Ako postupovať ak mi zamietli reklamáciu topánok?

dara76
23. feb 2011

Prosim Vas o radu, kam sa mozem este obratit, resp. co dalej podniknut????
Dna 16.12.2010 som synovi kupila snehulky - zimna vychadzkova obuv. Po case sa mu zacali odliepat suche zipsy. Vobec nedrzia. Pani vychovavatela v skole ma na to tiez upozornila a odporucila mi topanky reklamovat. Dna 10.2.2011 som ich vratila do predajne na reklamaciu. Dnes mi prisla odpoved, ze reklamacia sa zamieta, nakolko sa nejedna o vyrobnu vadu ale o nadmerne opotrebovanie. Co ma dost zarazilo. ☹ Syn ich nosil len do skoly (aby nemusel snurovat) ani nie mesiac. Viete mi niekto poradit. Nestali az tak vela - 16.60€ v akcii ale aj tak by mohli sluzit dlhsie. Dakujem za kazdu dobru radu.

mimimik
28. nov 2017

@insolka Dobry den. Vedeli by ste mi poradit? Objdnala som si clenkove kozene cizmy zo stranky www.eobuv.sk zn. Pepe Jeans. Po 3.obuti prsalo a na jednej sa urobili neumytelne flaky, akoby z nich zliezla farba. Poslala som ich na reklamaciu (cca do mesiaca od zakupeni) a odpoved bola, ze reklamacia je neopodstatnena. Cizmy stali 71 €. Ako by som mala postupovat?? Nesuhladim s ich vyjadrenim. Su ti predsa cizmy, ktore sa snad do dazda nosit mozu! Dakujem za kazdu radu.

insolka
29. nov 2017

@mimimik
Dobrý deň
V prom rade ide o to akú účelovosť mate uvedenu na obuvi, pokial je tam uvedena modná obuv je to definovane ako na krátkodobé nosenie a ich prvoradou účelovosťou je modny trend čo pri značkových je pomerne bežné takto sa predajcovia vyhýbajú zodpovednosti (bohužiaľ) .ďalšia vec je vrchový materiál a ošetrovanie obuvi.Aj pri usňovej obuvi je možne že sa niečo také vyskytne preto je doležite hned pred prvym nosenim ošetriť obuv sprejom pokial nie sú pory v materiali zanesene čiastočkami prachu ....veľmi ťažko sa odpoveda na niečo čo som nevidela je to len vo všeobecnej rovine a z mojich skúsenosti .A ďalšia vec kupovať obuv cez net je mačka vo vreci pokial nejde o naozaj overeny eshop.a ked tak este nenosene si precitat vsetky príbalove letaky a poriadne poobzerať obuv .A ďalšia vec je že musíte obdržať aj posudok od znalca prípadne zo skušobne teda podľa dátumu zakupenia ak tam nespravii informovala by som SOI.

mimimik
29. nov 2017

@insolka Ďakujem za odpoveď. NO uvidím, keď mi príde balíček, čo mi k nemu priložia ako odôvodnenie... Aj keď je to celé na hlavu, aby človek nemohol nosiť kožené čižmy do dažďa. A či už boli kúpené cez net alebo nie, to nie je podstatné. Ani priamo v predajni by som dopredu nevedela posúdiť, či mi v daždi z nich nezlezie farba. V každom prípade skúsim podať podnet na SOI a uvidím ;)

margaretkanarocna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanatim
29. dec 2017

@margaretkanarocna To boli nejake Versace cizmy za 900 eur, ze vam to stoji za taketo tahanice? Po 1 roku reklamovat? To fakt museli byt versace

margaretkanarocna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretkanarocna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gklin
3. jan 2018

@mimimik ja som s firmou eobuv definitivne skoncila. Ale netreba sa vzdavat, tiez som u nich reklamovala synove tenisky (syn ma 21 rokov). Nosil ich asi 2 mesiace, aj to nie stale a zvnutra na pate sa mu v obidvoch teniskach spravili diery, akoby ich nosil v kuse 2 roky. Stali 71 €, Caterpilar. Bola to jasna vyrobna chyba, chyba materialu. A oni mi reklamaciu neuznali, poslali ich hned spat, ze to bolo sposobene mechanickym trenim, nespravnou velkostou a ze ich nenosil zasnurovane!!! A poslali to v polstine!!! Tak som si nastudovala rekl.poriadok a mailom som ich upozornila, ze mali poslat vyjadrenie znalca a vsetko v slovencine. Chceli, aby som im topanky znova poslala. Tak to teda nie, pohrozila som im SOI-kou s tym, ze topanky uz nebudem posielat, ale ak mi daju 50%-nu zlavu, neposlem podnet na SOI. Uznali to a peniaze mi prisli. Za tu cenu ich syn este ponosi, ale sposoby maju otrasne a veeelmi vela ludi ma podobne skusenosti. Je to polska firma a jej kultura tomu zodpoveda, bohuzial...

ivanatim
8. jan 2018

@margaretkanarocna No ja by som sa na Vasom mieste radsej doucovala zaklady slovenskej gramatiky ako sa obtazovala takymto stracanim casu s reklamaciami. Urcite by to bolo vac prospesne. Ale ak sa Vam s tym chce natahovat, je to Vasa vec samozrejme.

margaretkanarocna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretkanarocna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanatim
9. jan 2018

@margaretkanarocna Pravnika platit a rok sa natahovat kvoli jednym 1,5rocnym starym topankam, uff to je proste sila no.

margaretkanarocna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretkanarocna
9. jan 2018

A vybavila som vsetko do 2 mesiacov cuze super

margaretkanarocna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretkanarocna
9. jan 2018

Moje rady Kazde mesto okres ma Poradenstvo na Urad eprace. Tam zavolate oni Vas objednanu v dany termin pridete a budete hovorit s pravnikom., Ano zadarmo.POradi Vam dalsi postu. Nie mne moc neporadil.Tak som hladala dalej.Su xx ludia pravnik co tiez je zdarma poradi Vam kam sa obratit. Nakolko sa lahko obuv do 30 dni reklamuje Cize vyhoda ako povedia oni..Staci sa do 1 roka ohanat poslem na Vas SOI..oni s anevedia dohodnut sa vami a este ziapu po vas ok rieste to cez SOI--Ak zavolate naozaj Vam pomozu do 1 roka .Pomozu budu kontaktovat a ine veci cize pomoc super.Ale ak ide o tovatŕ coje po 1 roku 1,1 ci 1,5 roku ci ide o obuv a iny tovar Tam je to uz tazsie s tym...drzim place ..ostatnym

ivanatim
10. feb 2018

@margaretkanarocna ČAS je drahší ako taketo natahovacky kvoli topankam, ktore by som uz aj tak rok a pol pouzivala... Ja uz som tolko topanok (aj drahsich) povyhadzovala...keby som mala kazde takto riesit, tak sa z toho asi zblaznim.

el74
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretkanarocna
10. feb 2018

@ivanatim nemam tolko penizkov liecim deti beham po nemicnicach a obuv som kupila kvalitnu ako kazal ortoped a to dietatu vydrzaka rok...to je vas problem ja mam 100 vratenych a stalo to zato ako len tak ich dat do kosa aspon mam zSe na benzin a lekarov

margaretkanarocna
10. feb 2018

Jasne telefon pokazi po roku vyhodim ..nevieti si vazit peniazky..ked sa vam po 2 rokoch pokazi pracka televizor v jednom roku tak nic sa nedeje ako natshovat sa ze sup do kosa haha radsej nepiste nic ako taku hovadinu

margaretkanarocna
10. feb 2018

@ivanatim nie cas zdravie co ma po case..

jajka2407
12. apr 2018

ahojte, obnovim diskusiu...ako je to s reklamovanim detskych topanok?...kupila som tu na MK od PRO predavajucej detske topanocky v hodnote cca 30e niekedy v juny...syn ich ponosil, na jesen som ich schovala, vtedy boli ok...a teraz som ich chcela posunut synovcovi a vsimla som si ze jedna topanka sa rozlepuje...ma vyznam ich reklamovat??? pretoze predavajuca ma presviedca ze som prva ktora nieco take ziada a v podstate od detskej obuvy sa necaka ze by mala vydrzat 2 roky, to ma na tom najviac rozculilo...

lucianinka
7. aug 2018

dobrý deň
prosím o radu.
Syn si kúpil na vianoce kopačky prvej triedy za 140 eur celý rok si šetril.
začal ich nosit až ked začala futbalová sezona to je v apríly a v júny sa mu na boku odlepil spoj.
reklamovat som to išla teraz v júly kedze sme boli na dovolenke. Predajca mi povedal ze boli nosené na umelom ihrisku( na umelom ich mal dva krát), že to sú kopačky na zelenú trávu a ze mi reklamáciu neuznaju a ze som ich mala priniest hned ked sa odlepili. Syn ich po odlepení mal obuté len dva krát a potom som ich reklamovala. 140 eur je podla mna veľa na to aby sa rozpadly za 3 mesiace použivania a to sú určené pre profesionálnych futbalistov a musia zniest nejakú zátaz a co to vydrzat.
čo mám robit ak mi to zamietnu? dá sa to vyriešit v môj prospech?
za rady vopred dakujem .