Cestovný pas pre ročné dieťa

momkaa
3. aug 2020

Ahojte mám otázku moja mala ma rok a chceme jej dať urobiť pas a chcem sa opýtať da sa ešte urobiť pas alebo tie občianske či čo to vymislely sme z ke a chcem sa opýtať či da sa to urobiť pri galerke na polocii kde sa robia občianske a také a ešte sa môžem opýtať keďže je taká maličká treba si doniesť fotku alebo oni ju niejak odfotia kto Ma skúsenosť tam presne teraz ak niekto bol ? Potrebujem to zistiť ďakujem

hettinka
3. aug 2020

@momkaa treba prísť s dieťatkom, oni ju tam odfotia a plati sa kolok, tusim 8€. Pas má do 30 dni hotový. U nás sa to robí na klientským centre, všetko aj kolky sa tam platia. Asi aj v KE to bude tak, kuk sem
https://www.minv.sk/?strankove-dni-na-pracovisk...

momkaa
autor
3. aug 2020

@hettinka dobre ďakujem a nič mi tam netreba ako rodni list alebo tak ? ... A ati tuším 10 rokov alebo koľko? Ďakuje

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
3. aug 2020

@momkaa samozrejme, potrebuješ rodný list. A ešte v prípade, že nežiješ s otcom dieťaťa v manželstve, aj jeho súhlas.
Detsky pas platí kratsie, menilo sa to, tak neviem, či aktuálne 2 alebo 5 rokov.

momkaa
autor
3. aug 2020

@hettinka aha ďakujem nie normálne mám manžela takže to je v pohode .... Ďakujem

11mirka22
3. aug 2020

@momkaa robili sme trojmesačnej, odfotia na mieste, treba iba rodný list dieťaťa a tvoj občiansky. Platí dva roky.

diusqa761
3. aug 2020

@momkaa my sme robili prvej dcére keď mala 3 mesiace a mladšej sme robili keď mala 6 mesiacov a vždy ich fotili na mieste. My sme dávali síce v Senici ale to funguje všade tak...

diusqa761
3. aug 2020

A my sme si dali vždy u oboch za 24€ ten majú hotový za 2 dni

prasiatko30
3. aug 2020

Ako zalezi kde budete cestovat - pokial sa vudete pohybovat len v ramci eu tak ti staci aj ten obciansky vyjde ta to lacnejsie a sa mi zda ze plati aj dlhsie u tak malych detoch

lavender21
3. aug 2020

Pas aj OP platia rovnako dlho, teda u ročného dieťaťa dva roky. Ak plánuješ cestovať len po EU, stačí ti OP. Vyjde lacnejšie. Bola som vybavovať asi pred mesiacom, čakala som naň asi dva týždne. Bola som pri galérii a nikto tam vtedy nebol, chodby prázdne... Vonku stalo kopec ľudí v rade, čo riešili prepis auta. Inak si to vieš výbaviť na ktorejkoľvek polícii, môžeš aj na Komenského... Potrebuješ rodný list a dieťa so sebou, aby ho odfotili. Najprv si na chodbe vezmeš poradové číslo(deti berú prednostne) a tak si zaplatíš kolok, je tam kolkomat, naťukáš si presne podľa toho čo potrebuješ. Dá sa platiť kartou....

martina1201
3. aug 2020

@momkaa občiansky je lacnejší. Stojí 4€. Preto rodičia radšej dávajú teraz ten robiť detom a mám pocit že to trvá kratšie. Nám ho urobili za 2 tyzdne. A tak ako písali vyššie žienky. Rodný list, dieťa a váš občiansky. Fotia priamo na pracovisku....

veronikaszabova
4. aug 2020

@hettinka chalani maju 6 a 11r - pase maju od malicka uz viacej razy vybavovane, teraz aj OP ---> nikdy som nepotrebovala suhlas ich otca ( nie sme zobrati)

hettinka
4. aug 2020

@veronikaszabova od kamošky to kedysi pýtali. Bol to trochu problém, lebo nevedela, kde sa otecko nachádza.
Možno podľa pracoviska, alebo sa to už menilo.

diaalex
4. aug 2020

@momkaa moja mala 4 mesiaca keď som jej dávala robiť riadne pas, prišla som s rodným listom, odfotili ju a o tyzden sme mali pas 🙂 ale robila som to v Rožňave a nie v ke 🙂