Dedenie po smrti matky manželovej a dedenie po rozvode

ewelin1986
21. mar 2022

Ja by som mala otázku s manželom sme žili 12 rokov u jeho rodičov svokra zomrela ale medzi tým sme boli v rozvodovým konaní tak že sme boli stále manželia počas manželstva dedil manžel po mame. Dedičia sú teda jeho otec a jeho sestra a ex manžel. Mám z ex manželovej dedenej polky aj ja nárok po rozvode ??Či ako to je ???Máme spolu 11 ročnú dcéru a on ma s prvého manželstva 16 ročnú dcéru. Neviem ako mam postupovať rozviedli nás všetko som mu nechala teda neChel mi nič dat z bytu úplne všetko mi tam ostalo a od základov som si ja musela všetko kupit práčka chladnička mikrovlnka taniere poháre príbory nábytok postel skrine tv proste všetko a na súde keď som to povedala to ani neriešili v Bratislave sme mali súd. On len platí výživné 200 euro na moju dcérku a z predošlého vzťahu co ma dcéru 150 euro.A plat ma jak kráľ pomali 1500 až 2500 euro. Ak má niekto skúsenosť poraďte ako ďalej ďakujem vám.

vaelasrazs
21. mar 2022

@ewelin1986 nie ste manželia, čiže nemáš ak zdedil po rozvode... + Prečo by si mala mať nárok?

ewelin1986
autor
21. mar 2022

@vaelasrazs zdedil počas manželstva

anjelicek26
21. mar 2022

On ma plat taky, na aky si zarobi, 200e vyzivne neni az tak malo (ano mohol by dat viac, ale zakony su ake su). To, co zdedil muz od rodiny, patri muzovi, prosim ta s akeho hladiska sa toho chces dozadovat, preco mas pocit, ze ti s toho nieco patri? Ked raz ex "umrie", tak bude dedit aj vasa spolocna dcera...ale ty si prakticky cudzi clovek...

ckocka
21. mar 2022

Dedičstvo tak ako dar nespadá do BSM.

kate211
21. mar 2022

@ewelin1986 Dedicstvo nespada do BSM. To co zdedil pocas manzelstva je len jeho. Pokial sa robila rekonstrukcia bytu v manzelstve, spada to do BSM. Mozes ziadat vyplatenie polovice. Chce to faktury, uctenky.

kate211
21. mar 2022

@ewelin1986 A vo vyzivnom by mal byt zohladneny aj vek dietata. Cim starsie dieta, tym vacsie naklady. Pokial su deti zdrave. Na starsiu dceru (16r) by mal platit o nieco viac ako na mladsiu dceru (11r).

ewelin1986
autor
21. mar 2022

@anjelicek26 ďakujem za odpoveď nechcem nič len som chcela vedieť ci mam na niečo nárok. W za nábytok co tam všetko mam chem aby ma vyplatí a za prerabku rekonštrukciu 2 izieb. Ďakujem .

ewelin1986
autor
21. mar 2022

@kate211 To mi je jasne ale to už je medzi ním a jeho ex prvou .

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewelin1986
autor
21. mar 2022

@zoro9836 Ďakujem len som chcela vedieť ako to je prví krát som bola v takejto situácii. A keď sa niečo stane z ex tak dedia po ňom jeho dcéry však.?

kate211
21. mar 2022

@ewelin1986 Ano, vsetky jeho deti. Keby mal dalsiu manzelku, tak aj ta. Vsetci dedia rovnakym dielom.

zuzana9393
21. mar 2022

Na dedicstvo nemas narok, ci to bolo pred rozvodom, alebo po nom. A ak si do toho bytu neinvestovala vacsie peniaze, tak sa ti sudit neoplati. Aspon mne tak pravnik povedal.

irusa
21. mar 2022

dedenie nepodlieha BMS

diamond007
21. mar 2022

@ewelin1986 na moju dcérku? Snáď platí na VASU dcéru....