Môžem cestovať s negatívnym testom cez okresy?

evia13
23. jan 2021

Ahojte. Viete mi poradiť, či s negatívnym testom môžem cestovať cez okresy? Chceli by sme navštíviť svokru, celé sviatky sme s ňou neboli a už mi je jej naozaj ľúto, že je celé mesiace sama.

veronikaszabova
23. jan 2021

@evia13 to, ci mas test je uplne irelevantne.

ajka0207
23. jan 2021

@evia13 nie

hederamonstera
23. jan 2021

Kludne chod, povedz, ze jej idete zaniest nakup ;) inak ja som este nestretla policajtov na hraniciach okresov

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evia13
autor
23. jan 2021

@hederamonstera
@snezienka33 keby to bol vedľajší okres, tak by som to riskla, ale ja potrebujem precestovat pol Slovenska... Neviem ako sa mám zariadiť. Keď s ňou voláme, tak na nej vidno, ako to s ňou ide od desiatich k piatim. Má 77 rokov, je už vdova, nikam nechodí, len vkuse pozerá tie správy o korone a je z toho v strese. Skôr ju zloží ten stres ako korona...

riamia91
23. jan 2021

@evia13 normálne sa zoberte a choďte. Nejde na párty, idete pozrieť mamu /svorku/, to nech niekto niekomu zakáže preboha, veď už len z ľudského hľadiska to je normálne, že vás chce vidieť a vy ju.

mery09
23. jan 2021

@evia13 Moja známa išla včera zo západného Slovenska na východ a nikde nič, v poriadku prišli. Tiež im bolo ľúto babky, tak to nevydržali a išli, zajtra sa vracajú.

zuzanockamt
23. jan 2021

choď, starostlivosť o blízku osobu

elizabet173
23. jan 2021

@evia13 uplne kludne chod - starostlivost o blizku osobu je vo vynimkach.

hederamonstera
23. jan 2021

@evia13 to nevadi, kludne chodte 🙂

bafka
23. jan 2021

@riamia91 áno, z ľudského hľadiska je to normálne, ale keď si ju nakazi, tak potom si bude trieskať hlavu o stenu. Negatívny antigen nič neznamená. Švagor si tak nakazil otca, 90r, lebo však musí ho ísť pozrieť...ten otec už je pod zemou...takže tak

evia13
autor
23. jan 2021

@hederamonstera
@elizabet173
@zuzanockamt
@mery09
@riamia91 Ďakujem dievčatá. Urobíme si dnes testy a pôjdeme. Tak dúfam, že všetko dobre dopadne a že nedávajú nejaké pokuty.

riamia91
23. jan 2021

@bafka a ked ju nakazi niekto iny a uz ju neuvidia zivu? Alebo dostane porazku? Infarkt? By som si v zivote neodpustila take nieco.

marion09
23. jan 2021

@bafka dedko reálne pravdepodobne umrel na úplne niečo iné a lekári to zložili na Koronu

skarli
23. jan 2021

Choď nekontroluju nikde aj okolo mňa išlo asi 6 policajtov išiel som do iného okresu a v pohode nezastavili

hederamonstera
23. jan 2021

@bafka to uz je na zhodnoteni ich babicky a ich. Vies, je strasne subjektivne vnimanie hodnoty zivota vs. rizika vs. utrpenie z odlucenia od rodiny. Na toto ma kazdy clovek rozne vahy a preto by sme to mali nechat na nich...a kazdy pozna nieco taketo ako :keby bolo keby, boli by sme v nebi

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bafka
23. jan 2021

@riamia91 neviem či chce niekto žiť s vedomím, že on si zabil svojho rodiča...a je jedno či autonehoda alebo schytal od neho kovid. A tí pri tej autonehode je skôr nechtiac ako v tomto čase riskovať to nakazenie sa.
@marion09 milá pani, videli ste pitvu? Nevideli. Videli ste ako trpel, trápil sa, čo kovid s ním robil? Nevideli. Podľa vás asi všetci umierajú na infarkty, len sa to hádže na kovid. Nemám k tomu či viac povedať.
@hederamonstera pýta však tu na názor, tak som jej napísala aj môj. Beztak si spraví podľa seba, takže toto je diskusia taká ako tie...aké meno sa vám páči pre chlapca/dievča? Takže tak

marion09
23. jan 2021

@bafka ale prosím ťa,dedko sa dožil krásneho veku tak neprezivaj

bafka
23. jan 2021

@riamia91 a ešte niečo. Ako 15r som bola lenivá ísť pozrieť dedka, čo býval oproti nám. Lebo pubertiacka lenivosť. Na druhý deň som tam chcela ísť...on v nemocnici a v noci zomrel. Doteraz má to štve. Lebo to bola moja lenivosť. Ale keby tam v tomto čase idem za dedkom a babkou a zistím, že mám kovid a nakazila som ich a oni nedajbože zomreli....no radšej budem žiť celý život s tým, že sme sa nevideli, ako s vedomím, že zomreli kvôli mne. A sú telefóny, kedysi neboli, takže aspoň nejaký kontakt je....ale toto všetko je subjektívne, každý na iný pohľad na to, nikto radšej ide pozrieť starých rodičov, lebo musia...a za obzor nevidia....

lenka2710
23. jan 2021

@riamia91 máš pravdu, mne tak otec umrel na porážku a nevidela som ho dva mesiace, ani on svoju jedinú vnučku a tiež len preto, lebo sme ich chceli chrániť! Bolo to na jar, keď to všetko vypuklo! Ja som sa musela ísť normálne vyspovedať, neviem, proste som mala ako keby zvierac v krku, strašne mi bolo z toho ťažko! Bol 3 týždne v nemocnici, nemohli sme ani za ním ísť, umrel úplne sám a z toho mi je ešte teraz do placu!
A 90 rokov je naozaj krásny vek, to sa už teraz málokto dožije 🤷‍♀️

bafka
23. jan 2021

@marion09 aha, takže 90r je krásny vek a človeka to nemá štvať, však bolo aj na čase...inými slovami. Klesli ste u mňa na dno týmto momentom. Akoby sa hodnotil ľudský život len podľa veku a 90r si už akoby nezaslúžili žiť....ak ste to takto nemysleli, tak si druhý raz dobre rozmyslite ako čo napíšete....a info, čítajte s porozumením. Nebol to môj dedko....

lenka2710
23. jan 2021

@evia13 a išla by som, lebo niektorí akosi pozabudli, že ľudia umierajú aj na niečo iné ako je covid!

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marion09
23. jan 2021

@bafka neviem kto nevie čítať s porozumením....kde píšem že bol tvoj?áno 90rocny uz mal najvyšší čas,môj muž ma babku ktorá má 85 a už 10r frfle že už si ju pán mal dávno povolať lebo už svoje odzila.a jebym jej povedala že k nej nepôjdeme lebo ju chceme chrániť tak taxík objedná za nami lebo si nerobí hlavu z Kovidu

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marion09
23. jan 2021

@snezienka33 A tí čo prehnane stresuju trafí šľak

bafka
23. jan 2021

@marion09 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️tak ja cudzích nroslavujem "dedko, babka" aj keď vekovo na to sú, pre mňa je to pán...pani. A to, že vaša babka chce zomrieť, neznamená, že aj iný chce v tom veku. A takto ťažko, s takýmto zdravotným trápením. Ale škoda slov, jednoznačne u vás funguje "podľa seba sudim teba". Vy na koronu neveríte, vám je jedno, že si rodinu nakazite, nech sa páči. A potom to tu tak vyzerá, každý dá promenaduje...lebo však čo....

marion09
23. jan 2021

@bafka otvor si okno a zhlboka dychaj lebo ta nedajbože pepka klepne

ajka0207
23. jan 2021

@bafka jasné že aj 90 ročný si zaslúži žiť ale napr. Náš 86 ročný starký je sám zavretý od marca. Celé dni nevidí človeka, lebo ho chránime. Naozaj takáto kvalita života je to čo si 90 ročný zaslúži. Tak sa zavrime doma všetci navždy a aspoň máme istotu že nezomrieme pri autonehode, to je totiž stále väčšie riziko ako covid.