Mám nárok na odstupné a podporu?

marrya
16. apr 2013

ahojte,od roku 2007 pracujem v jednej firme na dobu neurcitu,v roku 2011 som nastupila na MD a v roku 2014 mi konci,medzitym som mala pracovny pomer v dlzke 1/2 roka u ineho zamestnavatela,neviete mi poradit ci mi tento pracovny pomer ovplyvni,resp.znizi podporu,pretoze som tam zarabala menej ako u mojho staleho zamestavatela a este otazocka,podporu dostanem ked dostanem vypoved ci aj ked dam????dakujem velmi pekne za vsetky rady

gapa
17. apr 2013

@marrya
na nárok na podporu nie je podstatné ako skončil pp (či výpovedou zo strany zamestnanca či zamestnávatela, či inak).
podpora sa ti vyráta z vym.základu v období 2roky pred zaevidovaním. Ak si mala v období 2roky pred zaevidovaním vym.základ zo zamestnania či dohody, tak sa podpora bude rátať z tohoto vym.základu (teda zrátajú sa všetky vym.základy a vydelia počtom kalend.dní, za ktoré sa platilo), ak si mala dohodu ešte v r.2012, tak vtedy sa odvody v nezam. z dohody neplatili, tj. nevadí, ak ale išlo o prac.pomer, tak sa platilo.

marrya
autor
17. apr 2013

no tak to je super,ja som pracovala len v roku 2012 a to bola zmluva cize TPP a zaratava sa tam aj materska co sa tyka podpory prosim ta???lebo ja som od roku 2011 na MD,dakujem