Aká je doba na vydanie platobného rozkazu?

zuzanapp
13. mar 2013

Mám otázočku, pred rokom sme boli u právnika, ohľadom vymáhania peňazí, jedná sa o platobný rozkaz, právnik nás plne zastupuje. V lete nám prišlo oznámenie o zaplatení súdnych trovov za vystavenie platobného rozkazu, ktoré sme zaplatili, len je už tomu pol roka a mi stále PR nemáme. Neporadíte ako postupovať? s právnikom manžel komunikoval už dávnejšie lepšie povedané napísal mu volal, ale akosi odpovede sme sa nedopátrali. Tak teraz neviem či je nejaký problém, ale asi nie keď trovy sme platili, alebo len naše súdy sú také pomalé. Ďakujem

klincek
13. mar 2013

ak ta chapem spravne, podavali ste navrh na vydanie platobneho rozkazu prostrednictvom pravneho zastupcu, a este pol roka po zaplateni sudneho poplatku nie je platak vydany?!
sudy teda pomale su, ale toto je prilis..niekde je chyba-mozno aj u pravnika.
odporucam zavolat si na sud (pripadne ist osobne, ak to nemate daleko) do informacneho centra, podla spisovej znacky ti povedia, co sa v spise deje. pripadne by nebolo na skodu zatlacit na pravnika..ale co robi s navrhom na platak ROK, to fakt nechapem. uz mal davno riesit situaciu, plataky nemaju preco trvat tak dlho.
ak zistis viac, ozvi sa.

beech
12. apr 2014

ja som podávala návrh na vydanie platobného rozkazu minulé leto a kým my ho vydali bolo zima,vydali ho v decembri a doteraz ho nemám právoplatný lebo dotyčný vedome nepreberá zásielky zo súdu tak aj tak sa nepohnem z miesta kým nenadobudne právoplatnosť! ☹

mirka_v
14. apr 2014

Platobný rozkaz vydá súd do 10 dní od doručenia, ak je zároveň pri podaní nalepený na žalobnom návrhu kolok a ak bolo doložené tlačivo platobného rozkazu, ktoré je zverejnené na stránke MS SR.
Ak neboli chyby v návrhu a nerobila som to tak ako je vyššie napísané, tak do 3 mesiacov som plaťák mala vždy vydaný.
Treba naozaj podľa spisovej značky zavolať na súd (alebo podľa mena) a možno je plaťák už dávno vydaný, len nie je právoplatný, lebo sa nepodarilo odporcovi doručiť, alebo podal odpor. V takom prípade bude plaťák zrušený a bude vytýčený termín pojednávania....
Alebo sú tam chyby, ktoré právnik neodstránil alebo odstraňuje... Ťažko takto polemizovať, treba zistiť na súde v infocentre alebo priamo v spisovej kancelárii, tam povedia viac, lebo asistentka si vytiahne spis, na infocentre povedia len to čo vidia v systéme...