tyzdne budu tazke ale zvladneme to.psika by som nedala za svet prec...