Na maródku som nastúpila v decembri. Kedy mi bude vyplatené nemocenské?

daniella54
1. feb 2021

Ahojte chcem sa informovať ohľadom pnky a jej vyplácania .... V decembri som nastúpila na pnku a síce mi prišiel list s vyjadrením koľko budem dostavať na deň ale dodnes mi zo sociálnej poisťovne neprišlo ani jedno euro .... Neviem sa do Sociálnej poisťovne pobočky v Galante ani dovolať a pani mi ani neodpisuje na email keďže funguje asi koli korone na červenej v tom covid semafore... Keďže je to moj jediný príjem som z toho zúfalá už im za tento mesiac na poradni budem posielať tretí papier na vyplatenie peňazí od gynekologicky som v 33 tt... Ja som už zúfalá neviem čo mám robiť a peniaze potrebujem ... ak máte nejaké nápady budem vďačná

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
konikkon
1. feb 2021

@daniella54 zbytočne budeš niekde volať. Ja som volala. Veľa ľudí j3 na PN, oni jednoducho nestíhajú. Peniaze posielajú podľa toho, ako stihnú spracovať, žiaľ. Mne sa december prišlo az koncom januára. Ale vraj sú ľudia, čo im pn príde až po 2 mesiacoch. Bohužiaľ, nedá sa to urýchliť a musíš čakať.

luccija
1. feb 2021

@konikkon je to nespravodlive ona si povinnost splnila to, ze nestihaju je ich vec!su ludia samozivitelky pre ktore je to jediny prijem pri plateni uctov to nikoho nezaujima, ze v socialke nestihaju

alenah31
1. feb 2021

@daniella54 a si PN aj naďalej alebo si v decembri aj skončila? Bola PN riadne a v čas doručená na SP? a ešte...pokiaľ si nedoniesla tzv. prechodku - pri klasickej PN nie pri koronovej vtedy sa prechodka nedáva (je to potvrdenie, že budeš PN aj ďalší mesiac) nemocenské nevyplatia.

eskop
1. feb 2021

@daniella54 veru aj mne prislo prvykrat po 2mesiacoch. Oni posielaju myslim okolo 5teho,15teho a 25teho

daniella54
autor
1. feb 2021

Ja som musela ostať doma koli zhorsenemu zdravotnému stavu koli chrbtici krížom ledva sa hýbem ak by som vedela pracovať pracovala by som kľudne až do pôrodu .... mám doma 3,5 rocne dieťa síce mám ušetrené peniaze vyzijeme ako takale aj škôlku treba platiť aj keď tam teraz nechodia , poistky úver a samozivitelka... všetko mám doložené tak ako treba volala som tam začiatkom januára povedala že k 25 pošlú peniaze na účet .... nikoho nezaujíma že ony nestíhajú alebo že je veľa ľudí na pnke .... ja nemôžem v obchode povedať že si zoberiem tovar a zaplatím potom keď dostanem peniaze zo socialky alebo mi ani v banke nikdo nepovie sak neplatte je to v poriadku keďže pracovníčky na sociálke nestíhajú a nechcem sa zadlžiť len koli ním..... jednoducho človek ráta a každou korunou .... a mrzí má takýto prístup aspoň ak by na ten email reagovali som pokojná ale takto všetko odignorovať je fakt sila