Mám nárok na podporu?

16. feb 2023

Ahojte žienky, prosím Vás je tu niektorá z Vás čo pracuje na sociálnej poisťovni a bola by mi ochotná poradiť pomôcť. Keď som volala do našej sociálky pani, čo má vybavovala bola veľmi nepríjemná a nič mi nepovedala.
Stala sa mi taká vec, že som sa pred pár dňami dozvedela, že mi v práci nepredĺžia zmluvu a ja ostanem bez príjmu.
Teraz vo februári mi končí pracovná zmluva na dobu určitú. (v práci končím. ) Od septembra 2022 som zároveň študent denného štúdia VŠ. Pred touto prácou som robila 3 mesiace čiže dokopy budem mať odpracované 1r3 mesiace.
Mám nárok na nejakú podporu,, príspevok,, alebo niečo iné?
Firemná Ekonómka mi povedala, že na nič nemám nárok a ak pôjdem v ochrannej dobe na PN (od 1.3) tak mi zamestnávateľ zaplatí len 10 dní PNku a to sa mi neoplatí, pretože mi z výplaty za február rovno strhne osobné čo je viac ako PN za 10 dní (takto aa mi nepriamo ekonómka vyhrážala)

Som z tejto situácie zúfalá..... :'( ďakujem za pomoc neviem čo mám robiť takto na rýchlo zohnať prácu. Je to svinstvo čo urobili.....




strhne celé osobné, čo bude viac ako zaplatená PNka

janagem
17. feb 2023

Autorka - tak to si teda zamesnavatela nepočúvala. Ak by si išla pred skončením pomeru, tak ti bude kratit - nezaplatí 100% za daný deň, ale len 25%. Po skončení pracovného pomeru s tebou zamestnávateľ nemá vôbec nič. Ani tvoja pn ho teda nezaujíma, lebo ti ju neplatí

autor
20. feb 2023

@veronikaszabova prosím Vás, ako to teda je ak by som mohla ostať od 1.3. na PN a som zároveň študent a teda pracovný pomer mi zanikne 28.2. dostanem PN od sociálnej poisťovne aspoň? Ďakujem

veronikaszabova
20. feb 2023

Neviem, ako to je, ked si evidovana ako student. Zajdi sa popytat na SP

petedea
21. feb 2023

@majasimon Zmluva sice skonci, ale bez ohladu na to, ze je denny student, jej zo zakona plynie 7 dnova ochranna lehota, vyplyvajuca z predosleho zamestnania.

petedea
21. feb 2023

Na PN, lepsie povedane, na nemocenske davky mas narok, pokial mas min.26 tyzdnov trvania nemocenskeho poistenia a ty kedze pracujes vyse roka, na nem.davky narok mas, a to max.52 tyzdnov.

petedea
21. feb 2023

Narok na nemocenske davky ti plynie z titulu zamestnania, bez ohladu na to, ze si denny student.

autor
21. feb 2023

@petedea ďakujem ti

petedea
21. feb 2023

Nemas za co, rado sa stalo.

autor
22. feb 2023

@petedea ešte sa ťa opýtam, prosím ťa, ak by som išla v piatok na PN čiže ešte počas pracovnej zmluvy, tá končí 28.2. (utorok) tak potom od piatku do utorka platí PN zamestnávateľ a od stredy už sociálka áno?

luliu
22. feb 2023

Áno tak

autor
23. feb 2023

@luliu ďakujem

loginexistuje
23. feb 2023

presne tak len daj pozor pocas PN chodia kontroly a najma pri takychto prechodovych ze pracca/socialka
lekar zvycajne nedava vychadzky hned od zaciatku PN (zavisia od diagnozy) a ak ich budes neskor mat su dve hodiny doobeda a dve poobede kontrola chodi aj cez vikend a pocas celeho dna

autor
23. feb 2023

@loginexistuje ďakujem, určite budem dodržiavať liečebný režim, lebo isto pošlú na mňa kontrolu.

petedea
23. feb 2023

@loginexistuje Nemusi to tak byt.
Ja som jeden den podal vypoved, kvoli zdravotym problemom, kvoli ktorym som vo firme dalej pracovat nemohol a na druhy den, som siel na PN, teda v ochrannej lehote.
Bol som na PN takmer rok a ziadnu kontrolu som nemal.

loginexistuje
23. feb 2023

@petedea a co tym chce basnik povedat ty si nemal ona moze mat tak naco tu vobec pises tvoja skusenost je irelevantna
kontroly sa robia bud nahodnym vyberom alebo na podnet

janagem
23. feb 2023

Moja mama nemala a moja teta áno - kontrolu. Obe boli dlhodobo on. Takže ako, úplne v pohode môže dostať kontrolu a mala by dodržovať rezim

veronikaszabova
23. feb 2023

@petedea ja som na PN od konca decembra (rizikove tehotenstvo) a kontrolu som mala uz 2x.

petedea
24. feb 2023

@veronikaszabova U mna neboli zrejme preto, lebo byvam 25 km od najblizsej pobocky Soc.poistovne a boli lenivi ist tak daleko :D