Budem mať nárok na podporu?

dezert74
12. sep 2021

Syn mal 3 roky 10.2. Pracovný pomer mi trval ale po skončení RD som do práce som mala dostať výpoveď.
Na UPSVaR mi poradili aby som 8.2 dala výpoveď v práci. Tým pádom ku dňu synov ych 3tich narodenín som bola nezamestnaná. Hlásiť som sa na úrad nemala. Tak som aj spravila a automaticky mi dali predĺžený pandemicky rodičovský.
Mam však nárok na podporu. Chcem sa opýtať, že či po skončení vyplácania pandemickej RD (ak štát zastaví jeho vyplácanie) nebude potom nejaký problém. Pani na úrade povedala, že až keď zastavia vyplácanie RD sa mam prihlásiť na úrad a požiadať o podporu. Budem mať stále na ňu nárok?

loginexistuje
12. sep 2021

@dezert74 no neviem pokial si mala narok na podporu mala si si uplatnit prednostne narok na nu a nie na pandemicky rodicak okrem toho si sa pravdepodobne pripravila o max podporu po dobu siestich mesiacov ak si ukoncovala pp pred skoncenim rd a obnovenim poistenia

klarissa25
12. sep 2021

Nie nebude...po skončení poberania pandemickeho rodicaku sa evidujes na úrade práce a poziadas o podporu...budeš mat nárok...je to bohužiaľ tak

klarissa25
12. sep 2021

@loginexistuje pripravila sa o max podporu preto ze si nevzala deň dovolenky ..to je cele .bude mať nárok na podporu ale nie max

dezert74
autor
12. sep 2021

@loginexistuje poistenie som si obnovila na 2 dní

loginexistuje
12. sep 2021

@dezert74 cize si mala prijem z ktoreho slo poistenie a sla si na pandemicky ? no ja teda dufam ze taketo pripady presetria a vyvodia dosledky z toho

dezert74
autor
12. sep 2021

@loginexistuje pozri....Ja sa v tom nevyznám. Volala som na úrad práce a tak mi tam odporučili. Využiť jedno a potom druhé. Z vlastnej hlavy to nemám.

klarissa25
12. sep 2021

@loginexistuje áno je to nespravodlivé určite.. ale nie je to protizakonne,

klarissa25
12. sep 2021

@loginexistuje samé pracovníčky to radia