Koniec rodičovskej a nárok na dávky

miminapl
29. apr 2013

Chcela by som vás poprosiť o radu, nakoľko mi končí RD, dcérka má 13.5. 3 rôčky, ale do škôlky ju berú až od septembra ☹ Už som mala vybavenú aj robotu, ale musela som to zrušiť, lebo by som pracovala len na opatrovateľku.... Mám nárok na dávku v nezamestnanosti??? Pred materskou som bola 10 mesiacov nezamestnaná no pred tým som robila vkuse 3 roky...neviem či sa počíta aj celá RD do odprac. rokov, nevedela mi pani na úpsvar povedať ☹ ak nemám nárok, ako je to s dávkou v hmotnej núdzi? Keď manžel má min. mzdu a ja ostávam bez príjmu do septembra minimálne? Prosím vás veľmi pekne o akúkoľvek radu, nakoľko sa neviem nikde dovolať, alebo mi nevedia odpovedať....ĎAKUJEM

maznacik007
29. apr 2013

nezobrazilo sa mi to tu pisala som to desat minut ale v skratke ak mate prijem vyssi ako 292 EUR teda vas manzel tak narok vam nevznikne na davku v hmotnej nudzi

narok na podporu vam nevznikne

miminapl
autor
29. apr 2013

@maznacik007 ďakujem vám za odpoveď, to máme teda parádne zákony u nás...mám 3 deti, škoda že nie som inej národnosti dlhodobo nezamestnaná, určite by som dačo poberala a mala nárok... ☹

maznacik007
29. apr 2013

@miminapl
no tam treba zratat vsetky prijmy rodiny plus sa pri posudzovani preveruje napr. aj ci mate auto a ake stare a tak ... a rataju sa vsetky prijmy aj napr. vyzivne na deti ak je atd... a ta suma prijmov sa odrata od sumy narokov co by vam vznikli to je tych cca 292 EUR uz aj s prispevkom na byvanie a dostanes vlastne len rozdiel ak teda vyjde kladny...

dufam ze to uz odosle.. a nemoze manzel skusit zvysit svoj prijem ... predsa len minimalna mzda je na okolie BA pri troch detickach velmi malo .... ved to neni ani na najom ...