Nevyplatené ošetrovanie člena rodiny

11jannka11
31. mar 2016

Ahojte kocky potrebujem sa poradit v january som bola so synom na ocr lenze doteraz nemam peniaze tak som tam volala a ze zamestnavatel neodovzdal zaciatok ocr .Tak som nabehla k ekonomke ona ze to posielala a podobne im vsak nic neprislo co mam robit aby som o tie peniaze neprisla da sa nejake nahradne tlacivo vystavit ze som ozaj na tej ocr bola ja uz som zufala nikde kde volam mi poradit nevedia
.Iba tolko ze mi to bez toho aby vedeli odkedy som ocr bola nemozu vyplatit ukoncenie tam dostali

hradnapani
31. mar 2016

@11jannka11 ak to ekonomka posielala, musi mat o tom doklad (z posty napriklad) a podla toho sa da zasielka vyhladat, reklamovat. Snad to len neposielala obycajnou postou. Alebo im to posielala nejako inak? zisti si a ziadaj o tom doklad, ktory ukazes v socialnej poistovni, kde by ti taktiez mali povedat, co robit, ak je to nenavratne stratene. Na to tam su, aby ti dali instrukciu, iste sa nieco taketo nestalo prvykrat a len tebe.

11jannka11
autor
31. mar 2016

@hradnapani ekonomka sa vykruca tvrdila ze tam volala ale nevolala a na socialke tam boli fakt ochotne volala som az do ba povedali mi len tolko ze ona netusi ako ostupovat maju to podla abecedy a vraj bez toho tlaciva mi to nevyplatia tak som to dala sem ci niekto nemal podobnu skusenost a ako postupovat .Socialka sa vyhovara na zamestnavatela oni zasa ze to poslali a ja uz druhy mesiac nahanam peniaze

mijo53
31. mar 2016

podľa mňa sa dá u lekárky vybaviť duplikát dokladu myslím, že za poplatok

maslenka47
31. mar 2016

@11jannka11 skusenost nemam, ale ked to nepojde po dobrom, skus sa obratit na inspektorat prace. Oni maju v pravomoci dozor na dodrziavanim pracovnych predpisov a predpokladam ze povinnost dorucit tvoju OCR do SP medzi taketo povinnosti patri.

11jannka11
autor
31. mar 2016

@mijo53 zajtra tam idem ci sa to da a ci mi daju pri pn viem ze je to mozne no neviem ci je to aj pri ocr
@maslenka47 a mna uz ten inspektorat prace napadol tiez lebo to co uz sa u nas v uctarni deje je za poslednu dobu trosku cez

evittam
31. mar 2016

@11jannka11 Ekonomku postav pred hotovú vec - buď ti dá dôkaz-relevantný, že potvrdenie poslala alebo, že sa o to postaráš sama. Lekár by ti mal vedieť vystaviť duplikát alebo kópiu. A pre budúcnosť - ja si tieto veci radšej zariaďujem sama - napríklad v tvojom prípade takto- donesiem doklad o OČR do práce-ekonómke - nech ho potvrdí a nech si spraví kópiu pre svoju potrebu a originál zanesiem osobne do SP s tým, že mi kópiu potvrdia ako prevzatie. A máš vybavené. 😉

gapa
31. mar 2016

@11jannka11 skús sa spýtať priamo tu na ústredí soc.poist. cez formulár:
http://www.socpoist.sk/kontakty-/48001s
a uved konkrétne, kde, kto, možno sa to trochu aj pohne, podla toho, kam sa to dostane