Z obavy o nabiehanie vysokých úrokov sme uhradili platobný rozkaz. Dá sa to ešte nejako napadnúť?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

dostali sme platobný rozkaz na úhradu finančných prostriedkov za služby vymáhaných na základe inominátnej zmluvy. Z obavy o nabiehanie vysokých úrokov sme sumu na základe platobného rozkazu uhradili.

Dá sa to ešte nejako napadnúť?

Je úhrada braná ako uznanie záväzku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak išlo o platobný rozkaz vydaný príslušným súdom, nie je možné úhradu napadnúť. Vec sa považuje za skončenú a rozhodnutú.

V prípade potreby právnych služieb alebo právneho zastúpenia ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz