Aké doklady odniesť na sociálku a zdravotnú, keď som skončila v práci?

annyka241
20. jún 2013

zamestnavatel ma odhlasi ale prihlasit sa musim sama ake doklady tam treba odniest?som stale na rodicovskom

gapa
20. jún 2013

@annyka241
ak máš podanu prihlášku na soc.poistovni, tak tam nič nemusíš.
predpokladám, mzkdárka ti asi predtým nahlásila poberanie RP, no teraz odhlási, tak si vybav na upsvar potvrdenie o poberaní RP a zájdi na zdr.poistovnu (ak máš všzp), ak dôveru, tak si tam príp. zavolaj, možno to ani netreba, union neviem.
Iné hlásiť nemusíš. Nárok na podporu podla terajších zákonov by si mala, ak sa zaeviduješ do 1roka od ukončenia prac.pomeru, ak ti predtým trval aspon 2roky bez poberania podpory.

annyka241
autor
20. jún 2013

@gapa prihlasku?aku prihlasku nic take mi nepovedali ked sme volali na socialku...ale sak moja ma dva roky a ja som robila len pol roka od 2012 november do jun 2013

gapa
21. jún 2013

@annyka241
myslím prihlášku, čo si mala dať po pôrode, resp. prvý den rodič.dovolenky (nie materskej), aby si bola dôchodkovo poistená štátom, tú myslím. Možno si na to už zabudla, no radšej si over a treba myslieť na to, že aj odhlášku dávaš sama.

annyka241
autor
22. jún 2013

@gapa odhlasku nedavam sama pretoze zamestnavatel ma odhlasil ,a ked som nastupovala do prace tak ma odhlasil aj prihlasil on a nikde som nebola

gapa
24. jún 2013

@annyka241
stále sa asi nerozumieme o čo ide. Dávala si si sama bud po pôrode alebo pri nástupe na rodičovskú dovolenku prihlášku na soc.poistovnu?????
- ak dávala, tak je to ok
- ak nedávala, tak sa ti obdobie od nástupu na rodič.dovolenku nebude rátať do dôchodku ako odpracovaná doba, tak bacha na to!!! over si to na soc.poistovni či si zaevidovaná ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov a z toho dôvodu dôchodkovo poistená štátom (toto nemôže mzdárka prihlasovať) MZDáRKA TO URčITE NEVYBAVILA!!! a nedá sa to vybaviť spätne, tj. ak to nemáš podané zober kopiu rodného listu a prihlás sa čo najskôr, prihlásia ta odo dna, kedy podáš prihlášku a odporúčam urobiť si kopiu a dať si potvrdiť jej prevzatie a založiť k zápočtovým listom

annyka241
autor
25. jún 2013

@gapa toto vsetko nam vcera povedali na socialnej poistovni ohladom mna cize vsetko mam a staci mi le rodny list odniest malej a nic ine

gapa
25. jún 2013

@annyka241
sice nerozumiem, ako to nakoniec je a načo RL (možno tú prihlášku predsalen nemáš, lebo k tej prihláške sa pripája RL) 😀 ale ok 🙂

annyka241
autor
25. jún 2013

@gapa sak ti pisem ze vsetko mam a na socialke povedali ze presne to iste co ty pises mne oni o mne vedia a povedali len RL