Je trestný čin, keď mi niekto objedná tovar na dobierku a ja nezaplatím?

4. jan 2023

Ahojte, chcem sa spýtať. Je trestný čin to ak mi niekto objedná tovar za nejakú sumu na dobierku ( nedôjde k platbe ) bez môjho súhlasu? Alebo iba neprevezmem ten tovar a hotovo? Oplatí sa volať políciu? Ďakujem

alenah31
4. jan 2023

nie.

animus
4. jan 2023

Férové by bolo aj kontaktovať tu spoločnosť, že tovar nepreberieš, nech nemajú zbytočné náklady na poštovné

autor
4. jan 2023

@animus Ano, ale co ak to zistím az ked mi budu volat? A neviem o tom dopredu

natalienka12
4. jan 2023

A kto by si akoze objednal nieco na dobierku na tvoje meno? Asi si si objednala nieco sama a potom rozhodnutie zmenila. Trestny cin to nie je. Chyba umysel sa obohatit.

animus
4. jan 2023

Tak potom už veľa nemôžeš, ale sú aj spoločnosti, ktoré majú v obchodných podmienkach, že si od teba môžu nárokovať poštovné, ktoré museli uhradiť

petulda333
4. jan 2023

@natalienka12 no mne raz prisiel balik za cca 60e, bolo to nejake knihkupectvo a ja som si nic neobjednala. No sedelo vsetko,adresa,meno aj cislo

oila
4. jan 2023

Trestne to nie je, ale z moralneho hladiska by som takeho cloveka odsudila velmi rychlo :D Neznasam to, uz sa mi to stalo a dvesto voltov do mna.

jaskolka
4. jan 2023

Prečo by niekto objednával niečo na tvoje meno bez tvojho vedomia? Veď ak by si po to prišiel, tak si žiadas preplatiť náklady. A ak nepríde, tak aku logiku by to malo?
Ci zo srandy by to niekto urobil?
Jedine ze by k omylu došlo, svokre sa to stalo, prišiel nejaký balíček, ona o ničom netušila, napokon sa zistilo, že skutočne sa jednalo o omyl (rovnaké krstné meno a priezvisko čistá zhoda okolností) , bola to nová rodina, čerstvo prisťahovaní, ešte ich nikto nepoznal poštárka, automaticky to doniesla jej, lebo si neuvedomila, že číslo nesedí. Proste zvyk 😆

liz_lemon
4. jan 2023

toto je novodoby podvod, ak si si nic neobjednala, tak nepreberaj, neplat

simca06022011
4. jan 2023

Neprevezme a hotovo. Trestný čin to nie je, ale ak niekto by posielal napr balíky v mene nejakej inej osoby, firmy a takto rôzne hocikomu, tak.by to mohol riešiť s políciou. Ide o podvod. V tebe odpisovanie prípade môže ísť o omyl, treba to riešiť keď sa to stane s odosielateľom, alebo to proste neprebrat.

modrykonik33
4. jan 2023

Môžu od teba vymáhať náklady na dopravu/poštu.

laurika999
4. jan 2023

Ak si si nič neobjednala, tak nič nepreberaj a neplať. Tu je veľmi ťažko dokázateľný aj priestupok, tobôž trestný čin. Ako niekomu dokážeš zámer ? Pokiaľ by sa to ešte opakovalo, riešila by som to. Ale keď je to prvý krát. Polícia má na starosti dôležitejšie veci ako balíky. Založia to do šuplíka a môže sa to ťahať mesiace. Alebo Ti tak veľmi ide o nejaké udanie ? Máš nepriateľov ?

x_mery_x
4. jan 2023

Nie, len obchod ta moze dat na ciernu listinu a nabuduce ti nic neposle :D

marca12
4. jan 2023

Ze ty chces niekomu takto poslat balik a zistujes,ci je to trestny cin?

mk1111111111
4. jan 2023

@marca12 🎁😅

mk1111111111
4. jan 2023

Maju mailovu adresu, tak sa vie, kto to objednal

metuzalem
4. jan 2023

Neprebrat samozrejme môžeš, aj v prípade ze si si to objednala. Považuje sa to za odstúpenie od zmluvy, na ktore mas narok do 14 dni (a najneskor do 14 dni od prevzatia objednavky). A ked si to ty neobjednala, tak by som kontaktovala aj konkretny eshop, aby vymazali tvoje zakaznicke konto, ktore zrejme vytvoril niekto iny.

laurika999
13. feb 2023

Ahoj, tak ako si dopadla s tými balíkmi ? Zistili, kto to bol ?