Je potrebný podnikateľský účet?

kornelia
31. mar 2012

Ahoj, podnikam uz treti rok, mam zivnost a otvorila som si hned na zaciatku podnikatelsky ucet, no za tie tri roky som zistila, ze vlastne vsetky pohyby na nom, su sialene predrazene a teraz som si musela aj kartu zaobstarat ked chcem znizit nakaldy na vyber z uctu, lebo je to hrozne, teraz som platila 15e za mesiac, co je velmi vela len za poplatky. Preto sa chcem opytat ci nestaci normalny jednoduchy ucet aj na podnikanie, niekde som to tu citala, ze mate len osobny aj na podnikanie otvoreny a tak s tym fungujete. Ved dolezite je ucet zahlasit na DU a to je jedno ci je alebo nie je podnikatelsky nie?
Mne sa zda, ze je to fakt len vystrel bank, aby stiahli viac penazi. Uz som rozmyslala aj Zuno ci Mbank, ale vsade je problem dostat sa k peniazom ak chcem v hotovosti, tak neivem.
Pride mi az nechutne, kolko banky strhavaju len za poplatky a este k tomu vsetkemu nam prisiel mail, ze od prveho aprila budu spoplatnene aj sms ky, no ubohe vam poviem.
Pripadne mi pisnite v ktorej banke je najlacnejsi podnikatelsky ucet s kartou? Ja mam v UNICREDIT kde som dakedy pracovala, ale uz rozmyslame s manzelom, ze pobehame vsetky banky a zrusime ucet a otvorime niekde kde su lepsie podmienky.

jankagun
5. máj 2013

@kornelia ahoj ja mam podnikatelsky ucet v Mbank uz 2roky a zatial som nezaregistrovala velke poplatky ci uz za vyber,vklad atd....myslim ze mam Mkonto biznis alebo tak nejako sa to vola..