Môže exekútor siahnuť na účet s rodičovským príspevkom?

jojka86
14. jan 2011

Dobry den poradi mi niekto može mi exekutor zablokovat učet na ktory chodi rodičovsky a rodinne pridavky som s toho zufala bez upozornenia mi zablokoval učet mam 5 deti a teraz neviem čo robit predsa by mal nechat aspon životne minimum poradi mi niekto

liz_lemon
14. jan 2011

exekutor nemoze siahnut na socialne davky, a RP medzi ne patri

lydiada
22. jan 2011

@jojka86 moja mam ten isty problem zablokovali nam ucty takze sa nedostanes ku korunam ale utekaj na urad a daj si to posielat na adresu .stoho ti nemoze vziat exekutor nic ale stym uctom uz nic nespravis pokial nevyplatis exekuciu tak budes mat ucet bloknuty a tiez som na materskej a prave sme to tiez riesili aj u exekutora a povedal my ze my nema co vziat stoho mala

vefi89
22. jan 2011

@lydiada
@jojka86 treba mu napísať žiadosť o odblokovanie účtu, vysvetliť prečo a samozrejme aj poslať kópie o poberaní materského/ rodičovského príspevku

lydiada
22. jan 2011

@vefi89 Vniecom mas pravdu ale povie ti aby si si to dala posielat na druhy ucet a ten ucet neodblokuje dotedy dokial sa to nevyplati presne som si tym presla pred dvoma tyzdnami vydokladovala som mu ze poberam RP aRP a ze my to chodi na ten ucet bohuzial ucet je bloknuty nadalej a nespravim stim nic ani ziadna ziadost nepomoze .treba ist na urad prehlasit cislo uctu alebo posielat na adresu .len my sme si to nezapricinili samy nikdy sme nemali problemy len sme naleteli dobrym ludom co si nevedia splacat svoje dlhy ☹