Ovulácia po doužívaní Duphastonu

nikola81
2. máj 2013

Pytam sa v mene kamaratky ktorej sa stala zvlastna vec. Je 11 dni od dobratia duphastonu. Mrchu stale nedostala, ale dva dni od dobratia prisla ovulacia. Nevieme sa vysomarit z jednej veci. Meskanie mrchy sposobuje posunuta ovulacia? Tym padom sa aj predlzil cyklus. Dakujem za rady

skeptik
2. máj 2013

Tvoja kamaratka uzivala Duphaston nespravne - Duphaston sa uziva az PO ovulacii, nie PRED.

Menzes nastava 14 dni PO ovulacii, takze ano, ak bola ovulacia den X, tak menzes skor nez X+10 neocakavaj

anuska3107
2. máj 2013

Mne doktor dal brat duphaston az na 28DC, uziva sa az po ovulaci. Ja zas necnapem preco tak neskoro a nevirm kedy mam menstruaciu po dobati duphastonu dostat
@skeptik
@nikola81

skeptik
2. máj 2013

@anuska3107 28DC je neskoro, musis sa opytat lekara co tym sleduje
po dobrati duphastonu by si mala dostat menzes do 3-5 dni pokial prebehla ovulacia predtym, respektive neprebieha vobec.

Menzes je spusteny prisunom a nasledne absenciou progesteronu. Duphaston progesteron doda a prestatim uzivania sa menzes spusti, tzv withdrawal effect. Ale spusti sa len ak telo prave netvori este vlastny progesteron (z ovulovaneho vajicka).

anuska3107
2. máj 2013

@skeptik mavam nepravidelnu MS a naposledy dlhy cyklus. 19-teho som zacala uzivat duphaston na 5 dni po dve tabletky a este som nedostala, test v utorok negativny. Tak myslim, ze mne ani moc neupravi

nikola81
autor
2. máj 2013

@anuska3107 No to ti dal fakt dost neskoro, treba sa ho na to opytat

nikola81
autor
2. máj 2013

@anuska3107 Myslim ze ti ta davka bola slaba, uziva sa vacsinou 2x1 a 10 dni.

nikola81
autor
2. máj 2013

@skeptik Ja ale nerozumiem ako to je ked daju duphaston iba na upravu cyklu a nemaju ponatie kedy ovulacia prebieha. To znamena ze ak ovulacia nenastane, tak ani po duphastone nepride mrcha? Som uz z toho jelen

skeptik
2. máj 2013

@nikola81 no to zavisi od hormonalneho prostredia, pokial je tam napriklad nejaka aktivna cysta, co produkuje progesteron, tak menzes nepride ani po vysadeni. Normalne by k ovulacii nemalo dojst pocas uzivania duphastonu, lebo progesteron toto nepodporuje.

@anuska3107 Duphaston na upravu cyklu nestaci, pokial su aj ine problemy. Staci vacsinou len ak sa jedna o nedostatocnu ovulaciu, a aj to treba vediet najprv, kedy nastala. To znamena, pomocou ovulacnych testov zistit kedy nastala ovulacia a az ked je negativny test nasadit Duphaston.
Nema vyznam nasadzovat Duphaston pokial si nie si ista, ze ovulacia prebehla, to sa obcas robi v pripadoch ak k ovulacii vobec nedochadza, ale podla mna to k nicomu nevedie u zien, ktore maju nejaky vaznejsi problem ako napriklad cykly nad 35 dni.

luciana789
2. máj 2013

@skeptik ahoj, mne dal doktor duphaston kvôli špineniu pred ms (5,6 dní), dal mi ho na 17 dc, 13 dc som mala ovuláciu (potvrdenú ovu testami) a teraz i napriek duphastonu špiním ...

skeptik
2. máj 2013

@luciana789 to "spinenie" je prave ten najcastejsi dovod na uzivanie duphastonu, to som mala na mysli, nedostatocnost zlteho telieska vlastneho. Ale niekedy ani to nestaci. V zasade ak je ovulacia kvalitna (ak je vajicko kvalitne), tak je aj progesteronu dost, ono ten duphaston ma skor vyznam pre ten nasledujuci cyklus, aby bolo vajicko kvalitnejsie.
Neviem aky DC si teraz, mozno potrebujes vyssiu davku, mozno sa ti uz blizi menzes.

luciana789
2. máj 2013

@skeptik dnes som 22 dc, užívam 2 tabletky denne

skeptik
2. máj 2013

@luciana789 a kolkaty cyklus uz to uzivas?

luciana789
2. máj 2013

@skeptik ešte len prvý, ale tvrdil, že by to malo zabrať 😒

skeptik
2. máj 2013

@luciana789 mozno to zaberie dalsi cyklus - ono to uz teraz ovplyvnuje vyvoj dalsej folikuly - ten trva 100 dni v priemere

luciana789
2. máj 2013

@skeptik ďakujem

luciana789
4. máj 2013

@skeptik čiže otehotnenie teraz asi možné nie je ...

julka82
17. máj 2013

@nikola81 ak brala duphaston a ovulacia nenastala, mrska aj tak pride. Ja som brala pol roka duphaston a menzes som mala vzdy. Nie som si ale ista ci ovulka toho pol roka bola, kedze snazilkujeme a nedari sa. Mne sa stalo to, ze som vysadila duphaston a momentalne som 34ty den cyklu a este nemam mrsku. Ale ovulaciu som tento cyklus mala sice nejaky 22ty DC, ale mala aj bez duphastonu.

julka82
17. máj 2013

@luciana789 ak si po ovulke tak skor nie, treba sa snazit pred nou 🙂

aurora88
21. máj 2013

baby, ked to tu tak citam, nerozumiem jednej veci: mne lekar tiez tento mesiac prvykrat predpisal duphaston na nepravidelnu menstruaciu a na podporu uhniezdenia vajicka....avsak kazal mi brat od 12DC 10 dni a po dobrati do7 dní vraj ma prist MS a ked nedojde mam spravit test....lenze ja mavam ovulaciu zvycajne 15 DC...to znamena ze mi ju vlastne moze zablokovat?
@skeptik

skeptik
21. máj 2013

@aurora88 nie ze moze, ale zablokuje, to co mas za lekara, co neovlada zaklady endokrinologie?

aurora88
21. máj 2013

@skeptik :((( no uzasne...tak akoze naco si mam robit tehotensky test, ked ani ovu vlastne nemam :(((...predpisane mam 2 balenia, myslis, ze dalsi mesiac si mozem sama posunut davkovanie a zacat ho brat az po ovu?...normalne som vytocena z toho lekara mojho teraz :(

skeptik
21. máj 2013

@aurora88 Pokial spontanne ovulujes, tak si Duphaston daj minimalne 2 dni PO pozitivnom ovulacnom teste, urcite nie skor, ak si ho das 5 dni po, tiez sa nic nestane

aurora88
21. máj 2013

@skeptik

dakujem 🙂

seginiatko
23. máj 2013

@skeptik
@aurora88 ahojte baby, mne minuly mesiac tiez dr predpisala 1x duphaston, presne kvooli spineniu pred ms a slabemu zltemu teliesku + nizkej slinzici maternice . kedze mavam kratke cykly 22-24 dnove, ovu som mavala vzdy medzi 10-12dc. nikdy som si ju netestovala iba podla hlienu a bolesti. dr mi ju predpisala od 11dc do 25dc 2x1 tbl. s tym , ze mam robit aj ovu testy aby sme vedeli kedy je presne. a prave tento cyklus bola ovu az na 14dc. cize ja som ten duphaston zacala brat az od 16dc kedy uz bolo po ovu. aj napriek tomu som zacala spinit, i ked az na 24dc a ms som dostala az na 27dc. cize posunulo to o par dni cyklus. Dnes som 10dc, vcera vecer som mala pozitivny ovu test na 9dc, budem este testovat aj dnes , tak som zvedava. vobec tomu uz nechapem... 😒

skeptik
23. máj 2013

@seginiatko 1x Duphaston je dost malo, ale urcite ho treba brat az po ovulacii ako si opisovala. Cykly mozu mat roznu dlzku.

seginiatko
23. máj 2013

@skeptik brala som 2 tabletky denne

skeptik
23. máj 2013

@seginiatko musis byt trpezliva, jedno uz mas, to je dobre znamenie, jaj a 2.5 rocne moze uz jest uplne vsetko 🙂

seginiatko
23. máj 2013

@skeptik dakujem 🙂 vies, dcerka bola na prvy sup a druhe uz takmer rok a nic 😒 no nevadi, uvidime .. vdaka 🙂

aurora88
23. máj 2013

@seginiatko
@skeptik
baby, ja keby som vedela, ze to moze bloknut ovu, dam si tiez az po, a je jedno ako ho mam predpisany....no buduci mesiac uz budem vediet.....len este by som sa ta skeptik opytala na taku zvlastnu vec.....dufik mam brat 2x denne, ale predvcerom som zabudla vecer 1 tabletku vziat, druhy den rano ma pichalo hrozne v jednom vajecniku, aj hlien som mala taky nieco medzi mliecnym a vodnatym, tak rozmyslam, ci ta chybajuca tabletka nemohla vyvolat oneskorenu ovu?...ja si ovu nezistujem testami, ale meriam teplotu, no a ta sa nezvysila na dalsi den.....

seginiatko
23. máj 2013

@aurora88 ahoj, mne dr kazala testovat a tak som zacala aj merat bt. kuk na moj vcerajsi a dnesny test a zaroven teplota http://www.fertilityfriend.com/home/4431ba zatial meriam iba druhy cyklus no nikdy som nemala nizsiu ako 36.7 , co je cudne, pretoze niektore mavaju bezne len 36.3 napriklad... nerozumiem tomu. min mesiac ovu na 14dc teraz na 10dc...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre