Mám na úrade práce oznámiť tehotenstvo?

patik114
27. nov 2020

Dobrý deň chcem sa opýtať pred otehotnením som bola na úrade práce a keďže je korona tak mi povedala že mi zavolá kedy mám až prísť sa podpísať ....ale chcem sa opýtať teraz keď som tehotná netreba ísť to tam oznámiť alebo nejaké papiere ?? Ďakujem

mogaa
27. nov 2020

@patik114 nie.....si pre nich nezamestnaná ako ktokolvek iný - až do MD....takže kludne ťa môžu posielať aj na pohovory....

snazilka_bio_mamka
27. nov 2020

@patik114 ak mas tehotensku knižku, treba prefotiť a zobrať. Nebudu ta posielať na take prac. miesta ktore su fyz. ťažké alebo nevyhovujuce pre tehotne.

erikaa09
27. nov 2020

@snazilka_bio_mamka ja som bola tehotna ,vedela ze zvraciam bola som aj v nemocnici, dala som jej aj knizku a poslala ma do fabriky na pohovor na 3 smeny vraj musi

patik114
autor
27. nov 2020

@mogaa
@snazilka_bio_mamka
@erikaa09 práveže mňa nikde neposielajú ani na podpis nechodím len či ohľadom tehotenstva netreba dačo tam aby mi potom dali rodicak

elenka74
27. nov 2020

@patik114 Skús na e-mail napísať svojej sprostredkovateľke

jaskolka
27. nov 2020

Ja som tak bola evidovana, dala, som potvrdenie, že som tehotná, lebo ešte som nemala knižku.Ajceptovali,nechodila som potom ani sa hlásiť, lebo korona, a ani ma nikam neposielali. Po pôrode som doniesla rodný list malého, a finito, tým dňom ma vyradili, keďže mne materská už nevyšla.Rodičak ti dajú po vyplnení a odoslaní kopy papierov, ale to všetko až potom, po pôrode,aj to kočíkovne. Materskú ti vypláca socialka, ak máš nárok.

patik114
autor
27. nov 2020

@jaskolka ja ten pani na úrade píšem mail a nič neodpisuje

vrabcek15
27. nov 2020

@patik114 ahoj ak sa ti dá prefot tehotensku knižku a napíš predbežný termín porodu. Ja osobne som tehotné nikam neposielala..

jaskolka
28. nov 2020

@patik114 a nemáš číslo? Určite aj na internete nájdeš kontakt, a prepoja ta, keď povieš meno úradníčky, možno lepšie tak bude, priamo sa dohodnete