Diaľničná známka - pokuta

andrejbelc
23. dec 2022

Dobry deň chcem sa spýtať o radu lebo som na prášky s toho....
Prišla mi pokuta z dňa 24.11.22 (zaplatil som to dnes 23.11.22..... ) som bol na diaľnici ale nemal som platnu diaľničnu známku až doteraz som chodil po diaľnici skoro každý pracovný deň....
Dnes som si kúpil celoročnú do januára (viem ze sa to neoplatí ale pre istotu aby som mal vykrite celý rok)
Co ma čaká teraz. Ako mam postupovať na čo sa mám pripraviť ďakujem za odpovede krásne sviatky 🙂)

zmrzlinka2021
23. dec 2022

@andrejbelc do platnosti znamky nejazdit po dialnici

luliu
23. dec 2022

Priprav sa na ďalšie prípadne pokuty, načo ideš po diaľnici, ak nemáš zaplatenú diaľničnú známku?

andrejbelc
autor
23. dec 2022

@luliu Kvoly práci musím... a hej je to moja chyba som myslel ze mam celoročnú som kupoval auto a viac sa mi oplatí la ta 365 no a nejak som nato pozabudol stým ze som myslel ze mam celoročnú tak som to neriešil...

veronikaszabova
23. dec 2022

@andrejbelc od toho 24.11 si chodil kazdy den po dialnici??

andrejbelc
autor
23. dec 2022

@veronikaszabova každý pracovný deň...

iritka
23. dec 2022

@andrejbelc tak toto bola pokuta za november, pride este za december, 1 pokuta za kazdy mesiac. Ak uhradis do tyzdna ci ako, platis tusim polovicu, tam v liste je to pisane.

iritka
23. dec 2022

@andrejbelc nie polovicu ale o 50 evri menej, ak zaplatis do 15 dni

oli18
23. dec 2022

V zivote som nesla po dialnici bez znamky. Znamemu prisla pokuta z Madarska po 3 rokoch, ked nespravne odbocil na dialnicu a isiel po nej len po najblizsi zjazd.

alberto1
23. dec 2022

@andrejbelc dnes je 23.12.2022 a nie november. Celoročnú do januára? To.onylom si kupil ročnú? Veď si kúp 365 dňovú. Este tento rok stojí 50, od januara 60.

luliu
23. dec 2022

@iritka 1 pokuta za mesiac? Takto to nefunguje, musí mať vždy, keď vstúpi na diaľnicu, pokutu dostane vždy keď ho odfotia, chytia

moonlight1210
23. dec 2022

@oli18 toto presne aj nam. Znami mali pozicane auto a omylom kupili nespravnu dialnicnu. Po dvoch rokoch zrazu prisli pokuty. Z leta 2020.

surama
23. dec 2022

@andrejbelc Mne tak prisla pokuta takmer po roku tusim..mozno aj viac. Sice som mala dialnicnu znamku, ale bol na nej preklep a ja som si to nevsimla....namiesto 903 tam bolo 930. Moja chyba. Dala som odvolanie, ale pan, ktory to vybavoval mi volal, ze radsej nech zaplatim pomernu cast hned, lebo ze tento spor by som nevyhrala a este by som platila nieco naviac. V tomto su fakt neuprosni.

simca06022011
23. dec 2022

@luliu stava sa ze ludia na to zabudnu :D

moonlight1210
23. dec 2022

@andrejbelc takze medzi 24.11. az cca 23.12. si jazdil po dialnici bez znamky? Tak ti pride tolko pokut, kolkokrat ta nafotili. Moze to byt len tato jedna so stastim. Pri vacsej smole ich bude viac.
Znamy dostal 2. Takze pri vcasnej platbe ho to vyslo “len” 200€ a 100€ “usetril”. Tiez mal mesiac prepadnutu znamku a zabudol na to.

veronikaszabova
23. dec 2022

@iritka urcite nie 1 pokuta za mesiac.
Pokura je 150€, ak zaplati do tusim 15 dni, tak len 100€

simca06022011
23. dec 2022

NO nam sa toto stalo na HU dialnici, oni tam maju pravidlo, ze ked sa kupi rocna znamka vsetky tie "pokuty" sa odpustia, u nas som to nevidela.. nam takto skoncila znamka blbo (tie 365dnovky as tazko strazia) a 3x viesiel chlap na dialnicu, 3x pokuta... ako na nervy... ked boli tie nalepky na oknach, nezabudlo sa na to :D v januari som to nacapla tam a bolo, ked ma niekto 4-5-10 aut, tak je to proste tazke ustriehnut. Teraz uz aspon notifikacia funguje ze konci platnost znamky.

vroni
23. dec 2022

Tu pisu, že len 1x v mesiaci :
Vozidlo ale môže v praxi jazdiť po diaľnici bez diaľničnej známky aj celý mesiac a dostane za to len jednu pokutu. Keby to vodič urobil aj v ďalšom mesiaci, automaticky dostane ďalšiu pokutu. Pokuta sa tiež posiela za každé vozidlo, na ktorom sa tento predpis poruší.
https://www.finsider.sk/servis/pokuta-za-jazdu-...

andrejbelc
autor
23. dec 2022

@iritka ďakujem za odpoveď
Z toho co čítam na internete okolo toho tak som to takto tiež pochopil

panelacikova
23. dec 2022

@vroni a ešte je tam uvedené, že pokuta môže byť až do 500 €, o tomto viem zas ja minimálne od júla, kedy sme sa v rodine bavili presne o tom, čo nastane, ak človek zabudne na diaľničnú nálepku.

a ešte jedna vec, ale tá sa netýka autora a nie je to spomínané ani v článku. ak sa stane, že napríklad viem, že nepôjdem pol roka po diaľnici, tak si nekúpim známku s tým, že si ju zakúpim až v čase, kedy pôjdem po dlhom čase na diaľnicu. samozrejme, zabudnem na to a zrazu sa spamätám na diaľnici, že ju nemám. pokiaľ ju kúpim a uhradím ešte v ten deň, tak sa to počíta, akoby som ju mala. to len tak pre info, ak by sa to niekomu stalo 🙂

andrejbelc
autor
23. dec 2022

@oli18 ani ja 6 rokov cestujem kvoly práci NR TT vždy som mal platnú no stalo sa som bežný človek nie som dokonalý a teraz v tejto ulietanej dobe sa môže stať hocičo 😑

iritka
23. dec 2022

@luliu niekedy to bolo za kazdy den pokuta, upravili zakon lebo to bolo vela penazi a moze max 1 pokutu za mesiac

iritka
23. dec 2022

@veronikaszabova je to tak, tiez sme zabudli zaplatit, vtedy sme to zistovali.

tiika
23. dec 2022

@andrejbelc Presne ti úplne nepoviem, no pokial si už zaplatil jednu pokutu a potom si kúpil diaľničnú známku do nejakej doby (to je podmienka), tak by ti ďalšia pokuta nemala prist. Ak áno, pozri si paragrafy v tom lište, ktorý ti pride a pošli odvolanie, prip. zavolaj na urad, ktorý to posiela, nám pani presne poradila, čo robiť.
My sme sa odvolali, úspešne, len si už nepamätám ten presný paragraf.

tiika
23. dec 2022

@tiika je to paragraf 12f

dixitka
23. dec 2022

Len taká poznámka, pri kúpe známky cez internet treba zadať email aj tel. č. - na oba potom príde pár dní pred koncom platnosti známky pripomienka, že si treba kúpiť novú 🙂 mne tiež v novembri končila platnosť a toto ma zachránilo, keďže mi to dovtedy vôbec neprišlo na rozum

panelacikova
24. dec 2022

@dixitka veď chodí. ale niekto si povie, že: však nepôjdem teraz niekoľko mesiacov po diaľnici, tak si ju kúpim, až keď to bude aktuálne. no a pozabudne 🙂