Odišla som so synom a partner podal trestné oznámenie

votaress
18. máj 2012

Odisla som od otca mojho synceka a ten hned bezal na policiu s tym, ze na mna chcel podat trestne oznamenie za unos dietata, policajti mu to ale neklasifikovali ako unos ale ako pristupok proti obcianskemu spolunazivaniu? Ako to je mozne asi len na Slovensku to uz ja ako slobodna matka nemozem odist s dietatom bez toho , aby som nemala na krku nezmyselne trestne oznamenia???? Kam sa tymto dostaneme ? Aby som nebola stihana tak som mala pekne sediet pri nom a nechat si trpiet jeho psychicke tyranie?....

aduskatt
18. máj 2012

myslim, ze pokial nemate sudne urcene, kto kedy a ako sa bude stykat s dietatom, mozes s nim ist kam chce, kedy chces a na ako dlho chces............, myslim ze fesak pozera asi vela americkych filmov.........

votaress
autor
18. máj 2012

@aduskatt nie nemali a dokonca po odchode som hned dala navrh na predbezko a zverili maleho mne

aduskatt
18. máj 2012

@votaress no tak potom nie je o com🙂pekny vylet zelam kedykolvek si zmyslis🙂)

votaress
autor
18. máj 2012

@aduskatt no ale teraz sa prejednava spominany pristupok a cakam na vyjadrenie policie akoze nemam slov....

aduskatt
18. máj 2012

@votaress ved nech sa prejednava, to neznamena, ze musis byt s dietatom zavreta doma...a ked budes argumentovat tym, ze dieta mas zverne ty a on nema urcene, kedy s nim ma byt, cize ty nemas povinnost v urcitu dobu mu ho dat, nemoze byt o pristupku ani reci........

maca_p
18. máj 2012

@votaress tak toto je rovno do joj novin, ako to nespackat... to ako mohlo panov v zelenom napadnut, ze priestupok voci... 😲
okamzite by som podala staznost na inspekciu!

votaress
autor
19. máj 2012

@maca_p no ja som ostla ako obarena ze co??????????? akoze moje dieta vezmem so sebou tak jeho ocinko mi napise ze som mu odbnala rodicovske prava a povinnosti a vlaci ma teraz po sudoch a risi ma v pristupkovom konani, no kde sme no na Slovensku!!!!!!!!!!!!!!

janette333
24. sep 2013

@votaress tu na sk , je obraten vsetko hore nohamy,, ja by som isla tiez mam to tiez ako ty , a mne sa tiez vyhraza, ,,uz mam od neho raz trestne ze som mu dala facku , a mna predvolali, ale ze on mna kolko krat zbyl , a nevim co , som bola smaa modrina to je ok aj na fizlarni som bola,,jeho ani nepredvolali, naco,, ale mna hej , vsetko je chore,,

janette333
24. sep 2013

@votaress presne na sk , sme

havana_frost
27. sep 2013

Tak na Slovensku je to trestný čin:
§ 210 Trestného zákona : (1) Kto ako rodič alebo príbuzný v priamom rade dieťa alebo osobu postihnutú duševnou poruchou alebo duševne nedostatočne vyvinutú odníme z opatrovania toho, kto má podľa zákona alebo podľa úradného rozhodnutia povinnosť starať sa o nich, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Podľa zákona je starostlivosť matky a otca rovnoprávna, takže pokiaľ nie je súdne upravené, že dieťa má v starostlivosti jeden z rodičov, tak môže ísť o únos, ak ho druhý rodič vezme preč len tak neohlásene a bez súhlasu toho druhého.

danpe21
5. mar 2024

@votaress ahoj, neviem či tu ešte si, ale zažívam niečo podobné. Ako to nakoniec dopadlo?