Bola som doma a sociálka mi hodila papier do schránky o neprítomnosti

9. mar 2022

Dobrý deň, stalo sa to niekomu,že bol doma ráno a spal a sociálka došla skontrolovať či dodrziavam vychádzky a namiesto toho,aby mi volali na mobil(tc 100percent majú) tak ževraj trúbili z auta🤦je to uvedené aj v tej správe a následne mi hodili papier do schránky. Žiadne trúbenie som nepočula,čo je to za prístup. Jasné som im povedala,že som spala doma atď a po podpísaní čestného vyhlásenia má budú hodnotiť posudkový komisia a revízia dr. Mám sto chutí podať trestné oznámenie na dotyčného pracovníka. Toto nieje normálne.

autor
9. mar 2022

Revizna dr

luccija
9. mar 2022

Počula som už také prípady, ale je to na nonsens

es2021
9. mar 2022

Podobny pribeh som tu uz citala a mne to pride akoby sa v tom vyzivali alebo co maju odmeny za to ze cloveku sposobia problem? Hrozny pristup

nezabudka3391
9. mar 2022

toto iste spravili mojej mame vraj nemala zvoncek a ona nema pravo vstupit na sukromny pozemok a vraj trubila co moja mama nepocula a trubit moze hocikto na hocikoho napr. na dedine trubit moze na deti

zirafienka
9. mar 2022

to, že pracovník soc. poisť. ktorý potrebuje skontrolovať pacienta, či dodržiava liečebný režim a vychádzky trúbi, to mi je novinka. Tak to musí byť riadny TRÚB. To už budú pomaly popiskovať po pacientoch. Veľmi dôstojné... Ja by som na to ani nereagovala.

angelous1991
9. mar 2022

To je nekorektne že trubit . Proste keby mi niekto trúbi pri dome tak sa otočim na druhý bok že kuriér došiel k susedom alebo čo . A ďalšia vec . Z toho že nevolali proste mi príde také že žiadna snaha z ich strany vyhľadať ta a hneď človeku narobiť problémy . A tak by aj hneď vedeli že neklames . Sak keby si doma a zavolajú vieš sa im do pár min ukázať v okne . Mne príde ako keby do všetkých týchto zamestnaní počínajúc upsvar, sockou a podobnych inštitúciách prijímali pracovníčky podľa toho že čím väčšia puca tým väčšia šanca tam robiť 🙄🙈🙈

jaskolka
9. mar 2022

Ze trubili? Ja kým som žila na dedine, tam bežné trubili auta (pes na kraji cesty, mačka,kuriér, komusi doviezli drevo) a podobne
Keby som stále mala sledovať, kto a prečo vonku trubi tak som cca každé 2 hodiny na okne
Maju bud zvoniť na zvonček, alebo normálne volať na mobil, či pevnú linku

julka29
9. mar 2022

Ak nemáte zvonček, pusteného psa na dvore alebo inú prekážku treba na PN napísať tel. č. Ja som volala na socialku ako to riešiť keďže sme akurát kolaudovali dom a presne mi nadiktovali ako čo presne napísať na PN a tak som to kázala aj doktorke.

h2
9. mar 2022

@julka29 Veď autorka píše hneď v úvodnom príspevku, že číslo mali, ale nevolali.

julka29
9. mar 2022

@h2 (100percent majú)... ale či ho písala aj na PN alebo ho majú niekde na socialke pri údajoch je rozdiel...väčšina ľudí nadiktuje len adresu a tel.c. nie a ak nemajú zvonček je problém bohužiaľ...preto som to písala že ak ho neuviedla priamo na PN tak smola

h2
9. mar 2022

@julka29 Áno, je to možné. Ja som z napísaného pochopila, že ho písala na PN-ku. Ale možno aj nie.

julka29
9. mar 2022

@h2 no ak bolo aj na PN tak to by každého naštvalo...ja som volala lebo som potrebovala info a netušila som teda že už iba keď nie je zvonček ale da sa dostať ku dverám treba písať aj tel.c. ze to berú ako prekážku. Kým človek nepotrebuje ani ho nenapadne veľa krát

loginexistuje
9. mar 2022

Mna lekar upozornil ze musis mat zvoncek kvoli PN sme ho kupovali

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukina20
9. mar 2022

Tak toto je iny nonsens, normalne som vytocena az za teba, neskutocne nieco! Mala normalne zavolat, vsak by si sa ukazala aj v pyzame, ale akoze takyto pristup. No uvidis, co bude dalej, ale nedaj sa!

lilyianka
9. mar 2022

Treba zavolať na sociálku a pekne im to povedať. Akože trubit na niekoho?? Toto je úplne choré! Ďalšia vec,môže sa stať, že aj máš zvonček,ale proste porucha,vypadne elektrika,pripadne niekto má tvrdý spánok. Oni tieto paničky z úradov majú niekedy pocit,že sú asi niečo viac. Určite by som to tak nenechala.

autor
9. mar 2022

@nezabudka3391 presne aj my bývame na dedine..som tehotná dovolila som si spat a nie kukať celý deň z okna či náhodou niekto nedojde.Ako bonus sused má autoservis u seba doma čiže tu stále niekto vytrubuje a auta chodia x-krát do dňa.

autor
9. mar 2022

@lilyianka ja som tam šla hneď. Manžel došiel z roboty a aha láska čo bolo v schránke👿Bola tam už len jedna pani čo má toto na starosti,a išla som na ňu zostra,videla že som nasratá tak potichučky mi vysvetľovala že to je moja povinnosť mať zvonček no a že musím vypísať to čestné vyhlásenie,že som si dovolila doma späť🤦zajtra tam idem znova,bude tam dotyčný zamestnanec čo na mňa vytruboval a uvidím ako sa so mnou bude baviť atď,ale keď ma dozere tak podám historicky prvé trestné oznámenie..Za krivé obvinenie alebo ako to nazvať.Parodia fakt

autor
9. mar 2022

@es2021 tak ak oni zhodnotia že moje čestné vyhlásenie nie je dosť dobre či čo chcú vlastne hodnotiť tak mi nedajú € po dobu 30dni. Proste prídem o 500€ lebo som bola doma a niekto si trúbili🤦

autor
9. mar 2022

@nezabudka3391 ako to dopadlo prosím ťa?

autor
9. mar 2022

@zirafienka nereagovať sa nedá,musím do troch dní doniesť danému karovi pečiatku od dr alebo lekársku správu. Pýtala som sa dotyčnej pracovníčky či takto nútia ľudí aby si zháňali falošné alibi a či sa im to zdá normálne.

autor
9. mar 2022

@angelous1991 asi tak nejak. Moje tc majú lebo jeho kolegyňa mi volala minulý mesiac a navyše na pnke je uvedený môj zamestnávateľ takže keď tak stačí tam zavolať a pýtať si tc

autor
9. mar 2022

@jaskolka presne tu je desať mačiek bežné na chodníku a ceste,len my máme štyri kusy. Psov mám dvoch sú vždy dnu,oni spali tiež. Samozrejme že 20x do dňa stekajú ale nebudem zakaždým vstávať a pozerať z každého okna či náhodou niekto nieje za plotom/domom🤦opýtam sa zajtra či keď mu trubia pred domom chodí pozerať. Ešte máme dosť veľký dom aj pozemok takže kým sa vymocem. Ak by mi zakričal pani M....ova od schránky,kde mi dal papier isto by som to počula takto aj sused na mňa zvykne kričať čo uz

autor
9. mar 2022

@lukina20 ja neviem či zaspím,ale nechcem sa stresovať kvôli malému tak si na uskladnenie pozerám kočíky. No už vidím,že zajtra ma tam dozeru a poviem im nech sa s tými € zadrhnu

autor
9. mar 2022

@loginexistuje to mi povedala aj na pani na špičke nič také mi dr nepovedala nikdy som nebola dlho PN a nemala kontrolu. Moja dr má moje číslo pochopiteľne takže aj jej mohol zavolať.

loginexistuje
9. mar 2022

Ale pockaj ty sa rozculujes dost nepravom ak si nemala na PN uvedene cislo mob telefonu a nemala si ani zvoncek tak rozhodne nie si v prave
Obetuj tych cca 10 eur a zvoncek si zabezpec to ze ta niekedy kontaktovali na mobil zo socialky je uplne irelevantne

A cele TO je smiesne skor by bolo protizakonne keby volali tvojmu zamestnavatelovi a pytali by si cislo na teba

autor
9. mar 2022

Pani na socke...neviem čo mi to prepisuje mobil zas

loginexistuje
9. mar 2022

Sociálna poisťovňa môže poistencovi uložiť pokutu aj v prípade porušenia ďalších povinností, ktoré je v zmysle zákona o sociálnom poistení povinný dodržiavať. Napr. ak príslušnej pobočke neoznámi zmenu adresy, na ktorej sa zdržiava, neodstráni napriek upozorneniu prekážky na výkon kontroly (pes, pokazený zvonček alebo iná prekážka, komplikovaný prístup do bytu a pod.). Pokuta sa väčšinou pohybuje vo výške do 100 eur, za opakované porušenie povinností počas každej dočasnej pracovnej neschopnosti až do 170 eur.

autor
9. mar 2022

@loginexistuje boli sme kúpiť zvonec hneď ako sme šli odtiaľ aj je už funkčný. Pani čo mi volala minule zo sociálky mala moje číslo tak,že volala do mojej firmy a personalistika jej moje číslo dala. Nevidím na to nič zle. Sused vedľa tiež napr nemá zvonček. My sme zvonček mali,ale doslova sme ho vysklbli pretože naši milí spoluobčania nám tu chodili vyzvanat keď videli že renovujeme a máme železo a drevo na pozemku. Ani naše meno nemáme na schránke ale dom je označený súpis.cislom. Jasné,že sa mi s nimi nechce naťahovať ale vytočené som neskutočne. Brána bola mimochodom otvorená, keď už mohol tou zabuchat a nie trubit

autor
9. mar 2022

@loginexistuje toto je všetko ok,niesom žiadny asociál,nikdy som nemala problém s nejakými úradníkmi. Ale pochybujem,že každý kto býva v dome a má psa nahlasuje že ho má. Naši sú dnu ale jasné,že behajú aj po záhrade. No bolo vidno,že není žiadny pes pustený.